Zloděj diamantů Max je legenda ve svém oboru. Jeho milenka Lola je přesvědčená, že už mají dost a je čas začít si užívat zaslouženého odpočinku. Max se tedy rozloučí se světem zločinu dokonalou loupeží druhého ze tří tzv. Napoleonových diamantů, při níž, jako již několikrát předtím, zesměšní agenta FBI Stanleyho Lloyda, který se ho už sedm let marně snaží dopadnout. Pak slíbí Lole, že už nebude krást, a odjede s ní na ostrov Paradise. Zatímco energická žena má plno zájmů, Max se začne nudit. Jednoho dne se na ostrově objeví Stan Lloyd, který nevěří, že by Max odešel do důchodu. Řekne mu, že v nedalekém přístavu se bude konat výstava, na níž bude vystaven i třetí Napoleonův diamant. První dva už Max ukradl a Stan věří, že chce i třetí. Přestože tu nemá žádné pravomoci, je odhodlán ho dopadnout… (TV Nova)

viperblade

Hodně příjemný a vtipný film. Pierce je drsňák k pohledání, Salma je fakt kočka! Harrelson jako agent nemá chybu a Naomi taky není k zahození.. Velice dobrá podívaná. ()

Xmilden

Dokonale průměrný režisér Brett Ratner se v roce 2004 zapsal tímhle zlodějským filmíkem. Ani sympatičtí herci, v čele s hodně často se předklánějící Salmou Hayek nedokáží zakrýt fakt, že celé je to jen velmi příjemné pokoukání na jedno použití. V mých očích si nejlépe vedl Woody. 50% ()

Fiftis

Veľmi slušne natočená kriminálna komédia. Snímka má pointu, je úsmevná, má vtipné dialógy, exteriéry sú viac než príjemné. Salma Hayek je nádherná, očarujúca a príťažlivá ako vždy, u Pierce Brosnana je zrejmý veľmi výrazne jeho herecký 007 nadštandard. Veľmi dobre spracované zábery, zápletka a dej neunavujú, dokážu udržať permanentne divákovu pozornosť. No proste je to fakt prekvapivý super film. Záver filmu ma ozaj celkom prekvapil a úplný záver bol potom veľmi vtipný a veľmi ma potešil. Určite odporúčam. ()

Big Bear

Špičkoví zloději diamantů se rozhodnou odejít do důchodu a seknout s řemeslem. Už mají dost a riziko se zbytečně stále zvyšuje. Navíc je jim v patách detektiv FBI Lloyd, který sice nemá důkazy ale šestý smysl a zatracenou chuť párečku krádeže dokázat. Problém je v tom, že na jeden z ostrůvků v karibiku, kde si naši vysložilí zlodějíčci užívají zasloužený odpočinek přijíždí luxusní zaoceánský parník s Napoleónovým diamantem. Ten by se nádherně vyjímal ve sbírce ukořistěných kamenů. Jenže Loly chce už klid a rodinný život a Max se naopak v důchodu začíná nudit... Tohle komediální krimi je taková nenáročná jednohubka na večer. Akce tam moc nečekejte. O vtip se tam stará Harrelson (Lloyd) a celkem mu to jde. Čeho si však divák užije nadmíru jsou překrásné záběry na moře, zátoky, taneční večírky, plážové bary s koktejly... Prostě Karibik. K tomu dravá Salma v plavkách... Pokud by mně někdo chtěl přemluvit k takovémuto důchodu, neváhal bych ani vteřinu a nějaký diamant by mi byl šumák :-). V součtu je to však maximálně na 3 remory. * * * ()

