Globální ekonomika, Amerika – země neomezených možností. Po krachu společnosti Globodyne čeká Harperovi ještě krach rodinných financí. A může to být záležitost celkem úsměvná....... . Celkem. Film stojí na výkonech již zmíněných manželů, kteří neslezou z obrazu, takže váš názor může ovlivnit obliba J.Carrey. Podotýkám, že převládá ,,civilní“ poloha herectví, ale bohužel občas dojde i na pitvoření. Celkově se snímkem nesla optimistická atmosféra, která ve mě zůstala i po jeho skončení. Ale optimismus není všechno.(13.12.2006)

Na to, že jde o komedii jsem se teda moc nenasmál... páč je to film o tvrdej pravdě a ani Carrey nebyl kdovíjak vtipnej! Nejvíc se mi líbilo to pevný manželský spoutání dvou lidí, co to myslej fakt vážně a dovedou se bestiálně podržet i za takovej mizernej situace:) Taky na Baldwina s Jenkinsem se mi skvěle kouká, jako na několik těch dost vydařenejch fórků, který určitě daj dohromady 3 nabušený hvězdice!(14.4.2013)

Když o tom teď tak přemýšlím,byla asi pěkná blbost chodil na tohle do kina,přesto jsem se celkem slušně pobavil.Taková příjemně nenáročná oddychovka s výborným Jimem Carreym a možná ještě lepší Téou Leoni.Trochu mi tenhle film připomínal Dannyho parťáky.Nečekejte od toho komedii století a nemůžete být zklamaní.70 %(21.2.2009)

Klasický Carrey a jeho bláznovství,jinak film o to kam člověk zajde když je vše na hovno.Nic víc,ale není to film kde má člověk hledat nějakou hloubku,ale spíš se pobavit a to tu na můj vkus bylo pomálu,spíš je to takový hořký humor když víte,že v reálu se takové věci stávají často a vtipkovat u toho moc nejde.Za mě 50% a tři hvězdy.(18.10.2014)

• havLord

Pobavili jsme se, zasmáli jsme se... a to je hlavní. Pravda, že příběh to není nějak úžasný, Carrey už mě taky nedokáže rozesmát tak spolehlivě jako dřív, protože je to pořád to samé - stále stejné gagy, gesta a vtípky. Nicméně místy jsem se bavil docela slušně. A je to akorát mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Tentokrát bez hodnocení.(8.11.2006)

• - Snímek je remake stejnojmenné komedie z roku 1977, ve které si hlavní postavy zahráli George Segal a Jane Fonda. Svůj několikasekundový filmový debut si tu střihl slavný americký moderátor Jay Leno. Ztvárnil jednoho z tesařů a objeví se přesně ve 3.minutě a 45. sekundě filmu. (imro)

• - Při natáčení scény vykrádání kavárny Starbucks si Téa Leoni při pádu přes pult vážně poranila rameno. (imro)

• - Pro porovnání, původní snímek z roku 1977 stál 3 miliony, což je zhruba deset procent honoráře Jima Carreyho za remake. (imro)