Gen V

USA, (2023–2024), 14 h 7 min (Minutáž: 39–59 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Série(2) / Epizody(16)

Ze světa seriálu The Boys vychází Generace V, strhující nový seriál, jenž se odehrává v jediné americké škole pro superhrdiny. Tito nadaní studenti otestují své morální hranice při soupeření o nejvyšší hodnocení na univerzitě a možnost přidat se k Sedmičce, elitnímu týmu superhrdinů Vought International. Když vyjdou najevo temná tajemství školy, musí se rozhodnout, jakými hrdiny se chtějí stát. (Prime Video)

zekon odpad!

Tyhle sračky nemají s The Boys nic společného. Je to trapný pokus nějakého ichtyla zaujmout puberťáky. Infantilní bez nějakého děje a smyslu. ()

Miroslav.Zac

Tam, kde se objeví superhrdinové, objeví se i superděcka, která chtějí být jako oni. Superděcka, ovládaná společností a vychovávaná pro jejich účely. A o tom vlastně tento seriál je. Není tak skvělý, jako Banda, ale ostudu mu taky nedělá. Doufám, že s druhou sérií kvalita zůstane aspoň stejná, když už ne vyšší. ()

ondrejxsima

Miluju The Boys, přesto jsem byl k gen V již od začátku skeptický. Ano, The Boys svět, nebo jak to nazvat, je sice zajímavý a rozmanitý, ale přece jenom jsem si The Boys oblíbil hlavně kvůli konceptu daného seriálu. Když jsem se tedy dozvěděl, že má dojít teenage seriál z tohoto světa, moc jsem tomu nevěřil. Zároveň jsem si však řekl, že by to mohla být fajn teenage nabušená jízda plná šílenství ohledně školního prostředí spojeného se zvrácenými superhrdiny a bude to prostě pořádná zábava. Bohužel vás musím zklamat, nic takového od Gen V nečekejte. Ano, v prvních asi dvou dílech nám toto Gen V nabízí, následně tam však z pro mě nepochopitelného důvodu tvůrci museli narvat nějakou "složitější zápletku", která se hrozně tváří a místy i přímo kopíruje v The Boys, je však v jádru absolutně povrchní a spíše otravná. Opravdu by mi stačil teenage seriál v prostředí světa The Boys a byl bych spokojený. Velký problém mám taktéž s postavami, které mi přijdou hrozně povrchní a nezajímavé. Dokonce jsem si myslel, že seriál ani nedokoukám, naštěstí se v šestém dílu objevily staré postavy z The Boys a i s nimi seriál nabral menší zlepšení. Ve výsledku je to asi okay na páteční večer, kdy se opravdu hodně nudíte, ale já osobně bych dal přednost ještě jednomu shlédnutí The Boys. 5,5/10 ()

DanGreyman06

Ačkoliv jsem velký milovník původního seriálu a komiksů Gartha Ennise a na tento seriál jsem se těšil, tak pro mě je tento seriál hořké zklamání. Až takové, že jsem poslední 2 epizody seriálu dokoukal teprve teď, protože tento týden vychází 4. série The Boys. Seriál nabízí celkem zajímavou detektivní zápletku, což mi v tomto ohledu přišlo zábavné a zajímavé, ale jinak je seriál bohužel strašná nuda. Je to celkem jak na houpačce. Některé epizody jsou dobré, některé ujdou, některé nic moc a 6. epizoda byla pro mě tragédie. Finále ušlo, ale čekal jsem něco lepšího. Aspoň ty camea byla skvělá. Co mi taky nejde na rozum je to, koho napadlo do spin-offu tak brutálního a ujetého seriálu jako je the Boys cpát lgbt tématiku. Doslova + ještě s tím řešení anorexie jedné z postav je to jedno z nejzbytečnějších a nejnudnějších věcí na tomto seriálu. Ale woke tématika není jediný problém tady. Postavy jsou nic moc až strašné a žádná mi nesedla a na žádné mi nezáleželo. Výjimku možná tvoří Golden Boy, ale ten se tu moc nevyskytuje. Jelikož se tento seriál odehrává ve škole pro supráky, tak se zde bohužel šetřilo brutalitou a násilím. Ale když už tu něco ujetého, zvráceného a násilného je, tak to stojí za to. Bohužel zde taky zklamala postava Tek Knighta. Overall se za mě jedná za průměrný seriál, který si narozdíl od původní série the Boys opakovaně nepustím. Gen V už má i oznámenou druhou sérii, tak snad vzhledem ke konci 1. série tohoto, to bude lepší než doposud. Ale hype na 4. sérii the Boys mi to nezkazilo. Upřímně se radši Genu V vyhněte. ()

Jandr

Spin-off The Boys se hodně povedl. Není tam tolik goru jako v The Boys, není tam tolik "cold" postav jako v The Boys, ale je to zábavné a to dost. Mohli jsme vidět 3 camea: Soldier Boy, Homelander, Butcher. Moje očekávání to splnilo, SKVĚLE to nastartovalo příběh na season 4 The Boys. V The Boys jsme mohli vidět, jak jsou superhrdinové záporáci a že je nejlepší se jich zbavit. Gen V nám ukázalo, že ne všichni jsou špatní. Díky tomuto se celý universe strašně zamotal, protože nevím, na jaké straně mám být. 80% ()

OsahuKimina

8/10 Přesně takhle nějak si představuji rozšíření k hlavnímu seriálu, jako je v tomhle případě The Boys a to z překvapivě dobře působícího "teen" školního prostředí. Přijemné propojení s původním seriálem a postavami pracuje bezvadně. Navíc to vůbec neztrácí na ujetosti, satiře a brutalitě, kterou známe tak dobře u původního seriálu. Jen to není tak velkolepé a casting mohl být určitě lepší. ()

Banda skončí pátou sérií

Banda skončí pátou sérií

11.06.2024

Americký seriál Banda patří v současnosti k jedné z nejnablýskanějších vlajkových lodí streamovací služby Prime Video. Adaptace komiksu, v níž superhrdinové nejsou opláštěné modly, které symbolizují… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD