Firebull

Přesnej příklad toho, kdy je dvojka lepší než jednička. Arnie se svým krutopřísným výrazem ve tváři. Na tu doby výborný efekty. Prostě dnes již klasika která nikdy neomrzí. ()

Sorafay

Pokračovanie drsoňa Arnieho ako robota, ktorý zachraňuje niekoho, koho chcel zabiť. Na to sa pozerá moc dobre, človek sa rozhodne nenudí celý film a Robert Patrick skvele zahral toho "zlého". ()

im8

Klasika žánru, v době uvedení zjevení. Jedna z mála sérií, kdy je dvojka minimálně stejně dobrá, jako jednička. Hasta la vista, baby. ()

Clodman

Konečně se mi to podařilo a můžu na čsfd komentovat filmy. Dlouho jsem přemýšlel, který film bude mít tu čest a ohodnotím ho jako první. Ačkoliv jsem velký příznivec českého filmu, nedalo mi to a jako první musím ohodnotit tento skvost světové kinematografie, který bourá mýty o tom, že dvojka musí nutně být nastavovaná kaše jedničky a který si právem zaslouží plné hodnocení. Cameron je opravdu vizionář a obávám se, že umělá inteligence nám v budoucnosti (ne tak vzdálené) opravdu zavaří. Snad se někde vyskytne nějaký John Connor a aspoň jeden T-800 co nás zachrání. T2 má neuvěřitelnou atmosféru, která mi chvílemi připomínala postapokalyptickou atmosféru z Falloutu 2. I po xtém zhlédnutí mě film doslova přibíjí do židle a dost mu přitom pomáhá excelentní muzika. Já se modlím, aby plánované pokračování, co se letos (2018) chystá a bylo přinejmenším stejně poutavé jako tato perla na kterou má přímo navazovat. Pamatuji si, jak nám ho jako malým dětem ještě pouštěl strejda na VHS s německým dabingem. A stejně jsme to hltali :) Za mě opravdu 100 % ! ()

Pavlis.xxx

Spolu s Predátorem nejlepší film Arnieho v nejlepších letech. Jestli si něco zaslouží titul kultovní tak právě tohle. Cameron nasadil laťku hodně vysoko a ani takový Avatar tenhle film aspoň pro mě nepřekonal ()

MaleRipley

Tarantino má Pulp Fiction, Nolan má Temného rytíře, Spielberg má E.T.-ho, Cameron má... Titanic? Avatar? Terminátor? Ne, Terminátor 2! Alespoň pro mě tedy. Co k tomuto filmu dodat? Už jednička byla famózní, napínavé a strhující sci-fi s velice originálním příběhem. Dvojka má to samé, je však doplněná o skvělé efekty, humorné hlášky, hlubší emotivní stránku... a o jednoho terminátora. Na počátek devadesátých let se jedná o skutečně přelomovou vizualizaci akčních scén, zároveň nejde zdaleka pouze o nějaké bezhlavé masakrování jako v Seagalových filmech, nebo o nesmyslné výbuchy a katastrofy, jako v mnohých filmech Michaela Baye (berte s nadsázkou). Závěrečný citát o tom, že: "pokud se stroj naučil cenit si lidského života, třeba se to jednou naučí i lidé", by se v dnešní době měl někam vytesat zlatým písmem tak, aby ho měli všichni co nejčastěji na očích. Nejlepší akční film v dějinách. ()

christianni

The Terminator předešel dobu. Jak již filmovým zpracováním té doby, tak i námětem. Blíží se doba Kyborgů, robotů, a dřív i později Skynetu(samozřejmě ne pod tímto jménem). Doba kdy roboti a Umělá inteligence ohrozí lidstvo. Pokrok jde dopředu, doba terminátorů se přiblížila !!! JDu se na to připravit. A pak se vrátím ! A těším se na Cameronovou šestku :) ()

r3musko

V jednotke sa to len rozbiehalo, ale tu už to šľape na plné obrátky. Fascinuje ma, ako Cameron využíva potenciál digitálnych efektov danej doby na maximum. Akcia je parádna, ani chvíľu som sa nenudil a preto som ani nerozmýšľal nad iným hodnotením. ()

