RomanBond007

Terminátor 2 vie viac okúzliť diváka než takisto skvelá jednička. Efekty boli super , dej nemal chybu , skvelé obsadenie hercov(Schwarzenegger,Hamilton,Patrick), ale aj režiséra (Cameron). Doporučujem si túto klasiku pozrieť aspoň raz za život. Osobne som si to pozrel minimálne trikrát , ale stále ma to neprestáva baviť :) . Lutujem ľudí, ktorý tomu filmu dali odpad! , lebo buď nevedia o kvalitách filmu , alebo čakali niečo iné. Dávam 95% a odpadlíci - chodte sa vypchať!!! :P ()

DaNvYto

Pamatuji si, jak jsem jako malý kluk koukal na VHS na pohádky, kde stálo: Sněhurka, Páni Kluci, Terminátor I-II. K Terminátorovi jsem se dostal jak situace naznačuje omylem... a to v domnění, že strávím krásné pohádkové poledne. Né, že se mi v příštích pár minutách sevře zadnice... a už vůbec né, že by mě napadlo se přestal koukat... Dobře... možná jsem se párkrát při projekci schoval pod dekou s puškou postavenou z lega (Chevy)... V noci se mi dokonce zdálo jak nám Terminátor rozrazil dveře do bytu a já utíkal pryč skrze chodbu na našem patře, která jaksi postrádala schody z baráku... To že tenhle film na mě měl dopad bych ale jinak vůbec neřekl... No dobře... sejmul mě asi jako mohl sejmout Zemi asteroid v Armagedonu, to je nevyvratitelné. Jenže tady to bohužel ani Ben Affleck nezachránil... Po delší době, kdy jsem Terminátora nebral jako pravidelnou měsíční dávku strachu, jsem film začal vnímat více detailněji a cirka po padesáté projekci mohu napsat jen "Hasta la vista, odpade! e totiž... baby." ()

zigy

Zdaleka to nebývá pravidlem, ale tady druhý díl převyšuje jedničku. Režisér Cameron je perfekcionista a dal si opravdu záležet. Úžasné speciální efekty a dechberoucí akční scény. Přestože se jedná o film s velmi ponurou atmosférou, párkrát se taky zasmějete. Člověka to navíc nutí zamyslet se nad tím, jestli by se tohle v budoucnu opravdu nemohlo stát. Ve své životní roli se zde objevuje do té doby neznámý herec Robert Patrick a spolu s Arnoldem předvádějí skvělé výkony. To platí i o všech ostatních. Poznámka: komentář vytvořen ve spolupráci s fanouškem tohoto filmu Vladimírem Jelínkem ()

Hilly

Tak jako stíhal T-1000 Johna Connora, mě stíhala emoce za emocí. Viděno poprvé v dětství, navždy zaznamenáno. Dokonalé honičky, strach, brilantní technické nápady. Nikdo nikdy snad nechoval takové sympatie robotu, kterého ztvárnil Arnold Schwarzenegger s dokonale pasujícím německým přízvukem. Hlavní trojice, nesoucí těžké břemeno vědění o nadcházejícím soudném dni, musí přesvědčit o jeho důležitosti celý svět a zároveň přežít útoky z budoucnosti. Napětí je od začátku do konce doprovázeno silnou hudbou. Cameron umí a nevím co příšerného by musel natočit, aby kdokoli jeho genialitu zpochybnil. ()

Merenre

Fiedel není extra hvězdný skladatel... ale vytvořil jednu z nejužasnějších melodií všech dob. Vše ostatní mu slušně sekunduje ()

PeteBuck

Čo k tomuto napísať? Toto vyžaduje označenie kultový film. Pokračovanie, ktoré je lepšie ako jednotka, priekopnícky film ohľadom počítačových efektov, skvelý dej, nejaké to posolstvo, občas hláška, naháňačky, prestrelky. Proste neuveriteľne nadupaný akčný film. T2 spôsobil v časákoch neuveriteľnú diskusiu, akú na začiatkoch deväťdesiatych rokoch máloktorý film. Arnie sa stáva dobrým terminátorom, ktorý prechádza určitou zmenou, Robert Patrick je neskutočne chladný terminátor, z ktorého ide fakt strach. Fantastický film, ktorý stále šlape. ()

unclejack

Cameron je majstom akčného žánru. Všetky akčné scény sú nasnímané a spracované skvele, ale zvyšok filmu, ktorý by mal k nim viesť, je citeľne slabší. Scenár je v rámci žánru vynikajúci a výsledný parádny dojem filmu prihrávajú herecké výkony. Robert Patrick je skvelý zloduch, Arnold pre zmenu skvelý ochranca a Edward Furlong tiež nie je na zahodenie. Len tá mužatka Hamiltonová ma iritovala. Akoby vypadla zo zločineckej výpravy z filmu Thelma a Louise. ()

