Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

kery-

Nevím proč, ale asi jsem tu jediný, který tu autentičnost filmu prostě nevěřil...Jediné co se ve filmu povedlo, bylo nastínění vztahů mezi klukama, které působily vážně silně(a pouze v případě těchto zmíněných vztahů - autenticky).. ()

Reckon

Během sledování mi běhal mráz po zádech, ale ne kvůli té zimě, v které se to odehrávalo, ale kvůli tomu, že se to takhle všechno stalo. (8/10) ()

666Carnage

Drsné podmínky pro přežití a bez jakýchkoliv zásob. Změny lidí ve zvířata kvůli přežití. Vydržet víc jak 70 dní v Andách to už chce skill. Povedený film a dobrý boj o přežití. 70% ()

Prochy38

Hodně povedený survival. Kvalitně natočeno, ještě lépe zahráno, ale představa, že tohle musel někdo opravdu zažít a hlavně přežít, přechází zrak. Šílený příběh. Konec měl opravdu sílu! ()

Hanes88

Neuvěřitelný příběh, který by mě dostal, i kdyby nebyl podle skutečné události. Podle skutečné události to nicméně bylo a člověka až mrazí, když se na tento film dívá a uvědomuje si, co museli dotyční zažít. Navíc film byl zpracován opravdu skvěle, hodně realisticky, taktéž dobrá hudba. Určitě ho řadím mezi nejlepší filmy, které jsem viděl. ()

Paldiny

Až na to neustále náboženské tláchanie celkom vydarená dráma, ktorá sa istého času v TV predbiehala s Divokou riekou v opakovaných projekciách. Za vrchol považujem efektnú haváriu lietadla, zvyšok stále dobrý, uveriteľné postavy, uveriteľné situácie, pár skutočne vypätých momentov plus dodnes nevyriešená dilema. ()

filipvrbik

Neuvěřitelně sugestivně natočené drama o neuvěřitelném příběhu- ale opravdu se to jaksi vleče a už se projevil i zub času...80% (asi už nenasednu do letadla) ()

Milodar

Sugestivní katastrofák, který v kombinaci se Zápisníkem malého zálesáka je návodem na přežití čehokoliv a kdekoliv, plus průvodce pro přechod And v zimě. Co malinko škodilo autenticitě, byla promluva herce Johna Malkoviche. A snaha již tak poměrně dramatický děj opepřit zbytečnými scénami typu spadnutí do ledovcové trhliny (velmi nerealistické), nebo uklouznutí a vis nad propastí. ()

prezdivaka

Jeden z nejúžasnějších filmů, které jsem viděl. Týden jsem nemyslel na nic jiného. Myslel jsem si, že je to (jako u většiny amerických filmů podle skutečné události) z většiny fabulace. Pak jsem viděl dokumentární film o přeživších a také o natáčení. Hlavní hrdina Pako dělal na filmu poradce a bylo to točené ne v Kalifornii před zeleným pozadím, ale v Kanadě v zimě. Opravdovost z filmu vysloveně čiší. je mi líto, že to tolik lidí nepozná a některé dokonce odpuzuje. Mají pod kůží ten mainstreemový kalkul a schématismus, ze kterého se mi zvedá žaludek. ()

Alf

co jiného dát filmu, který sice nepatří k milníkům kinematografie, ale člověk ho sleduje takřka bez dechu od začátku do konce ? ()

Jeržik

Odtažitý, surový a težce nepodpovrchní snímek. Výborní herci se kterými se nenudí ale ani mu nedovolí dostat se jim pod kůži a začít o ně mít strach. Konec absoludly cold for me. ()

Mikino00

Realistický snímek založený na neuvěřitelném příběhu, kde můžeme sledovat proměny postav a jejich boj s jistou smrtí. Film se ale dost vleče a po celou dobu jsem měl problém poznat kdo je kdo, připadali mi všichni stejní. ()

H4ku11

Dramatické príbehy podľa skutočnej udalosti majú vždy niečo do seba, rovnako ako tento. Je len škoda, že sa z námetu nevyťažilo viac. ()

mira007

Ragbyový tým mladých kluků, kteří musí přežít vysoko v Andách .. za každou cenu ( jak se později zjistilo i za cenu kanibalismu ) . Filmové zpracování skutečné události bylo ve své době pecka, dneska už tam pár zastaralých cěcí z filmového hlediska je, nicméně ten příběh je tak silný, že funguje i dneska. ()

Renfield

Neskutečně silný příběh, v ne neskutečně silném filmu, přesto ne špatném. Zaráží mě, jak může film na jedné straně obsahovat velmi slušnou scénu pádu letadla a na té druhé působit tak laciným, až televizním dojmem. A aby toho nebylo málo... To, že není možné takto obsáhlý příběh nacpat kompletně do dvouhodinového filmu, je bez debat. Ale proč ten drahocenný čas Frank Marshall plýtvá naprosto zbytečnými sentimentálními scénami, to je mi zase záhadou. Potom bylo nevyhnutelné, že nejsilnější závěrečná část (pochod přes Andy) má trestuhodně málo prostoru, což je velká škoda. Přesto oceňuji velkou reálnost filmu, kvalitní herce a kameru. Jenom hudba Jamese Newtona Howarda zklamala, čím to, že zde tak nevýrazná? 70% ()

jilda

Skláním se před skutečnými sportovci, kteří přežili toto peklo v zimě. Film je drsný a ukazuje, že pro přežití se musí udělat všechno. Někde jsem četl, že skutečný hrdina této havárie považoval za nejlepší maso z letušky................ ()

Atheas

Pojídaní vlastního kolegy to je hnus. Vyprávění je pěkné a zajimavé. Příběh je hrozivý, sic klasický, stejně pořád ale kvalitní a velmi poctivý. Vše pro dobrou čtverku. ()