Stalo se za bílého dne

• Západní Německo Es geschah am hellichten Tag (více)

Ve švýcarském kantonu bylo nalezeno tělo zavražděné malé holčičky. Pátrání se ujme (Heinz Rühmann) v roli policejního komisaře, který zvolí k vypátrání bestiálního vraha riskantní experiment. (tahit)

zette

Sice hodne schematicke az ucebnicove (divak ma pocit, ze uz vsechny klicove momenty videl v jinych filmech, vzhledem ke stari filmu to vsak nebude problem prave tohoto snimku), ale ma to sve kouzlo a atmosferu. Zajimave postavy a dobre herecke vykony (skoda jen, ze jsem videl dabovanou verzi). Dobrych kriminalek neni nikdy dost a toto je jedna z nich. ()

majo25

Aj na svoj vek prekvapivo dobre fungujúca zápletka. Veľká výhoda tejto detektívky (o trileri nemôže byť ani reči) je obeť, resp. obete v podobe malých dievčat, ktoré tomu dodávajú zaujímavú príchuť (a to nemám na mysli čokoládovú). Záver síce nie je to, čo by som od takéhoto námetu očakával, viackrát film postráda vierohodnejšiu logiku a dej je niekedy prílišne skratkovitý, napriek tomu je pútavý a po väčšinu času záživný. ()

flyboyeda

Poctiva kriminalka o trpelivem detektivovi a nastrazene pasti, jak ma byt. Po tolika letech pusobi i pres mrazive tema trochu roztomile, ale to je spise dobou vzniku. Kez by se takove filmy tocily i dnes. ()

chelseaman22

Češi mají Strach a skopčáci Es geschah am hellichten Tag. Film s relativně primitivní zápletkou a ubohým záporákem, avšak s metodickým detektivem, který pro dopadení vraha zkouší neotřelé metody, které s valníkem štěstí promění v zásah do černého. Radost pohledět. 87% ()

Skuby47

S potěšením jsem se po letech znovu podívala na tuto klasickou detektivku. Obávala jsem se, že si pokazím dojem určitou současnou naivitou a daní z uplynulého času šedesáti let od natočení, ale zbytečně. Snímek si zachoval napínavou atmosféru z doby vzniku umocněnou černobílým obrazem a skvělými hereckými výkony i slušným dobovým dabingem. Kdysi před lety při prvním shlédnutí jsem nemohla v noci usnout a po prožitém strachu bych si od cizího člověka nevzala žádnou sladkost. Mělo to na mne výchovný vliv. Nadčasový příběh. ()

jefff

Jedna z nejlepších, nejmrazivějším kriminálek, kterou jsem měl tu čest vidět. Černobílá barva tuto atmosféru ještě podtrhává. Bravurní herci, mervydrásající příběh. Špička v žánru. ()

vitekpe

Super primocara detektivka ze stare skoly. Nelze nez doporucit. 100%. P.S.: ...ten pribeh je mi strasne povedomy. Ze bych to uz nekdy videl, nebo cetl Dürrenmattovu knizku/predlohu? A nebo, nevznikl jeste nejaky podobny film...? (obr a cokoladovi jezci - to uz jsem proste nekde slysel) ()

čenda

Tenhle film jsem viděl kdysi jako menší dítě v televizi když rodiče kamsi odešli a já byl sám doma. Ten strach se nedá zapomenout. ()

WinstonS

Povídka byla sice zdařilejší, ale i tak jde o vynikající a mrazivý thriller o pátrání po sadistickém vrahovi malých děvčátek, jehož atmosféru umocňuje fakt, že jde o černobílý snímek. ()

toi-toi

Príbeh o komisárovi, ktorý obetuje kariéru aby našiel vraha malých dievčatiek. Výborný film, ktorý jemne pripomína predĺžený diel Dobrodružstiev kriminalistiky so sympatickým vyšetrovateľom v podaní pána Rühmanna. Jemne naivný film, kde silné emocionálne pohľady povedia viac ako slová. ()

tomisaburo

Výborná detektivka, podstatnou část stopáže i řádně napínavá. Snese srovnání s o dekádu mladším českým klenotem Po stopách krve, který představuje v rámci tohoto subžánru naprostý vrchol. Heinz Rühmann i Gert Fröbe jako detektiv a vraždící bestie jsou víc než přesvědčiví. A geniálním, skoro až hororovým prvkem je ta dětská kresba... Závěr šlo asi vymakat malinko víc, ale vzhledem k datu vzniku je to i tak silný kafe. ()

matt85

Solidní psychologické drama, které hlavně hudbou a příběhem připomíná filmy od Hitchcocka. PS: Ještě, že jsem neviděl plakát k tomuto film před zhlédnutím. ()

Fido

Návrat do dětství, kdy tenhle film patřil k těm z nejděsivějších, takže mi některé pasáže dodnes utkvěly v paměti. Má spád, výbornou hudbu, o hlavních představitelích nemluvě. ()

Psycho Film Praha 2009

Psycho Film Praha 2009