Starman je mimozemšťan, který přijel pozorovat Zemi. Uvízne však ve Wisconsinu nedaleko farmy čerstvě ovdovělé Jenny Haydenové. Starman na sebe bere podobu jejího nedávno zesnulého manžela Scotta. Za tři dny se potřebuje dostat do Arizony, kde ho nabere jeho mateřská loď. Potřebuje Jenninu pomoc. Tak se Jenny nechtěně stane účastníkem výletu přes Spojené státy, při kterém jsou společně se Starmanem pronásledováni nejen americkou armádou, ale i nasazenými tajnými agenty. Během společně strávených dnů se jejich zpočátku chladný vztah pomalu mění v lásku, která vyvrcholí úžasným rande na Starmanově mateřské lodi. (Cinemax)

Mol

LOVE IS, UM, IT'S WHEN YOU CARE MORE FOR SOMEONE ELSE THAN YOU DO YOURSELF. Starmana jsem viděl tehdy-kdysi jako dítě a pamatoval si z něj jen scénu se srnkou a kuličkou. Po letech jsem si chtěl osvěžit paměť a abych řekl pravdu, tak se opravdu nejedná o špatný film, ale v zásadě nic převratného. Návštěvník z kosmu je sestřelen americkou armádou, za narušení vzdušného prostoru a spadne za barákem roztomilé Jenny Hayden. Jeho převtělení se do Scottova těla, byla fakt síla a v angličtině je pro to název scare the hell out of people. Nejlepší na filmu byla nevědomost našeho Starmana a Jenny, která se mu snažila definovat slova. Film vám dokáže jak vehnat slzy do očí, tak i rozesmát. Teda nevím jak vy, ale já se smál na celej barák, když na konci políbil Marka Shermina. ()

okkac

Po hororech jako Věc a Christine si chtěl asi John Carpenter odpočinout a tak natočil tuto romantickou sci-fi a dokázal že umí i tohle, ale svůj hororový původ nezapře např. ve scéně, kdy mimozemšťan na sebe bere podobu Jeffa Bridgese. ()

tom88

Prvá polhodina je skvelá, veľmi silný rozbeh predurčujúci silné sci-fi dobrodružstvo, ale veľmi skoro dochádzal dych. Film sa premenil na putovanie vyprahnutou krajinou z bodu A do bodu B, pri čom sem tam sa niečo dialo, ale chýba silnejší výraz. Celkovo je to natočené nadpriemerne, ale scénu z vlaku si mohli naozaj odpustiť. Carpenter ma aj tak celkom potešil, mám rád podobné námety, aj keď tento mohol mať o niečo lepšie spracovanie. Každopádne bol zážitok sledovať Bridgesove herectvo, mimozemšťana stvérnil vcelku originálne. Záver filmu je mierne rozporuplný, ale dá sa prekusnúť. Mám rád sci-fi a ja som sa pri tom bavil asi tak na 72% ()

eye candy

Nevím přesně jestli to bylo nádhernou Karen Allen, příjemnou Nitzsche hudbou a nebo skvělým Bridgesem, každopádně jsem tenhle film miloval už jako děcko a když to tak vemu asi je to vůbec první romantický film, který se mně jako malýmu líbil. Líbil se mi i včera, když jsem ho viděl jako divák o dost starší a cynismem ošlehaněší. I tak mě některé scény pořád dostávaly, např. když Jenny vysvětluje Starmanovi co je to honeymoon. Možná má tato kombinace romatiky roadmovie a scifi daleko od dokonalosti, přesto je to srdcová záležitost - 5* ()

elanius

80-te roky ako sa patrí a ešte jeden Carpenter k tomu. Super syňtáková hudba a k tomu skvelý Bridges. Trošku mi svojimi pohybmi inak pripomenul Prota z K-Paxu :). Napriek tomu, že je to celé "mierne" pritahnuté za vlasy a ku koncu aj zbytočne presladené, vôbec mi to neprekážalo. Príjemná sci-fi romantika s originálnym námetom. 8/10 ()

Javad

< Carpenter vie aj romantiku > Dobrodružné milé romantické sci-fko s inteligentnými rozhovormi, pri ktorom sa ani nenazdáte a je koniec (pretože sa stále niečo deje). Efekty taktiež na slušnej úrovni. Skoro 100% (menšie chybičky by sa našli). ()

