Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

aneta105

O tomto příběhu jsem se dozvěděla od strýce, a pak z netu i o tomto filmu. Řekla jsem si, že tento film musím vidět. A tak se i stalo, A vida! Dost povedená podívaná s věrným líčením danné situace, herecké výkony na tu dobu skvělé a obsazení do vypravěče a hlavní postavy Nanda luxusní. 85% ()

Akinaz

Velmi silný snímek se skvělým obsazením, který nás bez příprav vtáhne do nehostinných And. V okolí jen sníh a smrt. Jak byste se zachovali vy, vzdali byste se, nebo dokázali přežít? Každá postava zde má svůj osobitý příběh. Tak se také pojďte seznámit se sympatickými cestujícími, kteří vám přirostou k srdci a s nimiž se budete jen těžko loučit. Pokaždé ve mě tento snímek zanechá zvláštní smutek, ale i pocit, že naděje umírá poslední. Klobouk dolů před všemi přeživšími a díky všem hercům, kteří nám jejich příběh zprostředkovali. 5* ()

Lothar

Taký skvelý motív by si zaslúžil oveľa lepšie filmové spracovanie. Strašne slabé masky, efekty, obsadenie, réžia.. ()