Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném - zničit na Marsu vše, co pochází ze Země. (oficiální text distributora)

TheRaven

Carpentrovy filmy mám rád a proto sem se těšil i na tento, i když jsem podle hodnocení ostatních uživatelů nečekal žádný zázrak. Ale tohle bylo opravdu velké zklamání. Příběh byl v podstatě hovadina, masky taky nic moc a některé herecké výkony byly tak mizerné a nepřesvědčivé, a některé postavy navíc tak hloupé a nelogické, až sem doufal, že je ty "zlí" vyhrajou a všechny hrdiny pobijou. ()

kitano

Silno priemerné béčko, s nepríjemne štúdiovým lookom a nevýrazným hereckým obsadením. Na to aby som sa pri takomto filme bavil potrebujem menej kecov a viac akcie. (4/10) ()

Lavran

John Carpenter byl napaden Věcí, která ho donutila ke smilstvu s osazenstvem Kiss - Psycho Circus. Ze země vyskakují pošahaní metalisté, Ice Cube je intervesmírný zločinec, Jason Statham je na vodítku, napětí by se dalo krájet, kdyby nějaké bylo. Humorné a ještě k tomu odpudivě natočené. :) ()

Radko

Zábavná alegória na drogy. Kdo vdýchne marťanské svinstvo z hlbín stáva sa dementným násilníkom, schopným iba zabíjať, s maskou z ľudskej kože na xichte pobiehať a neartikulovane revať. Na žranie mu poslúžia na hákoch zavesené telá tých, čo sa droge vzpierajú. Ale proti vdýchnutiu existuje aspoň dočasný protiliek - biela tabletka. Na zahodenie nie sú ani riadne svaly, bomby z plechoviek alebo atomka. A že masky, herci a dej sú také nijaké ? Je to ozaj svinstvo, mení vnímanie na nepoznanie. ()

castor

Relativně zajímavé obsazení nepředvádí nic, co by stálo za zmínku, Natasha Henstridge dostatečně vypíná hrudník a stejně jako ostatní pronáší neuvěřitelně tragické dialogy, okořeněné šílenou hudbou!! ()

viperblade

Nebudu vám lhát, za svůj (poměrně krátký) život jsem pravděpodobně hrál desítky videoher, které měly lepší scénář, příběh, herecké výkony, efekty… no zkrátka, všechno. Nicméně u tohoto filmu jsem byl v pokušení dát za čtyři. (A drogám se opravdu vyhýbám a nejsem ani opilý :-)) Protože takovýhle film (já osobně těmto snímkům přezdívám sympatická béčka) jsem už hodně dlouho neviděl. Při sledování vás tisíckrát napadne, že je to blbost, že to nemá scénář, že herci zde nemají co hrát, ale je to svižné, dobře se na to dívá a já se ani jednou nenudil. Zkrátka a dobře, pokud taky máte slabost pro filmy, kde má jeden z hrdinů brokovnici v ruce, ale místo, aby na padoucha/padouchy vystřelil, ji chytne za hlaveň a začne je mlátit, tak směle do toho, Duchové Marsu je přesně film pro vás. 60 %. ()

*CARNIFEX*

Vizuálne solídne spracované, okolité prostredie pútavé, herecké obsadenie nadštandard, akurát všetko ostatné až na námet stojí za úplné hovno. Zaujímalo by ma, ako je možné, že niekto, kto má na svedomí taký kultový snímok, akým "Halloween" bez pochýb je, môže padnúť tak hlboko a natáčať takéto céčkové sračky. Neverím vlastným očiam .. ()

Trellíno

Velmi nepovedený film naprosto o ničem. A je mi opravdu líto některých opravdu dobrých herců, kteří v této blbosti opravdu podle tak strašného scénaře absolutně nemají co hrát. Vampires byli slabší, ale tohle se Carpenterovi opravdu velmi nepovedlo. 1*, jen tak z nostalgie. Tento režisér kdysi točil opravdu dobré filmy. ()

MM_Ramone

Píše sa rok 2176 a ľudstvu sa podarilo kolonizovať Mars. Na červenej planéte sa im podarilo vytvoriť dýchteľnú atmosféru a vybudovať viacero kolónií, kde žije stála ľudská populácia. Špeciálna policajná jednotka je poverená úlohou, aby dopravila z malej baníckej osady nebezpečného väzňa. Vydajú sa pre neho, ale na mieste natrafia na situáciu, ktorá ich akciu poriadne skomplikuje. Z baní sa uvolnila neznáma temná sila, čo zmenila baníkov na nesvojprávne vraždiace monštrá. Posadli ich "Duchovia Marsu". ** ()