Pavlínka9

Pro mě byl film určitým zklamáním. Očekávala jsem od něj hodně, ale že se bude jednat o romanticko-rádoby sci-fi dobrodružství? To ne :) Aspoň, že tam byl aspoň Jeff Bridges, na kterého se narozdíl od Karen Allen dá dívat :) ()

venison

Hodně staré (člověk musí hodně prominout speciální efekty), ale díky skvělému herci jakým je Jeff Bridges také hodně dobré.. Moc dobře nechápu jak je možné, že jsem tuhle skvělou sci-finku za celý život objevila až teď :-) ()

rockwoman

Starman, před lety mé první setkání s Jeffem Bridgesem a i když poté ztvárnil další skvělé role, tak já nikdy nezapomenu na jeho roztomile se pohybujícího mimozemšťana s kuličkama v záloze, co měl rád jablečnej koláč, zpěv, kuchaře, Jenny ve vagóně. ッ ♪♬♫ Jeff Bridges & Karen Allen - All I Have To Do Is Dream ♪♬♫ ()

noriaki

Carpenter je z toho cítit snad jen v "porodní" scéně, a taky částečně v hudbě, která připomíná jeho slavné synťákové soundtracky. Zbytek filmu by mohl natočit prakticky kdokoliv. Starman totiž vyjadřuje optimismus, víru v to nejlepší v lidstvu a taky zvláštní hořkosladký pocit že něco překrásného končí, aniž to stihlo pořádně začít. Tedy nic co je v režisérových filmech běžně k vidění. Závěrečná scéna tenhle dojem jen podtrhla. Líbilo se mi, že si Jeff Bridges na rozdíl od K-PAX tentokrát vyzkoušel druhou stranu barikády. Respektive, tohle pochopitelně hrál dřív, ale víte jak. ()

dANo

Pekný sci-fi príbeh s vynikajúcim Jeffom Bridgesom v hlavnej úlohe. Film určený všetkým generáciám s romantickým podtónom ma zaujal už ako malého chlapca... :o) ()

Kubaso

Jasně že je to blbinka. Díky už v té době zastaralým trikům a předvídatelnému ději (nikoliv na minuty, nýbrž na hodiny!) působí film komicky poněkud častěji, než měl asi Carpenter v úmyslu. Přesto (anebo právě proto) má svoje kouzlo, díky němuž nemám to srdce dát mu míň hvězdiček. ()

Diego

Velmi primitivní scénář, který zabijí nelogické situace. Miluju filmy z osmdesátých let, pro jejich atmosféru a snad první film, který hodnotim a nerozumim nadšení ostatních...a nominace na oskara pro Bridgese, který si zahrál mimozemského raimana..wtf? Souhlas s Radek99 ()

Beatle

Já myslela, že mě už nic nerozbrečí. Já jsem ale de*il. Je jen málo filmů, kterým bych dala víc než 5*, které je možné...ale tohle? Nemám slov. Polemické, lehce humorné, emocemi nabité (pokud se umíte naprosto položit do charakterů). Do toho krásná Karen Allen a úžasný Jeff Bridges. Do poslední vteřiny jsem doufala, že to třeba neskončí tak, jak logicky má. A snad poprvé jsem doufala v hollywoodský happy end. Nepřišel. Dávám 5*, ale pro změnu 120% v hodnocení. Takhle hluboce už se mne dlouho žádný snímek nedotkl. ()

Mishqo

Námet už niekoľkokrát prepieraný ale tu ma naozaj chytil za srdce. "Humanisticke" sci-fi s vynikajúcim Jeffom Bridgesom a prenádhernou hudbou. ()

JohnSmith

Nebýt té romantické vložky a kapesníčkového závěru, tak bych dal i vyšší hodnocení, protože Bridges byl fakt výborný a Carpenterova režie byla taky fajn. Film má většinou i dobrý spád a nechybí ani slušný humor. ()

lykan9

Starman je nejlepší romantická road movie, co jsem doposud viděl a John Carpenter dokázal, že je skvělým režisérem mnoha žánrů a nejen hororů. Zejména měl kliku v obsazení, protože Jeff Bridges byl doslova úžasný a jeho mimika a pohyby těla mě fascinovaly, protože si umím představit, že kdokoliv jiný by tíhnul k přehánění, ale u něj to vypadalo komicky a zároveň přirozeně. Nádherná Karen Allen byla taky úžasné, a to nejen díky své přirozené kráse, ale i svému jemnému hraní. Zmínku si zaslouží i Charles Martin Smith ve vedlejší roli, protože byl taky skvělý.  Samotný příběh je jednoduchý, nenudící ba naopak nesmírně zábavný a romanticky dojemný, a to já na romanťárny nejsem. Tady jsem si to však užil a díky tomu vím, kam se obrátit, až moje něžná polovička bude romantický film vyžadovat. ()

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi

19.01.2014

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)