HolyKeeper

Film Terminator 2 je moje srdeční záležitost od raného dětství. Veze se na skvěle navrženém konceptu příběhu z jedničky, jen par věci se trochu změnilo. John Connor se narodil a vyrostl z něj trošku drzý puberťáček, Sára nám z toho všeho zachraňování lidstva trochu zcvokla, sympaťák Arnold v podobě T-800 přešel na stranu dobra a zlem je nyní výborný Robert Patrick jako „nezničitelný“ T-1000. Všechno je to teď hezčí, rozpočtovější, uhlazenější, mainstreamovější. Zvlášť v kratší verzi střídá akce akci a vy se brzy vžijete do role skupinky lidí utíkající před nebezpečným zabijákem. I když už je film několik desítek let starý, díky výborným efektům a hudebnímu doprovodu podkreslující skvělou atmosféru absolutně nezestárnul. Herecké obsazení je fantastické, Cameron natočil jeden z nejlepších akčňáku všech dob! ()

Kristik

Najlepší akčný film všetkých čias. Arnold v najlepšej forme (hereckej), Linda je božská, Edward zostáva najlepší John Connor a Robert Patrick je jeden z najlepších padouchou všetkých čias. Jimova réžia bola vždycky fantastická a T2 nie je žiadna výnimka. Revolučné efekty spolu so stále dosť aktuálnou témou a už predtým spomenutými faktami tvoria jeden z najlepších filmov všetkých čias. ()

p.a.douch

Terminátor je zkrátka kult a Arnold už asi nechtěl hrát záporáka, tak ho perfektně vystřídal Robert Patrik jako T-1000. Některý Cameronovy filmy mi teď už vadí, ale do roku 1995 byl v pohodě a držel svojí megalománii na uzdě. Každopádně jeho filmy mají vizi a akci zvládá výborně. Tenhle film stojí na terminátorech a oba jsou perfektní. Speciální a vizuální efekty ty si zkrátka Cameron umí pohlídat. Viděno v nezkrácené i normální verzi a těch 17 minut film dobře doplňuje. ()

Stibak

Pro mne naprosto nejlepší film. Arnold ve své životní roli, skvělý příběh a efekty. Svým nemalým podílem k dokonalosti přispěl i Patrick coby T-1000. Ten jeho výraz, člověk mu to prostě věřil. :) ()

William_Kirk

Nejlepší z celé série. Tento film má všechno, co má správný film mít. Od skvělého úvodu po dokonalé finále. Nevidím žádné hluché místo. ()

Artass

Cameronovi sa týmto filmom podarilo vytvoriť dokonalú akčno-rodinno-zábavnú šablónu, na ktorej zrejme Hollywood funguje dodnes. Nedajú sa mu naozaj uprieť filmárske kvality, no napriek tomu čakám od filmového umenia viac ako dokonalú hollywoodskú zábavu, ktorá v podstate parazituje na svojom predchodcovi. Bohužiaľ si z neho nevzala tu temnú a hororovú pachuť, ktorá sa dá v prvom Terminátorovi krájať. ()

Kriklan49

Takhle má vypadat akční/sci-fi film. Takhle se mají používat triky, takhle má vypadat pacing, takhle má vypadat akce. Triky tu neslouží jako vata, dokreslují perfektně scény. Nejsou tu nesmyslné přebujelé akční sekvence, u kterých člověk neudrží pozornost. Tohle je ve svém oboru filmařská dokonalost. ()

Optical

Klasika akčních filmů 90. let a výborný nápad vzít záporáka z prvního dílu a přetvořit ho v kladnou postavu, což čekal v pokračování málokdo. James Cameron ve vrcholné formě. ()

PamPero 1

James Cameron je prostě borec! Po skvělé jedničce natočil ještě lepší dvojku. Film, který se právem stal kultem. Dle mého názoru nejlepší akční film všech dob a film který jsem viděl minimálně 100 x :) Perfektní je na tomto kousku snad vše, ať už jde o hudbu či kameru Adama Greenberga. Škoda, že následující tři pokračování šla svou kvalitou hodně rychle dolů. Doporučuji shlédnout rozšířenou verzi, která je také skvělá. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu