teutates

Heeeej... wtf? V Ásií draci a opice, v Írsku škriatkovia, v EU víly aaa v USA O.W Grant? to jako fakt? ja som sa snažil, díval som sa na to v plnej sile, žiadna únava ani otrava, nedostatok jedla (u mňa prejav nevrlosti), aj zaujatosť som nechal za dvermi, nooo nevyšlo... citujem nemenovaný koment a prekladam do svojej reči: ehm, ehm, tomu vravím otrava. Vziať auto, hľadať dialnicu, číslo popisné neznáme a na konci stretnúť tzv. "pravú..." nemám chuť ani náladu v tomto pokračovať. 6/10 len preto, že som ovplivnený hodnotením tuna a nerad kazím priemer a Áno vinný v plnom rozsahu. ()

predators

Tomu říkám pohodička. Vzít káru, vyrazit na dálnici, která neexistuje a na jejím konci se setkat se svou vysněnou dívkou. Samozřejmě během cesty vezmeme nějakého stopaře, abysme se nenudili, a když budeme mít štěstí, přisedne si k nám i sličná dívka:-) No a při takovéto cestě se člověk leccos naučí a aniž by to tušil, dostane odpovědi na všechny otázky, kterými jsou zkušenosti. Vynikající chytlavý děj, který ani na chvíli nenudí a místy i pobaví..80% ()

nascendi

Príjemne plynúci filmík, pri sledovaní ktorého je vhodné sa nad ničím príliš nezamýšľať a hlavne nič neriešiť. V niektorých momentoch mi pripomenul českú "čarodejnícku" filmovú tvorbu. ()

Slartibarkfast

Počet hodnocení určitě napoví, že tenhle film nebyl příliš propagován a velmi mu to uškodilo, neboť je to velmi dobrý počin, který mě uchvátil stejně jako trilogie "Návrat do budoucnosti", jež má stejného tvůrce. Myšlenka "Jestli je vesmír nekonečný stejně jako čas, pak už se všechny události staly, a proto jsou všechny události nepravděpodobné, ne však nemožné" dala tomuto filmu náboj, který si získá velké procento diváků. Nenudil jsem se ani vteřinku a musím přiznat, že ač se Kanadským filmům mnohdy nepřisuzuje vysoká kvalita, tenhle je kvalitní nadmíru. Nemohu jinak než dát 95% ()

silentname

Pre mňa je "Interstate 60: Episodes of the Road" absolútne dokonalý film. Svojim obsadením, hereckými výkonmi, príbehom a dokonca aj myšlienkami, ktoré sa doň premietajú. James Mardsen je tu podľa mňa vo svojej najlepšej role a absolútne mu verím jeho postavu i myšlienky. Gary Oldman ako O.W.Grant je absolútne perfektný a myslím si, že je to rola, v ktorej ho mám doteraz najradšej. Chris Cooper ako chlapík, ktorý netoleruje jedinú lož je rovnako dokonalý. A rovnako potom aj Christopher Lloyd, Amy Smart či Amy Jo Johnson fungujú fantasticky. Rovnako ale aj myšlienky... Morlaw kde je každý právnik, múzeum umeleckých podvrhov v Rendburgu alebo aj drogové mesto Banton. Kedykoľvek tento film vidím, tak som rovnako fascinovaný a súčasne sa bavím na skvelej komédii, ktorá tu celý čas plynie. V dobrej kombinácii s drámou a absolútne nepredvídateľným dejom, patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy, ktorých nikdy nemám a nikdy nebudem mať dosť.V osobnom TOP 11 Najlepších filmov sa umiestnil na 3.mieste Hodnotenie: A+ ()

Willy Kufalt

„Jeden pár chtěl mít svatbu a žít šťastně až do smrti. Nechal jsem jejich auto nabourat, když jeli na svatební cestu.“ Komedie v režii Zemeckisova dlouholetého spoluscenáristy Boba Galea má nejen mnohdy překvapivě vyvinutý děj s řadou fantaskních příhod vypadlých jakoby z Twilight Zone, ale celkově i výborně promyšlený scénář. Jednotlivé zápletky, postavy, motivy a jiné prvky postupně tak do sebe krásně zapadly a dočkaly se tak zdařilého vypointování, jak jsem to už déle v nějakém žánrovém filmu neviděl. Případné drobné výtky k maličkostem jsou ve výsledku pro mě nepodstatné a řada scén či postaviček v čele s ojedinělým kouzelným mužíčkem z Kanady, panem Grantem, nezapomenutelná. Hodně mě tu upoutaly i všechny ty absurdní světy, do nichž hlavní hrdina během svých podivuhodných cest nahlédl, neboť snad každý z nich ukrývá i jisté kritické podobenství. Ať už jde o klub feťáků Euforie, pracujících a žijících celý svůj život jenom pro pravidelné sváteční chvíle v bezmezné vlně na drogách, společnost právníků a soudců nacházejících intelektuální potěšení v absurdních a uměle vyvolaných žalobách či snobskou smetánku z muzea, která si klidně s posměchem pohrdne i nad velmi cenným obrazem, je-li přeci oficiálně prezentován jako amatérský padělek. Ale dost těch přesahů, byť nejednou jsem je tu vnímal, Interstate 60 je v první řadě velmi příjemnou komedii, u které jsem se často usmíval a mohu jen doporučit na zpříjemnění dne či večera. Dostat jako symbolický dárek hnědou fajfku s děsivou opičí hlavou (byť bezcennou), rozhodně bych taky nepohrdl ani coby nekuřák. [85%] ()

Vitason

Neil Oliver je v otázce svého života stejně nerozhodný, jako Paroubek když se rozhodoval, které íčko napsat do smsky policistům zasahujícím na CzechTechu ve větě ,,Nechte je b*t!" Na štěstí Neil potká v den svých 22. narozenin zvláštního človíčka jménem O. W. Grant, který plní lidem jejich přání. Ovšem každému podle svého a aktuální nálady. Když byste si například přáli nestárnout, tak by vás O. W. nechal zmrazit. Jenže Neilovo přání ,,naznačuje hloubku místo žravosti" a tak ho O. W. pošle na neexistuíjcí dálnici s posláním doručit balíček. Neilovi se během cesty nabízejí různé životní řešení: drogy, sex, hledání pravdy, aby se Neil v napínavém finále naučil, že vždy neexistují jen ta rozhodnutí, která mu normální vidění světa přináší. Interstate 60 je první režijní počin Boba Galea, který psal spolu se Zemeckisem scénáře k Návratům do budoucnosti a je to znát, neboť ,,šedesátka" stojí hlavně na geniálním scénáři, který je poučný a zábavný zároveň. K tomu podali herci dobré výkony v čele s tradičně dobrým Gary Oldmanem a spousta slavných jmen se ukázala v cameo rolích. Interstate 60 je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Bachy

Zapínal jsem snímek v domnění, že půjde nejspíše o thriller z dálnice. Možná nějaká roadmovie o stopařce. Poučení je jednoznačné - plakáty umí být velmi matoucí. A moje překvapení? Bylo rozhodně milé. Dostal jsem zajímavý příběh se spoustou zajímavých až geniálních nápadů a fůrou skvělých postav. Průšvih? Většina z nich byla přišerně toporná. Je to herci. Vedlejší postavy se snaží a snaží se hodně, ale hlavní duo se tupě usmívá a navíc jim lezou z pusy tupé dialogy. Přesto je snímek tak nápaditý, svěží a plný inspirace, že i přes tento poměrně velký nedostatek jsem se dokázal přenést a snímek si užít. ()

Happens

Jemná komedie, která se tváří, že je duchaplnější než její konkurence, možná trochu je, ale ne o moc, na druhé straně připouštím, že moje averze vůči pohádkám a jiným happy-endům je vcelku markantní, takže přidávám hvězdičku. ()

eLeR

Podivuhodné veci sa diali cestou po diaľnici 60 a ja vôbec neľutujem, že som do toho červeného BMW nasadla. Špeciálne, keď v ňom sedeli Gary a Chris. Nenápadný film, ale vašu pozornosť si drží od začiatku do konca. A opatrne s narodeninovým prianím, keď budete sfukovať sviečky ... ()

Arsenal83

Nemám rád road movies, ale tento bol natoľko experimentálny, že celkom zaujal. A je vskutku i originálny. Finálna pointa mi tak trochu ušla, o čo vlastne tvorcom išlo, čo sme sa dozvedeli, máme tu nejaké poučenie? V každom prípade sa môžeme dozvedieť i zaujímavé veci, a to napríklad, ako sa správajú ľudia, keď ich postavíte k tomu istému obrazu a raz im poviete, že to maľoval Van Gogh a na druhý krát im poviete, že to maľoval nejaký amatér. Naozaj pozoruhodná pasáž filmu, ktorá mi utkvela v pamäti. Herecky je to tu také priemerné, zábava tiež skôr polovičatá. ()

FrodoF

Svěží, vtipný film plný nápadů, u kterého se rozhodně nebudete ani chvíli nudit. Nedám *****, protože jsou jednotlivé zastávky trošku nevyrovnané, třeba ta na Euforii mě moc nevzala. ()

klerik

Divné filmy ja môžem... Pozoruhodné, s akou eleganciou, prehľadom a ľahkosťou je natočený, napísaný i zahraný tento filmík. V podstate je to blábol pohybujúci si na hranici seriálovej otrepanosti, no stále dokáže poskytnúť nový pohľad na vec, než aký by bol očakávaný. Nejde o nejaké šokovanie, skôr o nevtieravú hru s klišé a hlbšími úvahami. Niečo známe, čo vie povedať prekvapivo veľa neznámym spôsobom.... ()

korbitch22

opravdu výjmečná záležitost.není moc filmů,které si zaslouží opravdu *****,nejde tu o váš názor na film,nebo hodnotit kameru dialogy a blá blá další věci.protože tahle neuvěřitelná podivnost,je ve všech směrech dokonalostí sama sebe.opravdu jsem po shlédnutí tohoto filmu,přestal zbytečně přemýšlet nad malichermými prkotinami,začal jsem i uvažovat trochu jinak a hlavně sem si začal dávat pozor na to,co si přeju:-) ()

Crocuta

Vtipná moralita, která se sice nevyhne drobným vadám na kráse (některá klišé, k nimž patří zejména vzpoura proti otcovské autoritě), ale daleko častěji dokáže uhodit hřebík na hlavičku a podívat se na mravní dilemata současné společnosti s humorem a z nečekaného úhlu. Za zmínku určitě stojí i velmi dobré herecké obsazení. ()

mat.ilda

Vcelku zábavná, místy infantilní road movie, počínající bianco podpisem pracovní smlouvy, pokračující panoptikem jedinečných občanů ve svérázných městech a zakončená malou revoltou bez přetvářky, připomíná v lecčem skutečný svět a jeho pokroucené zákony, k tomu příjemní herci - tak akorát na lepší průměr - nad číslem 243 v žebříčku oblíbených filmů kroutím hlavou už třetí den :-O ()

heyda

Nejkrásnější je, když jdete do filmu s jistými představami a ten je vám během chvilky všechny rozmete a uzamkne vás do poutavého příběhu, u kterého nevíte, co je realita, co ne a už vůbec nemáte páru, co se stane v další minutě. Pro mě byl tenhle film obrovským a milým překvapením. Snad jednou taky potkám zrzavého Goldmana s fajfkou a s otázkou, jestli si nechci něco přát. :-) ()