Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Vivian

Klasická americká blbina s mimozemskými chapadly, spoustou marmelády, eeh, krve a mlaskajícího slizu. Nuda. ()

Marcas

8/10. Horor s dobrou atmosférou i příběhem. Budete se bát a zároveň napjatě sledovat, jak to celé dopadne. Po vizuální stránce jsou "věci" vytvořené na jedničku, na to že je film z roku 1982. Doporučuji i po tolika letech. ()

pollstro

The Thing v podání Johna Carpentera je bezpochyby kultovní záležitostí v rámci žánru sci-fi horor, který se viditelně nechal inspirovat ještě kultovnějším Alien od Ridleyho Scotta, ale zároveň se jedná o remake první zfilmované verze téhle knižní povídky. Carpenter se jednoduše s ničím nepáře, od samotného začátku nastavuje strhující a zběsilé tempo a bez jediného oddechu, či slabého místa, drží tento status až do nervy drásajícího a úderného finále. Po celou dobu filmu je doslova cítit tísnivá, mrazivá, klaustrofobická, opuštěná, depresivní atmosféra daná prostředím, navíc plná hmatatelného napětí a paranoii, která se díky mimozemské entitě rozprostírá mezi všechny zúčastněné postavy, které prožívají permanentní strach a obavy z toho, že právě ten vedle nich, může být potencionální obětí a tudíž se nedá nikomu věřit. Vynikající a skvělý Kurt Russel, jehož osobnost postavy je nám prezentována ihned v první jeho scéně, kdy po prohře s počítačem v šachách, vylije whisky do jeho útrobách. V akčních a hororových scénách může The Thing připomínat béčkové horory. Samotné vizuální efekty jsou čistě tvořené pomocí skutečných loutek a mechanizmů a je pravda, že ne vždy, a jak pro koho, to musí působit zrovna věrohodně, ale za to zbytek veškerého dění už ano. Možná se mohl příběh trochu delší dobu soustředit na strach a obavy z neznáma, ale na druhou stranu The Thing se zbytečně nezaobírá typickou a moc dobře známou infiltrací vetřelce a k tomu veškerých doprovázených záležitostí, což má za následek ono skvělé a vyzdvihované tempo. Film držící se veškerých pravidel svého žánru, které dokázal dotáhnout na absolutní dokonalost. Prostředí polárního kruhu nebylo od dob toho filmu nikdy tak děsivé. "I know I'm human. And if you were all these things, then you'd just attack me right now, so some of you are still human. This thing doesn't want to show itself, it wants to hide inside an imitation. It'll fight if it has to, but it's vulnerable out in the open. If it takes us over, then it has no more enemies, nobody left to kill it. And then it's won." ()

RadaRD

Asi to nejlepší od Carpentera. Trikové scény trochu zestárly, ale celkově je po celou dobu děje laťka nastavena proklatě vysoko. ()

Nikolas__

Nejlepší film Johna Carpentera, a současně jeden z nejlepších hororů všech dob. Carpenterovy horory příliš nemusím, např. Prince of Darkneess, nebo The Fog, následně Halloween a In The mouth of Madness považuji za opravdu nechutně přeceňované filmy, takže jsem rád že The Thing je mnohem odlišnější než jeho ostatní filmy, a mnohem lepší. Perfektní atmosféra, úžasná hudba, dokonalé vizuály a efekty. Scéna s psi!!! Je tu vidět podobenství s prvním vetřelcem, a musím říci že Věc se mi líbila o trošku více. Kvalitní scénář, dobré postavy. Jediné co možná někoho zamrzí je hlavní postava která by mohla mít větší hloubku, nebo divný konec. Každopádně já jsem maximálně spokojen. 10/10 ()

AndrewNewman

Dnes, v dobe počítačovej grafiky by to už asi taký dojem neurobilo, ale pri pohľade na tie brutálne masky by som ako taký 10 ročný školák mal jednoznačne slušné bobky. Carpenter je jedným z najlepších hororových géniov, Kurt Russell jedným z top hercov zlatej hollywoodskej generácie a tento film rozhodne patrí medzi tie najlepšie na svete! ()

Habanera

I po 40 letech má stále tento film co nabídnout. Napětí, které stupňuje až dokonce. Nedůvěra, která  by se postupně dala krájet, bezútěšnost a bezvýchodnost, která naplňuje životy členů expedice. Úžasná a netradiční hudba v podání Morriconeho. ()

Dejweez26

Nejlepší horor, který jsem měl zatím možnost zhlédnout. Atmosféra funguje na výbornou a efekty jsou i po čtyřiceti letech velmi děsivý. Tento film je kult, který by měl každý zhlédnout :). ()

Elessar.