Chuckymaster

Tento terminátor plně překonal první díl. Opravdu skvělý herci, atmosféra je libová, efekty, určitě ten nejlepší akční film. Zbraně ve filmu jsou věrohodné a někdy i pravé, a tento díl je zajista nejlepší z celé série. ()

burg

Je mi zatěžko pochopit, jak je možné, že film starý téměř třicet let, má lepší a kvalitnější triky, než dnešní blockbustery o tři dekády mladší. Holt je vidět, že něco počítače nezvládnou vygenerovat ani dnes. A bůh ví, jestli vůbec někdy... ()

JiriMazak

Bezkonkurenčně nejlepší akční film a pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Akce je pecková, triky a efekty na tu dobu opravdu skvělé. Arnold v roli Terminátora je prostě skvělej a k tomu všemu James naprosto parádně režíruje. Muzika je také naprosto skvělá a záporák je parádní. Prostě nejlepší sci-fi, jaké kdy bylo natočeno. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Potřebuji tvé šaty, tvé boty a taky tvou motorku." Schwarzenegger byl vyslán z budoucnosti, aby ochránil chlapce, který časem zachrání svět před roboapokalypsou. Fantasticka režie, která vedla vynikající herce a vytvořila nezapomenutelné triky. Akce mezi T-800 vs. T-1000 je dechberoucí krása. "Nemůžeš jen tak zabíjet lidí." - "Proč?" - "Prostě nemůžeš, jasný. Věř mi." Silný příběh s hudbou, která se nezapomíná. "No problemo." Pořád jí mám v hlavě. "Je po všem." - "Ne! Je tu ještě jeden čip. Ten musí být také přece zničen..." Film, který mne vzal opravdu za srdce. Jeden z mých oblíbených filmů. Děkuji Cameronovi, protože všechno co se tam děje pochází z jeho hlavy. "Asta la vista, baby." Já miluji ten film! - 100%. ()

Eridan_

Dnes již klasický akční film, který nestárne i díky předělávce do 3D (2017). Osobně mě na něm uchvacuje temná atmosféra a beznadějnost (která je charakteristická i pro 1). Budoucnost nevypadá růžově a lidé v ní hrají jednoznačně druhé housle. Nepřítel je mnohem silnější. A přesto, že je to akčňák jak Brno, na závěr ukápne slzička i tomu největšímu tvrďákovi. Mrzí mě jen, že nikdo na díly od Camerona nedokázal uctivě navázat. Nejblíže snad Terminátor: Genisys (2015), Vzpoura strojů (2003) a Salvation (2009) byly jen osvícenecké oslavy lidského ega, nikoliv tou temnou bezůtěšnou depkou v 1 a 2. Škoda. ()

Mr.Neutron

Pokračování střetu lidské a umělé inteligence, která přichází z budoucnosti změnit osud. Tentokrát je Arnold na správné straně dějin. Prostor pro myšlenkové poselství je omezené kvůli akci. Ta je podpořená perfektními triky, které ani po 30 letech nevypadají - na rozdíl od jedničky - zastarale. Na omezeném prostoru dokáže Cameron klást znepokojivé otázky i nacházet stopy optimismu ohledně budoucnosti lidstva a jeho vztahu se stroji. Poselství: 10/10 psychiatrů doporučuje neponechávat v blízkosti pacientů propisku ... ()

wlaso

Keď sa v 2017 objavila v kinách 3D remasterovaná verzia, tešil som sa ako malý chlapec. V kine som T2 nikdy nevidel, no a keď sa premietanie začalo, tak som len čumel ako báger na tvrdú hlinu...Perfektný film s nadčasovým príbehom, efektami a vôbec všetkým. Každý deň, ktorý to premietali som bol v sále neustále nainštalovaný. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu