Nekecej a pádluj!

• USA Without a Paddle (více)

Jako kluci byli Dan Mott, Jerry Conlaine, Tom Marshall a Billy Newwood nejlepšími kamarády. Jenže pak vyrostli a jejich cesty se rozdělily. Astmatický Dan se stal doktorem, ale pořád je přehnaně opatrný. Jerry pracuje u psacího stolu, ale touží po práci ve volné přírodě, ačkoli jeho přítelkyně by byla raději, kdyby trošku dospěl. Tom žije ze dne na den, jezdí na Harleyi, svádí holky a pokouší se vyhnout vězení. Po letech se sejdou na Billyho pohřbu, zavzpomínají na staré časy a zajdou do staré klubovny, v níž si kdysi přísahali věrnost a snili o nalezení ztraceného lupu D. B. Coopera, nejslavnějšího bankovního lupiče 70. let. Ukáže se, že Billy léta pracoval na mapě, která by je dovedla k pokladu, a tak netrvá dlouho a padne návrh vyrazit do divočiny a dotáhnout sen do konce. V malém provinčním městečku si pronajmou kanoi a vyrazí po řece. Jenže cesta zdaleka není tak báječná, jak si zpočátku představovali. Musí prchat před neodbytnou medvědicí a zdolat peřeje, zakončené vodopádem. Sice se jim nic nestane, přijdou však o mapu a zásoby. Pro Dana je to příležitost navrhnout, aby se nejkratší cestou vrátili. Naděje mu svitne, když objeví obdělávané pole. Než však stačí vydechnout, zjistí, že jde o marihuanovou farmu, kterou obhospodařují ostří hoši Dennis a Elwood, kteří nejsou vůbec nadšení, že se jim po poli promenádují městští hejsci a ničí jim úrodu. Jestli staří kamarádi nakonec přece jen najdou poklad, není jisté. Cestou však objeví něco mnohem cennějšího. (TV Nova)

T-pack

Zkouřený čoklové, poloha plodu, starej indiánskej trik, jak osvítit rybu, mm veverka. Hláškovací "road trip", kterej sice neni nic světobornýho, ale pro mě funguje, jak má a jak jen může. Oddechovka se třema cápkama, co si vyrazej do divočiny, nic víc, ale mně to prostě stačí. ()

Timak

Opravdu jsem se snažil najít něco na tom filmu legračního nebo pozitivního, ale bohužel. Snad jenom ta píseň z filmu Kokain, když prolejzali to mariuhanový pole - tak to se mi opravdu moc líbilo. Zbytek jedna velká nuda a opravdu jsem se nemohl dočkat, až to zkončí ()

Aven

Průměrná jednohubková komedie, která rozhodně potěší díky řadě povedených hlášek i díky sehranosti hlavních hrdinů. Přesto si nejsem jistý jestli by to fungovalo při druhém zkouknutí a tak to radši nebudu riskovat. ()

Tereza666

Na tomhle filmu zbožňuju už jen samotné obsazení. Nejen, že je to prostě kurevsky vtipný, ale když se podíváte na ty idioty co tam hrajou - tlemíte se jako blázni hned. ()

Wade

Ať je zima nebo vedro ať klidně prší a padají kroupy či lítají blesky tahle komedie dokáže vždy pobavit. Díky dobře vybrané herecké trojce a jednoduchému a přímočarém příběhu má film smrticí tempo. Nic víc nic míň jen se posadit a bavit se. 87% ()

VanTom

Relativně pohodová a neškodná dobrodružná komedie o trojici dlouholetých kamarádů, kteří se na počest zesnulého čtvrtého vydávají do divočiny najít ztracený poklad. Pár hlodů zaručeně pobaví, ale příliš často se jen dlouze a neefektivně hrotí absurdnost situace, což prokládá "hřejivé moralizování" o přátelství až za hrob a žití naplno. ()

davidek

Nějak jsem si vzpoměl na své sliby z mládí. Zaplať pán bůh, že aspoň někdo je zrealizoval. Trochen ujetě, ale kdo někdy něco v mládí slíbil, pochopí, proč tenhle kouzelnej film vznikl. Pohřeb je úplně stejný jak mého kamaráda z dětství. Akorát se to odehrávalo v krematoriu. . . .. Jak je ten život přád stejnej. :-) ()

blackJag

Nevtipná taškařice s několika nechutnými momenty ( chlupatá divoženka, hovno-sáčky, čerstvý kus mršiny ), která trapně kličkuje kolem otřepaných témat a na několika místech vás dokonale otráví svými těžkopádnými poselstvími. Žádná sláva ani po stránce hereckých výkonů, což platí i pro Reynoldse v roli zarosteného zálesáka. 35% ()

MI-380

Na kladné straně trocha humoru, přírody a dobrodružství, na té záporné spousta nudných scén, zmatený děj a nesympatické postavy. 50%. ()

Ravi

Řekl bych velmi atypická "greenovka" zdobená vtipem, vycházejícím z děje a ne z keců, což je dobře. Krom toho svižný děj i dobrý příběh. Není to sice žádná pecka, která by zahýbala fanouškem nebo komediálním světem, avšak jako zábavná výplň volného času v pohodě poslouží. 60% = 3/5 ()

vyfuk

,,Chápu." - ,,Strávil jsi někdy třicet let ve srubu?" - ,,Ne, myslím tím, že vím obrazně jak to myslíš." - ,,A strávil jsi někdy obrazně třicet let ve srubu?" - ,,Ehm... ne..." - ,,Tak mysli než otevřeš pusu!" ()

P1tr

Pár vtipných momentů doprovozených o horší chvíle. Ústřední trio ale dohromady působí dobře, což i ty horší momenty dělá snesitelnějšími, stejně tak celý film. ()

Borat

Klasicský "béčkový" film. Úvod filmu nebyl špatný, po uvedení hlavních postav, se dostalo zvratu, že jedna z nich zemřela. To navodilo na hlavní příběh- Mrtvý kamrád po sobě zanechal mapu pro poklad D.B. Coopera. Tři třicetiletí kluci z bejvalý partu, se rozhodli a dali slib že najdou legendární poklad. Z cestu pro poklad se stala z filmu už komedie na plný obrátky. Celkem vtipné scény s medvědicí, s dvěma potrhlými pěstiteli marihuany nebo dvěma naturálníma holkama žíjícíma v lese, nebyly špatné, ale něco jim scházelo. Co taky čekat od průměrného filmu. Co zvedlo film byly krásné záběry na scenérii amerických lesů. Nekecej a pádluj mě celkem slušně pobavilo, i když přes řadu nedodělávek a celkem ujetého příběhu stala trochu lepší dobrodružná komedie.|60%| ()

Specs

Hlášky: (Řítí se rozbouřenou řekou.) Dan Mott: - "Zastavte, musím si vzít kynedryl." & Dan Mott: - "Hmm, slanina!" Del Knox: - "Veverka." Dan Mott: - "Hmm, veverka!" & Dan Mott: - "Jediná naše šance je schoulit se k sobě. Když se pevně obejmeme, zahřeje nás to." Jerry Conlaine: - "Já radši volím smrt." & Elwood: - "Mám rád svůj sekáček." & Del Knox: - "Stát, nebo vám ustřelím vaše koule, vycpu je a položím na krbovou římsu!" Tom Marshall: - "To bude ale nechutná římsa..." ()