Dick Harper žije spokojeně s manželkou Jane, šestiletým synkem Billym, mexickou služebnou Blancou a psíkem Spotem a po letech poctivé práce u velké společnosti Globodyne ho čeká povýšení. Sice se ho opravdu dočká, jenže vzápětí vyjde najevo, že firma byla vytunelována a on se ocitl bez práce. Nezaměstnaná je i Jane, kterou Dick v radostném očekávání povýšení přemluvil, aby dala výpověď. Pokud zpočátku věřil, že rychle najde novou práci, skutečnost ho brzy přesvědčí o opaku. Když přijde pokyn, aby do čtyřiadvaceti hodin opustili dům, má toho Dick plné zuby a rozhodne se stát lupičem. Jane z toho má legraci a první jeho akce dopadne přesně podle očekávání. Rozhodne se, že manželovi pomůže, a společně vyloupí malý obchod. V nové "profesi" se jim zalíbí. Znovu získají dům, trávník, auto i televizi a vše se zdá jako dřív. Jenže pak přijde další rána, když se Dick dozví, že by měl být mezi obžalovanými, které soud viní z krachu vytunelované firmy Globodyne. (TV Nova)

ecis

Zhodou nahod som sa dostal k tomuto filmu dvakrat. Po prvykrat si pamatam na par usmevov a nic viac. Jednoducho film, ktory pobavi svojou naivnou jednoduchostou a nasledne vyfuci z hlavy, co sa stalo aj mne. Po druhy krat uz aj napriek snahe ma film vobec nedokazal udrzat v pozornosti na neho a reagoval som uz len na par milych vtipoch. Dost malo na dobru komediu! Zvlastna "parodia?" na Bonny a Clyde? Neviem. Viem, len ze Jim je uz za zenitom komika z 90. rokov a mal by sa sustredit na poriadne seriozne filmy. ()

mdouglas

Příjemný, vtipný, místy možná i trochu dojenný film. Zasmál jsem se u něj hodněkrát. Ale to je tak všechno. 65% ()

Martin79

Solidní oddychový film, kterému vévodí Jim Carrey, ale troufám si tvrdit, že mu zdárně sekunduje Téa Leoni, především v druhé polovině. Alec Baldwin tentokrát horší průměr. Sečteno podtrženo 60 %. ()

josieaddms

Rychlá a zábavná dobře klapající oddechovka. Komedie jako hodinky, žádné dlouhé prostoje mezi vtipnými scénami, mezi Dickem a Jane to výborně jiskří a film se ani na chvíli nezastaví. Opravdu je čemu se zasmát, protože přesto že uznávám že Carrey někdy umí být otravný, je to špičkoví komik, a já se na "jeho" filmy ráda dívám. Vždycky do toho dá něco svého, co filmu dodá úplně ojedinělé Carreyovské kouzlo. A tenhle film není výjimkou. ()

Rudyamon

Těžko říct, co tím názvem chtěli režisér a spol říct. Možná nic a tak to taky beru. Protože o fintách lze mluvit jen ztěží. Ano, ve filmu se jednalo taky o několik fint jak něco uloupit, ale celkově to bylo o něčem jiném. Rozhodně to bylo o docela velké legraci, jak je zvykem ve filmech, ve kterých hraje Jim Carrey, i když i v tom byl někde zádrhel, neboť jeho možnosti opět zůstali z větší části nevyužity. V každém případě zaměření filmu jako komedie naprosto sedí a jako komedie splnil to nejdůležitější - pobavil, ovšem spíš než jako celek pobavili některé hodně povedené scény. Ač mám Jima rád, průměr nepřekročil a své největší výkony neměl ani na dohled, což je škoda. A tak bez fint a srandiček 3 hvězdičky - 50% ... :-( ()

Lovec prasat

Film s ne zrovna brilantním scénářem, který však obsahuje řadu zajímavých, vtipných i svým způsobem dojemných scének. Hlavním plusem je skvěle k sobě sedící dvojka Jima Carreyho a Téy Leoni, jichž je diváku místo opravdu docela líto. Z plna hrdla smát se u toho nikdo nebude, dobrý pocit však film navodit dovede. Celý článek zde. ()

Kingjiri

Převážně nevýrazná komedie s Jimem Carrey, jejíž potenciál zůstal hodně nevyužit. Obsahuje sice několik povedenejch scén (pes už neštěká; závod cestou na pohovor apod.), ale prča by byla hned o něco větší, kdyby dělal Carrey víc xichtů, "podvodnický" finty manželů Harperových byly líp promyšlený a objevily se dřív ve většim množství. Nicméně komediální reflexe procesu hledání práce v dnešnim světě se vcelku povedla. ()

kukkik

Taková nic moc neříkající oddechovka. Není to vyloženě ztracený čas a nelituju času stráveného u sledování ale neodnesl jsem si z toho taky vůbec nic. 3/5 ()

shifter

Bola to prijemna zabava na vecer straveny vo dvojici. Carreyho nemam velmi rad, ale v tomto pripade mi vobec neprekazal. ()

Lokran

docela nuda, rozhodně jsem čekal promyšlenější scénář. když už autoři měli k dispozici tolik materiálu... (viz titulky na závěr filmu) 50% avšak celkový dojem za 2 hvězdy. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Jane Harper (Téa Leoni) ... Nemůžu si pomoct, ale takhle jsem se u komedie dlouho nezasmál :-) Většina vtipů byla opravdu originálních, film měl neuvěřitelný spád a i jinak nenáviděný Jim Carrey se v téhle taškařici dal přežít. Nebýt smíchberoucí scény, kdy Harperovi loupí v převleku za potápěče, čtyři hvězdičky by z toho nikdy nebyly... :o) Jednorázová oddychovka pro všechny, litovat nebudete! ()

KdG

Tuctová komedie s Jimem Carreyem. Je tam pár dobrejch scének ale bohužel taky dost hluchých míst. ()

adelajn

Tak tomuhle říkám příjemné překvapení, vtipné, svižné....kdo by to byl řek, že i takovéhle filmy budou dávat na sobotní večer. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)