• Lucasion

Tak tady se Jim fakt nechytá! Dick Harper (Jim Carrey) se spolu s manželkou ocitají v těžké životní situaci a rozhodnou se dělat radikální řešení. Carrey nemá šanci se předvést, ať už je to scénářem nebo samotným filmem. Fakt je, že se žádných gest či hlášek nedočkáme. První polovinu se film snaží nějak uvést do příběhu a ten druhý se už pouze veze v zažitém duchu. Snímek je bez nápadu či humoru. (45 procent)(22.7.2013)

Dick Harper (Jim Carrey) je po mnoha letech povýšen na víceprezidena společnosti Globodyne. Bohužel ihned poté je společnost vytunelována jejím majitelem (Alec Baldwin), a spousta zaměnstanců (včetně Dicka) přijde ze dne na den o práci. Bohužel, tím že byl Dick chvíli před tím jmenován do perspektivní funkce, dala jeho žena také výpověď a domů si nakoupili spoustu nových věcí, čímž si vyčerpají jakékoliv finanční rezervy. Po mnoha pokusech najít si jinou práci Dick zjistí, že nejsnadněji vydělané peníze jsou peníze, které vydělal někdo jiný. Po několika nezdačených pokusech se spolu se svojí manželkou stávají v tomto oboru přeborníky, ale jedna věc jim ke štěstí chybí - pomstít se majiteli Globadynu, který všechno toto způsobil ... Nutno přiznat, že ačkoliv celý film je o Jimu Carreym, tak vůbec nejde o nějakou ztřeštěnou komedii typu Ace Ventury či Blbý a blbější. Naopak jde o vcelku příjemnou komedii, která si střílí ze současného stavu společnosti a afér typu Enron, ale zároveň - v druhé polovině si bere příklad z gangsterek typu Bonnie a Clyde. Malá role Aleca Baldwina (obtloustlý a zarostlý majitel Globodyne) taky potěší, jako by mu byla role psaná na míru. Protě lepší průměr, žádná oskarovka ale na pobavení tak akorát...(7.8.2008)

"Nevzal bys mi rozinky v čokoládě? A nezapomeň zabít svědky, brouku." Cesta od solidního byznysmena k loupežníkovi lemována jest naivitou, slušností, zahypotékovaným domem, bankrotem a ukradeným trávníkem. Mě tedy uspokojila skutečnost, že Dick byl vtipný, Jane krásná, převleky zábavné, padouch na pěst a závěrečný fórek o solidnosti Enronu neměl chybu. Prostě jsem se bavil a pokud by všichni kapitáloví zmetci dopadli jako pan McCallister, rozpadla by se burza a zrušily dotace, tak by hned na světě bylo líp.(9.2.2017)

Typicky tříhvězdičková americká mainstreamová komedie, která obsahuje pár povedených gagů a staví na několika hvězdách v čele s populárním Jimem Carreym. Ten opravdu film do značné míry svojí extravagantností a mimikou táhne, Téa Leoni mu pouze patřičně nahrává. Na jedno skouknutí obstojné, ale určitě se k tomuhle kousku nehodlám vracet. Celkový dojem: 55 %.(24.2.2009)

Když o tom teď tak přemýšlím,byla asi pěkná blbost chodil na tohle do kina,přesto jsem se celkem slušně pobavil.Taková příjemně nenáročná oddychovka s výborným Jimem Carreym a možná ještě lepší Téou Leoni.Trochu mi tenhle film připomínal Dannyho parťáky.Nečekejte od toho komedii století a nemůžete být zklamaní.70 %(21.2.2009)

• - 100-milionový remake vynesl během úvodního víkendu (23. – 25. 12. 2005) 21,5 mil. dolarů a celkový výdělek v USA převýšil 110 milionů. (imro)

• - Když Dick Harper (Jim Carrey) otevírá červenou obálku s dokumentem o vyvlastnění, místo jeho jména je tam Richard Harper. (CjKukis)

• - Vo filme zamestnanci Globodyne stratili svoje dôchodkové účty, pretože ich investovali do akcií spoločnosti. To sa skutočne stalo štyri roky pred natočením filmu v Enrone. (misterz)