Stegr

60% - Nic extra to nebylo, ale špatně natočené nebo mizerně zahrané taky ne, takže průměrná známka... ()

mzss1

[20%] Bez nějakého většího rozboru; vůbec mě to nebavilo. Potenciál to možná mělo, nic zásadního, co by mě iritovalo, ale prostě ne. Brosnan a Harrelson mě totálně nebavili. Salma Hayek byla v té době ještě sexy, ale to je asi tak vše. Děj, námět – to vše je totálně nevýrazné a nudné jako celý film. Trochu mi to připomnělo stylem Loupež po italsku, což je asi drzé, že to zmiňuji, ale to mi rovněž nesedlo. Zde něco podobné, prostě zlodějíčkové. Jenže zde to trvalo víc jak 2/3 filmu, než se něco dělo. A když se něco dělo, tak to stejně stálo za hovno. No nic, odpad nedávám, až tak mě to nenasralo, ale už nikdy nic podobného nedám, bože! ()

kingik

Nepřekonatelný zloděj a jeho krásná společnice právě provedli svoji poslední loupež a je načase se stáhnout do ústraní. Karibik je rájem na zemi a ideálním místem pro zasloužený odpočinek. Po krádeži vzácného diamantu mají o budoucnost z finančního hlediska postaráno. Jenže je tu jeden nezastavitelný a slídivý agent FBI, co se táhne za zloději už sedmý rok a rozhodně nehodlá uvěřit báchorkám o pověšení "řemesla" téhle povedené dvojice na hřebík. Je přesvědčený, že zloději mají v úmyslu ukrást další vzácný diamant, a tentokrát už sklapne klec. Zajímavě obsazený film trpí svojí dramaturgickou nevyvážeností a obsahuje od každého žánru něco. Jen není napínavý a nedokáže se vymanit z přijatelného průměru, ačkoliv k dispozici byla nejen známá herecká jména, tak i režisér Brett Ratner, který ovšem často inklinuje k určité devalvaci původního záměru. Kdo zná jeho některé filmy, tak si jistě dokáže udělat obrázek o jeho režijním stylu. Je to škoda, protože tahle zlodějská romance měla zřejmě na víc. 60% ()

Anderton

Ak by mal Ratner k dispozícii De Nira, Pacina, Hopkinsa, Day Lewisa, Gabina, Deppa, Von Sydowa, alebo Quinna v jednom filme, nedokázal by natočiť nič viac, ako priemer. Tu mal trochu menej herecky obdarovanú elitu, takže zákonite musel vzniknúť podpriemer. Ratner je najväčšie hollywoodske zlo, ktoré by malo točiť iba reklamy a možno nejaké popové videoklipy. Atmosféra síce fajn letná, zápletka môže v letnom opare trochu zaujať, ale v kombinácii s Ratnerovou réžiou to nefunguje. ()

mil@n.fanatik

Zábavný dobrodružný akční thriller, u kterého jsem se vůbec nenudil, ba naopak skvěle bavil... Chtěl jsem dát 3*, ale za skvělý konec dávám 4* ()

Slarque

Odpočinková, svěží kriminální komedie. Scénář sice nehýří originalitou, ale Pierce Brosnan i Woody Harrelson se celkem snažili a na Salmu Hayek i Naomii Harris se kouká věru dobře. ()

klerik

Svieža a triviálna letná odychovka. Brosnan je sympaťákm, Salma dobre vyzerá a celé to má neopakovateľnú atmosféru dovolenky... Skvelá práca 007... ()

Chrustyn

Zábavná podvodnická komedie, která by si možná zasloužila mladší herecké osazenstvo, ale přesto je radost pohledět na stále sexy Salmu, exbonda Brosnana a hlupáka Harrelsona, který možná není takovým hlupákem. Nic překvapivé ani strhujícího ale nenáročná zábava na sobotní odpoledne. ()

Tommassi3

"Smůla !! Vaši zbraň budeme muset zaevidovat.." - "A toho zločince jen tak necháte jít ?? To je přece šílený !!" - "To, jak jste tančil, bylo šílený !!" ;) ()

bouncer

Kýč, klišé, průměr a přesto zábava. Vše co byste si představili pod hollywoodským, akčně-komediálním flákem s Piercem Brosnanem, Salmou Hayek a Woodym Harrelsonem, dostanete. Do puntíku s tím dobrým i špatným... ()

Johny_fork

Oddychovka, která svými překrásnými exteriéry útočí spíše na váše oči, než na váš mozek, ale mile pobaví a zpříjemní třeba mrazivý zimní večer. ()