Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

Psycho.R

Silný příběh, dobře natočená havárie, soucítění s rozpoložením postav a tahoun Ethan. Nova Netflix verze mě vůbec neláká. ()

Likan7

Film, na kterém je bohužel nejzajímavější ten fakt, že to je je podle skutečné události a člověka to donutí představit si co za peklo si kluci prožili. Filmově to je bohužel nezáživná nuda. ()

Freemantle

Tento film bych zařadil do kategorie "stačí vidět jednou za život". Jako dobrodružné drama, vytvořené na základě skutečných událostí, se jedná o zdařilý kousek. Nicméně mě docela negativně překvapilo až nezvyklé a nepřirozené chování postav, které se, díky pádu letadla a uvěznění v drsných horách, dokázaly psychicky adaptovat natolik, že nevznikaly téměř žádné stavy úzkosti, deprese nebo paniky a strachu ze smrti. Představa, že by ve skutečnosti přeživší zachovali tak klidnou hlavu, jak se divákům snaží tento film ukázat, je mi proti srsti. ()

Knor

Velmi věrohodně natočený nezáviděníhodný příběh. Když si pomyslím, že v této situaci ty lidi opravdu byly tak mi z toho běhá mráz po zádech, co by asi člověk mohl dělat si musí říkat každý při sledování. Dost dobře natočený film o přežití a o nezlomné síle ducha, děj mě vtáhhnul a skoro jsem s nimi i cítil z domova z obýváku. Brrrr ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Muselo to být neskutečné přežívat v takové díře "za sedmero horami", ale hrozně mě naštvalo NEzobrazení příchodu do civilizace a následující hodiny! ()

hazdrova

Musím povedať, že film na štedrý večer vôbec nebol takou zlou voľbou. Sneh? Check. Survival ako v Popelke? Check. Ale naozaj. Bolo to v pohode, bavilo ma to. Napínavé to bolo tiež. 3,5* ()

Scraffy

Celkom dobrý námet. Výprava s kamerou sú parádne, ale to je tak asi všetko. Inak je to film strašne nudný a vôbec nevyužil svoj potenciál. Je síce pravda, že to je natočené podľa skutočného príbehu, ale aj cez to sa predsa dalo scenár napísať viac záživnejšie. Má to 2 hodiny a z toho je zaujímavých asi 20 minút na konci. Začiatok, kedy to má všetko zaujať to skôr sklame a tá havária lietadla je natočená tak nudne, že by ste nikdy nepovedali, že ste videli haváriu. Obsadenie nie je tiež nejako oslnivé a celkovo je teda film veľmi nezaujímavý. Áno, chápem, že je to z roku 1993, ale snáď len kvôli tomu s tým netreba zaobchádzať v rukavičkách. Pôvodne som tomu chcel dať 2 hviezdy, ale dal som nakoniec 3 vďaka tomu svižnému záveru. P.S. NIKDY nepozerať v slovenskom dabingu!! ()

mysiouxsie

Film Alive je důstojným přepisem skutečné letecké katastrofy. Avšak v bezprostředním porovnání s reportážní knihou Paula Reada je toto filmové zpracování jen kojenecká přesnídávka. ()

Shitonit

Podle mě nejpovedenější film o tomhle. O pádu letadla. uvěřitelný, mrazivě mrazivý, vcucávající a k tomu vědomí že se to stalo, klobouk dolů. Já bych se asi sežral vzteky hned po pádu. Nebo bych sežral Tebe. Nebo Tebe. A tebe taky. Dřív, než by jste sežrali mě. ! :-) ()

celticek

Tak jsem to po letech znovu viděl. Údajně toto zpracování připadalo skutečným aktérům letecké katastrofy zapříčiněné chybou pilotů moc hollywoodské. Mně se film líbil. Naopak - drastické scény hned po pádu letadla mi přišly hodně uvěřitelné. Já jsem tam ale nebyl, že?:) Touha žít je zde po prvotním zmaru cítit hodně. Aneb když je člověk v nesnázích, může se lídrem stát i 19letý benjamínek namísto kapitána s páskou přes celou ruku. ()

Amy

Musím říct, že vidět tenhle film v kině na velkém plátně je úplně jiný zážitek než vidět ho v televizi. Líbí se mi jak je to natočený, zachycení havárie a laviny je opravdu skvělé. Člověku z toho běhá mráz po zádech. Nejvíc na mě zapůsobil ten jedinečný příběh a statečnost těch lidí. Přečetla jsem si i knížku, ve které je mnohem více podrobností. ()

gudlak1

Tento film podle skutečné události vtrhne do děje od samého začátku. S podivem a okousanými nehty sledujeme, jak dopadne parta sportovců, kteří ztroskotají v horách a dokážou neskutečným způsobem bojovat o přežití v Andách, a hlavně odvaze a vytrvalosti dvou mužů, kteří se nebáli a dokázali najít pomoc a zachránit zbytek svých kamarádů přeživších tuto leteckou katastrofu. ()

nula87

Výborná studie boje o holý život ve chvíli, kdy už je všichni odepsali a zůstala jim jen jejich odvaha, odhodlání, rychle ubývající síla a víra. "Musíme jít, nebo se z nás tady stanou zvířata". 85% ()

Kubi21

Film, při jehož sledování Vám bude chladno až mrazivo i v červenci. Opravdu působivý snímek, který mě kupodivu dostane při každém sledování. ()

Tominni

Příběh založený na skutečné události, kdy ztroskotalo v Andách letadlo s národním rugbyovým týmem Uruguaye. Část týmu nehodu přežije a začníná opravdový boj o přežití, který trvá přes šedesát dní. Zachrání je až dvojice, která se nakonec rozhodne přejít Andy. ()

donnovann

Vždycky mě táhly příběhy s tématikou "Souboj člověka s přírodou" a musím říct že tento je obzvlášť silný. I ze začátku vtipná představa, že jednoho ze ztroskotaných fotbalistů ztvárnil herec který se neuvěřitelně podobá Lioneli Messimu mě po havárii hodně rychle přešla. To, co si ti kluci museli prožít tam v Andách je prostě nepředstavitelné ale o to víc dojemné, že jich na dané podmínky tolik přežilo. Velmi realisticky natočené drama podle skutečné události, které je bez jediné chybičky a je tou nejlepší památkou na zesnulé... ()

darthvader77

Krom toho začátku, kdy jsem byl mírně rozhozen chaotickým úvodem(ještě před pádem letadla) nemám filmu co vytknout. Příběh perfektně podle vynikající knihy(doporučuji) vystihuje život lidí v extrémních podmínkách a mnohokrát člověku z představy, že by byl v posádce letadla leze mráz po zádech. ()