poster

Hlavní podezřelý: Cesta vzhůru (TV film)

 • Velká Británie

  Prime Suspect

 • Velká Británie

  Prime Suspect: A Price To Pay

 • Slovensko

  Hlavný podozrivý

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 1991, 2x104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ernia
  ****

  Dlouhá stopáž, která mě zprvu odrazovala, byla v průběhu sledování vynahrazena perfektní Helen Mirren, která velmi věrně ztvárnila postavu ženské inspektorky potýkající se nejen s obtížným případem, ale také nevlídným prostředím v práci a problémy v rodině. Btw málem jsem nepoznala R. Fiennese, seklo mu to tu ;-)(15.4.2010)

 • larelay
  ****

  Cca po 17 rokoch odvtedy, co som videla prvu cast serie Hlavny podozrivy, som sa rozhodla, ze si konecne pozriem vsetky diely. Zacala som od jednotky a s odstupom casu sa mi to zda rovnako vyborne, ako ked som mala sladkych nast a clovek sa pozeral na svet inak. Vyborny start, skvela Helen. (Videne 14.3.2010)(15.3.2010)

 • dr.fish
  ****

  Svět mužů na oddělení vražd náhle rozrazí ženská. Nikdo jí nevěří, všichni se jí smějou. Podráží jí nohy. Postupně se jí daří získávat některé kolegy, pátrání sabotují ti ostatní. Boj je těžký a vrah stále na svobodě. Jde o všechno. Další šance už nebude. Výborná detektivka, stopáž přes tři hodiny uteče jak voda. 80%(7.2.2018)

 • EastWicka
  *****

  "Hlavní podezřelý" je jeden z nejlepších krimi-seriálů britské produkce vůbec: odvážný, inteligentní, nezjednodušující - a z nezvyklé perspektivy zachycující vývoj Západu v posledních dvou desetiletích. Jsou tu všechna zásadní témata: postupné pády společenských tabu, změny genderových konvencí, ba i způsobů práce kriminalistů. To vše při zachování lidské, "nešoumenské" a dost temné perspektivy na zločiny, jejich pachatele, oběti, policisty a mezilidské vztahy. Přes všechny úspěchy na jiných parketách jde pro mě osobně o životní roli Hellen Mirren. PS: Pokud patříte k fanouškům Prime Suspect, vřele doporučeji u nás prakticky neznámou skvostnou noirovou trilogii Red Riding: In the Year of Our Lord 1974, Red Riding: In the Year of Our Lord 1980 a Red Riding: In the Year of Our Lord 1983.(1.7.2012)

 • Aleee89
  *****

  Tak toto je detektivka jak má být, já to věděla. Všechny ty moderní kriminálky s modelkami jako vyšetřovatelkami se můžou jít zahrabat, protože Hlavní podezřelý je pro mě vrcholem žánru. Stopáž tří a půl hodin, u které jinak předem omdlívám, mi vůbec nevadila. Celý děj je napínavý a rychle utíká a vy si dokonce přejete, aby film ještě nekončil. Všechno to působí skutečně věrohodně, nejen že se podíváme pod pokličku vyšetřovatelům, ale je tu i něco více. Ztělesnění diskriminace žen, psychologická sonda do nitra jedné, která s šovinistickým kolektivem bojuje, snaží se něco změnit a uhájit svou čest. A to vše korunuje dokonalá Helen Mirren v titulní roli Jane Tennisonové, jejíž postavě jsem jako žena nesmírně fandila.(4.4.2012)

 • - Britský filmový institut zařadil tento snímek mezi 100 nejlepších filmů. (Terva)

 • - Tato první část filmové série získala celkem 4 ceny BAFTA. Film si vysloužil ocenění pro nejlepší seriálové drama, pro nejlepší film a video edice a pro nejlepší film nebo video fotografii. Cenu pro nejlepší televizní herečku si odnesla Helen Mirren, vedle níž byla nominována i Zoe Wanamaker. (Terva)