Ten sneh je fajn, až kým si nespomenieš na tie filmy. Pôvodnú verziu som nevidela, ale asi si niekedy pozriem. Jeden z filmov, čo sa hodí pozerať si v lete. Kvôli tomu, ako z toho mrazí. Má to svoje dojmy. Kultovečka. ()

Kebabkony

Mám hodinu po dokoukání a vůbec nechápu, jak jsem si tento snímek mohl nechat ujít, protože je to snad nejlepší horor, co jsem kdy viděl. Samotná VĚC je zde zpracovaná naprosto nechutně a na svojí dobu to vypadá nehorázně dobře. Dokonce i v roce 2023 to působí víc strašidelně než většina hororů. Atmosféra v tomto filmu je neuvěřitelná a krásně je zde vybudovaný pocit, že nikomu se nedá věřit. Hudba tomu všemu dodává ještě lepší zážitek. Tohle prostě nemá chybu a chci to vidět už znova. 10/10 ()

J.Mayen

Absolutne nechapu jak je mozny, ze k tomuhle snad nejlepsimu sci-fi hororu s Kurtem Russelem v hlavni roli jeste vubec nemam komentar. Ten film jsem videl snad 50x a vzdycky v nem objevim neco noveho. Navic i na internetu koluji diskuze a vysvetleni jak se jednotlivi clenove a kdy "od Veci" nakazili nebo ja ji byli asmiliovani. Naprostej bezchybnej kult, kterej je nutno videt, pokud mate radi podobny zanr filmu. Za me jeden z nelepsich 5 ti filmu vsech dob bez diskuze. ()

JohnCoffe

Až teď jsem konečně film viděl celý a vážně nechápu proč jsem si na takovou klasiku nenašel čas dříve. Jednoduchý scénář, bombastická Morriconeho hudba a klaustrofobická atmosféra výzkumné stanice. Klasika všech klasik. 85% ()

chucky

Vynikájící. To se prostě musí vidět. Geniální atmosféra, skvělá hudba a nejlepší herecký výkon Kurta Russella jaký jsem kdy viděl........prostě skvělé ()

Madax

CO k tomu říct? Absolutní vrchol. Pro mě megakult od mých dětských let, kdy jsem si nahrávku z ČT1 pouštěl alespoň jednou týdně a znal jsem celý film zpaměti, kreslil jsem si podle něj komiks (ve vyučování) a povedené scény jsem si pouštěl pořád znovu a znovu. Ten film je prostě dokonalý - atmosféra, hudba, herecké výkony, efekty, scénáristická propracovanost - to všechno dosahuje toho nejvyššího kvalitativního vrcholu. Navíc tu není zhola nic, co by se dalo vytknout, žádná vada na kráse, nějaký výrazný nedostatek... naopak, jen spousta úžasných pozitiv. Věc má velmi silnou "znovuzhlédnutelnost", díky mistrovskému vyprávění, které zaručuje vícero výkladů některých scén, se film jen tak neomrzí. Konec je prostě dokonalý (ostatně zakončení většiny Carpiho snímků stojí za to), a je dobře, že žádného chytráka nenapadlo natočit pokračování, které by bylo jistě jen na ostudu. ()

LarryW

Tutud... túdú...tutud ...tutud... túdú...tutud... Nezapomenutelný hlavní hudební motiv Ennia Morriconneho, který provází celý film. Promrzlá polární atmosféry opuštěné antarktidy. Tým vědců objevil něco zvláštního, 100 000 let, je to tam už hezky dlouho...Ta věc... Nikdo si není jistý...ta věc...napínavý děj, skvělé obsazení, poctivé triky, drama, úchvatný závěr a hlavně našli tam tu věc Tutud... túdú...tutud ...tutud... túdú...tutud... ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)