Wacoslav1

Kdo umi ten umi! filmy co Carpenter reziroval a jeste si k nim slozil hudbu proste nemaj chybu kombinace akce scifi a hororu proste masakr na marsu! kam se na to sere Doom a podobny zvasty ()

petero

Ghost of Mars je ozaj Carpenterovo najhoršie béčko, no scéna kde sfetovaný frajer otvára mačetou konzervu je presne to prečo si béčka rád pozriem. ()

pepo

Obcas som si spomenul na Assault on Precinct 13, Uteky alebo Vec. Co je fajn. Aj casting sa vydaril. Co sa vsak nepodarilo a nie je fajn? Vlastne vsetko ostatne. Carpenter kruto ustrelil. 3/10 ()

Xmilden

Píše se rok 2008 a já sem právě shlédl poslední natočený snímek velkého mistra Carpentera. Můj verdikt zní, že to není zase tak špatná podívaná. Solidní béčko a světe div se ani jsem se nějak nestihnul nudit. Navíc zde hraje Natasha Henstridge. 40% ()

Phobia

Očekávala jsem, že ze spojení John Carpenter + akční sci-fi horror vyleze něco zajímavého, napínavého, mrazivého, prostě fajn béčko. Ale prdlačky... prostinký scénář by stačil leda pro first-person střílečku, režisér neukočíroval výkony herců, postavy i jejich osudy mi byly tááááááákhle volné, prostředí se kdovíjak nepovedlo (všechno působilo hrozně uměle), zombie-duchové-záporáci ála zesnulé hvězdy trash metalu nevzbuzovali strach - spíše útrpný úsměv. Proč tedy dávám dvě hvězdy? Opravdu by z toho mohla být obstojná počítačová hra:-). 35% ()

juta

Nápad to je dobrý, zpracování pokulhává, ale svým způsobem to dokáže zaujmout. Duchové planety Mars se probudí a snaží se vypudit nové nájemníky ze Země. Nebylo to špatné. ()

paascha

Ano, je to béčko, ano, je to jako PC game, ano, bavilo mě to. Mám rád sci-fi, mám rád duchařský věci, celkem mám rád i Carpentera, takže proč ne? Pro mě dobrý.. ()

Fiftis

Dej nie je nič prevratné, je to osvedčená šablóna, ktorej sa tvorcovia držia a vám je už od začiatku jasné, ako to všetko dopadne. Avšak klasické béčko to vďaka Johnovi Carpenterovi nie je. Režisér už má množstvo skúseností a vie, ako upútať divákovu pozornosť, takže sa pri sledovaní nudiť nebudete, čo je pri tomto type filmu dôležité. Potom sú tu ale aj veci, ktoré film sťahujú dole pod béčkovú hladinu. Deje sa tak predovšetkým vďaka trikom, ktoré sú niekoľko rokov pozadu a pripomínajú skôr animácie starých počítačových hier. Výber zbraní sa mi tiež veľmi nepozdáva. Ani herecké výkony nevyťahujú snímku do lepšej triedy, je to teda suma sumárum taký podpriemer. ()

Shakers

Dlho som krúžil okolo tejto Carpenterovky, ale furt som sa k nej nevedel dostať. Jedného nudného unaveného večera, keď som dostal chuť na nenáročnú oddychovku som si spomenul na tento zázrak. Ak by to bolo natočené v 80tych, malo to by síce rovnakú kvalitu, ale aspoň lepšie hodnotenie. Keď vidím rok výroby a tie efekty je to tragédia. Rovnako ako casting na čele s Ladovou Kockou. A o tom, že nikto nevie držať zbraň v ruku sa ani nebudem baviť. Ale ma to aj svetle chvíľky. Je tu uličník Statham, fajn príbeh (ktorý trosku pripomína Carpenterovu Vec), zaujímavý zaporáci, vraždy, masky a niekedy aj kulisy vyzerajú celkom v pohode. Videl som aj horšie filmy, no od Carpentera aj oveľa lepšie. Lepší režisér by s toho spravil výborný adrenalínový sci-fi akčný horor (Cameron - Aliens). Carpenter s toho spravil rockový koncert v akčných scénach a atmosféru spláchol do záchoda. 50% - 2* ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera