Dick Harper žije spokojeně s manželkou Jane, šestiletým synkem Billym, mexickou služebnou Blancou a psíkem Spotem a po letech poctivé práce u velké společnosti Globodyne ho čeká povýšení. Sice se ho opravdu dočká, jenže vzápětí vyjde najevo, že firma byla vytunelována a on se ocitl bez práce. Nezaměstnaná je i Jane, kterou Dick v radostném očekávání povýšení přemluvil, aby dala výpověď. Pokud zpočátku věřil, že rychle najde novou práci, skutečnost ho brzy přesvědčí o opaku. Když přijde pokyn, aby do čtyřiadvaceti hodin opustili dům, má toho Dick plné zuby a rozhodne se stát lupičem. Jane z toho má legraci a první jeho akce dopadne přesně podle očekávání. Rozhodne se, že manželovi pomůže, a společně vyloupí malý obchod. V nové "profesi" se jim zalíbí. Znovu získají dům, trávník, auto i televizi a vše se zdá jako dřív. Jenže pak přijde další rána, když se Dick dozví, že by měl být mezi obžalovanými, které soud viní z krachu vytunelované firmy Globodyne. (TV Nova)

Trailer 1

jojinecko

Je asi dosť zlé keď pozeráte komédiu,zasmejete sa tri krát a zvyšok odzívate alebo si hovoríte, že čo za shit to pozeráte. A asi by sa nemalo stať, že po projekcii komédie ste totálne otrávený. Vôbec nič proti "ľahkým žánrom" ale toto bolo doslova utrpenie. Aby bolo jasné, Jima Carreyho považujem za excelentného herca, keď hrá "serióznu" rolu (Eternal Sunshine, Man on the moon,...),no jeho komika mi skrátka nesedí hoci nikdy mi nevadila, až do tejto chvíle:) Tento film má všetky atribúty TV hitu o ôsmej večer, zapadne úplne skvele medzi podobne úžasnú americkú produkciu... ()

Jamal

Jim Carrey dokáže i ze scénáře na kterém by pohořel kdejaký komik udělat alespoň podívanou při které se pobavíte a ani ne moc ponudíte. I když na jeho Masku nebo Ace Ventura to zábavně rozhodně nemá, spíše se to podobá i tak trošku zápletkou zkrachovance Bruce Allmighty, ale i tak je to jeden z jeho horších filmů, které jsem doposud viděl ( a jsou to snad od roku … všechny). Je to docela dobrá podívaná do kolektivu, protože i když vám ujde jedna scénka, tak vám to rozhodně chybět nebude. (( :: ()

DEXTER099

Klasický Carrey a jeho bláznovství,jinak film o to kam člověk zajde když je vše na hovno.Nic víc,ale není to film kde má člověk hledat nějakou hloubku,ale spíš se pobavit a to tu na můj vkus bylo pomálu,spíš je to takový hořký humor když víte,že v reálu se takové věci stávají často a vtipkovat u toho moc nejde.Za mě 50% a tři hvězdy. ()

Wormboy

Carreyho mam rad. Jeho humor pokladam za vtipny,rovnako ako jeho sameho a tiez jeho filmy.Tu sa sice snazi ako moze,avsak stale to vyzera tak nejak sterilne.Akoby sa snazil uplne sam a ostatni,predovsetkym scenarista, sa mu s tym vobec nesnazili pomoct.Namet nie je nicim novy (aj ked niekt.narazky su urcene vylozene pre americanov,ostatni svet sa z vtipov,"som zamestnany v Enrone" asi velmi nepobavi,sam som nevedel co to je kym som nekukol wikipediu),no a spracovanie skor horsie ako lepsie. No a Tea Leoni nie je velmi komedialne nadana a vacsina vtipov ani nie je vtipna. Suma sumarum, urcite jeden z najhorsich Carreyho filmov za velmi dlhy cas,nie uplne zly,ale proste taky zbytocny.2,5/5 ()

Fiftis

Vzhľadom k niektorým recenziám som sa na tento film celkom aj tešil, aj keď predsa len vo mne hlodali pochybnosti. Mal som pravdu a po pravde, keby nebolo gumovej tváre Jima Carreyho, tak by sa ani nebolo načo pozerať. Mdlú zápletku však ani jeho grimasy nezachránili. Zápletka by nemusela byť zase tak zlá. Sľubuje komédiu, ktorá sa však neudiala. Zasmial som sa tak 2x. To je tak asi všetko. Cítil som z toho až prílišnú snahu o to, aby daný moment bol naozaj vtipný a výsledok vyznieva dosť kŕčovito. Aspoň že sa ako vždy dalo dívať na krásnu Téu Leoni a tak sa pri tomto filme dalo aj vydržať. ()

• Při natáčení scény vykrádání kavárny Starbucks si Téa Leoni při pádu přes pult vážně poranila rameno. (imro)
  • Ve filmu se objevil ve vedlejší roli (prodavač první benzínky, kterou Dick chtěl vyloupit) Jason Marsden, u nás známý především jako Rich ze sitcomu Krok za krokem. (masw)
  • Film měl původně režírovat Barry Sonnenfeld a v roli Jane se měla objevit Cameron Diaz, se kterou si Carrey zahrál již v Masce (r. Chuck Russell, 1994). Studio Paramount zaplatilo Sony 100 000 za přerušení natáčení na celý týden, aby mohl Jim Carrey vystupovat na reklamních akcích k jejich snímku Řada nešťastných příhod (r. Brad Silberling, 2004). (imro)

Související novinky

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou… (více)

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)