Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

JayZak

Jinak dobrý film shazují ploché charaktery a hlavně po havárii jejich nepochopitelné jednání, o nic moc hercích nemluvě. Naopak plusem je dobrá možnost sžití se s postavami. V těchto momentech je člověk rád, že sedí v klidu a teple svého domova. Hlavně pojídaní mrtvých druhů byl totiž celkem šok... ()

JohnCZ

Silný příběh, zpracování slabší. Poctivá devadesátková výprava je vždycky plus - film působí dost realisticky a prostředí velehor zajišťuje hezké scenérie. Bez umělého digitálu. Ovšem při více jak dvouhodinové stopáži tomu citelně chybí tempo a výraznější režijní otisk. A co si budem, je to trochu nuda. ()

corpsy

Frank Marshall je človek, ktorý sa väčšinou podieľa na produkcii. Avšak keď náhodou niečo okúsi ako režisér, môžte si byť istí, že to nebude len tak nejaká priemerná báchorka. ()

Ajinka126

Mě ten film dodnes straší... lidi jedli lidi, ukrajují si z nich jako z pečínky. Brrrrr. Já chápu, že lidé pro své přežití udělají vše a respektuji to, ale proč se zrovna o tomto musí točit film? ()

Astaroth12

Co by ste robili, keby vaše lietadlo spadlo do neprístupného terénu a vy ste medzi živými, len na úsmev je ešte pri skoro, lebo pomoc neprichádza a potrava sa mína. A tak ste pred najťažším rozhodnutím v živote, zomrieť alebo žiť, ale vzápätí sa musíte stať kanibalom a pochutiť si na svojich blízkych či priateľoch a to na psychike tiež vobec nepridá. Je to skutočný príbeh a preto má aj silné vypätejšie momenty a o dramatické chvíle, tiež nieje núdza. Ale nebavili ma herecké prejavy, boli dosť strnulé a kamera snímala mohutné hory a drsnú prírodu, ale celkovo mi pripadala taká všedná, nevýrazná. Aj keď je to zo skutočnosti, mohlo to byť poňaté aj svižnejšie. ()

nigga

Mě to odzbrojilo už na záčátku, myslím tu skvěle natočenou havárii letadla, která se u mě stala jednou z nejděsivějších scén co jsem kdy viděl. Působivé, ale kniha je ještě lepší, kdyby se ji tvůrci drželi v těch drsnějších částech, tak by to bylo u mě za pět. 80% ()

verbst

Nechci říct geniální ale nadprůměrné . . . Možná by to mohlo být o trošku kratší ale i tak je to víc než dostatečně mrazivé . . . ()

agentmiky

Dlouho jsem odkládal tento dobrodružný snímek. A konečně jsem se k němu dostal. Musím tedy uznat, že samotná havárie je doopravdy precizně zpracovaná (když člověk přihlédne k faktu, že film vznikl již před více než 30 lety), mně se fakticky tajil dech. Jinak herecky též v pořádku, ale jednu připomínku bych přece jen našel. Chvílemi mě dost zarážela ta uhlazenost celého filmu (ono se na tomto aspektu asi dost podepsala americká produkce). O to více se tak těším na španělskou verzi, která spatřilo světlo světa na začátku roku na streamovací platformě Netflix (a z prvních záběrů vypadá daleko naturalističtěji)....Jako neberte mě špatně. Marshall určitě přišel s kvalitním kinematografickým produktem. Jen od toho nesmíte očekávat žánrovou pecku, to by se mohlo dostavit mírnější zklamání. Za mě dávám 7/10 ()

MikO_NR_1909

Všade čítam, ako túto survival drama všetci videli kedysi v 90-tych rokoch v komerčnej televíznej stanici a ako naturalisticky odhliadnuc od väčšiny podobných katastrofických snímkov pôsobí. Ani Alive sa neubránil emóciám na hrane, občas je bez šťavy, ale i téma si to samozrejme žiada a nemožno mu vymýšľať za každú cenu zástupné zvraty. Podľa mojej mienky splnil účel, to čo som zhruba od neho očakával mi splnil. Je v ňom rozpor, postavy sú miestami veľmi nejednotné, k činom nepredstaviteľného druhu ich drží momentálny stav a chuť prežiť. Často som sa pristihol, ako by som reagoval ja sám, keď len malinký výkyv komfortu mi prekáža a ťahám postavičky vlastnou cestou, ktorú v obývačkovej tiesni považujem za tú správnu. Fakt, film na zamyslenie a gýčový mi príde len v niektorých nezbytných sekvenciách (modlenie aspol.). ()

gogos

Vyborna rekonstrukce vseobecne zname udalosti... Povedene zpracovani se zacinajcim Hawkem patri ke spicce sveho zanru... ()

kaylin

Snímek, který si asi hodně lidí bude pamatovat z televize. Příběh o tom, že někdy je pro přežití udělat něco, co by člověk jinak normálně neudělal. Jasně, hodně se zde hraje na emoce, někdy zbytečně moc, ale i tak je to pořád silný příběh o tom, že pokud člověk chce, tak se s následky osudu dokáže vyrovnat. Bohužel ne všichni mohou přežít. ()

Maq

Jsem si jistý, že realita byla mnohem drsnější. --- Četl jsem knížku o polárních výpravách v 19. století. Podobné situace - někam se dostali, a pak měsíce trčeli v hrozných podmínkách, bez možnosti úniku. Zima, hlad, nemoci, zranění, hygiena, ponorka. Děly se tam hrozné věci. --- Tohleto působí spíš jako prázdninové dobrodružství. Ti lidi si dokonce ani nelezou na nervy. ()

MATADOR

Tak neuvěřitelné, ale přeci jen se to vážně odehrálo. Skupina namyšlených hráčů, která svedla boj o holé přežití s nedostatkem potravin, s všudy přítomnou a nevypočitatelnou horskou přírodou. Kanibalismus je ovšem hodně zatracované téma, ale v tomto případě se přeživším ani nedá divit a tak dává divákovi brouka do hlavy v otázce, jak by se zachoval on sám. Což je největší pozitivum tohoto filmu, poselství o životě a vůli přežít. Těžko uvěřitelné, přesto skutečné. ()

hygienik

Toto je jeden z mála filmov, kde by bol remake asi lepší (dynamickejší) ako originál. Vlastne už aj toto je remake. Už ho len natočiť. ()