Gen V

(seriál)
Trailer
USA, (2023–2024), 14 h 7 min (Minutáž: 39–59 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Série(2) / Epizody(16)

Ze světa seriálu The Boys vychází Generace V, strhující nový seriál, jenž se odehrává v jediné americké škole pro superhrdiny. Tito nadaní studenti otestují své morální hranice při soupeření o nejvyšší hodnocení na univerzitě a možnost přidat se k Sedmičce, elitnímu týmu superhrdinů Vought International. Když vyjdou najevo temná tajemství školy, musí se rozhodnout, jakými hrdiny se chtějí stát. (Prime Video)

Trailer

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. Řada ** Podle toho kvikotu (a rostoucí woke agendy) jsem čekal, že to bude gender swap seriálu The Boys (takže “The Girls”). A prakticky je. Tedy krom té souvislosti s The Boys… to je jen laciná návnada na diváky. To co se děje na obrazovce je víc debilní než bych čekal, výrazně méně krvavý, zaměřený na nenávist proti mužům a drtivou část stopáže užvaněný (tedy škrtněte z Bandy násilí, nahotu a pak přidejte “silné ženské postavy” a konverzace o tom s kým bych chtěl kdo chrápat a je z toho Gen V jak vyšité). 2.Řada (sračka pokračuje) TBD.  ()

William_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Srovnávat to se svým věhlasnějším bratříčkem je prostě špatně. Gen V se ho nesnaží napodobit, naopak se snaží vyprávět svůj originální příběh, akorát s "teen" postavami. I přes to je ale děj v Gen V s The Boys  provázanější víc, než většina fanoušků ze začátku očekávala, což kvituji. Seriálu pomáhá i fakt, že postavy nejsou tupé chodící ovečky bez mozku, a to co dojde divákovi, dojde i postavám v seriálu. Vaší pozornost si Gen V jednoznačně zaslouží. ()

Kopi1

Docela jsem se bál, jelikož skoro všechny teen seriály jsou za mě hodně bídné, ale zde to bylo dobrý. Casting kulhá tak na půl, děj je v pohodě, za to masakru je tu možná ještě více než v The Boys. Ke konci se děj posunul podle mě až moc rychle a předtím moc pomalu, ale hlavní je, že styl původního seriálu se promítl i zde v hektolitrech krve a i akce je dobrá. U této 'vsuvky' jsem se zabavil, rád zkouknu další řadu, ale teď mi dejte už to hlavní. ()

Chen

Gen V si rozhodně nezadá s "mateřskou" sérií. Je to ujetá podívaná plná krve, zvráceného sexu a rýpanců do všeho možné. A funguje to skoro stejně dobře jako The Boys, se kterými je série velmi přirozeně propojená. Nové postavy jsou veskrze fajn, některé jejich schopnosti zajímavé, příběh je slušný, v podstatě si nemám na co stěžovat. ()

Kothy

Spin-off Boys se celkem povedl. Není to sice takový nářez jako originál, ale jako výplň to stačí v pohodě. Dostáváme jakousi sondu do světa mladých hrdinů na vysoké škole. Samozřejmě tam kromě večírků je i nějaké to spiknutí, takže problémy na sebe nenechají dlouhou čekat. Propojení s Boys tam je, ale jen okrajové. Hlavní hrdinové jsou celkem sympatičtí a baví mě. Místy i celkem zajímavá akce. Nakonec se t hezky propojí hned s několika známými postavami. Je to super a baví mě to, ale Boys jsou lepší. Rozhodně to dost rozšířilo tento svět a nalákalo mě to na další sérii. "Vybouchlo mu péro." :D ()

• Poté, co doktor Cardosa (Marco Pigossi) předá virus Victorii Neuman (Claudia Doumit), tak odchází k autu a doktorovi následně vybouchne hlava. V ten moment začne hrát píseň „Heads Will Roll“ od Yeah Yeah Yeahs. (BaBca_)
  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Amazon sype peníze do všeho, co se alespoň trošku hýbe. U Citadely a Prstenů moci se rozhodně na ničem nešetřilo a v rozpočtech létaly obří cifry, že by se to ale promítlo do výsledných kvalit… (více)