Finty Dicka a Jane

Fun with Dick and Jane

Finty Dicka a Jane

Komedie / Krimi

USA, 2005, 87 min

Po delším uležení jsem se rozhodla pozvednout hodnocení na 4 hvězdy. Jim Carrey je podle mého názoru prima herec s nespornými komediálními kvalitami (což nejni žádná novinka a nejen těmi, viz. Věčný svit neposkvrněné mysli)..........ale v některých filmech (podotýkám jen v některých) se jeho humor stává mírně otravný..........Ve fintách Dicka a Jane ovšem zase exceloval, aspoň pro mě. To bylo hustý!.........Tys to tam fakt vykrad?............Ne, ale měl jsem limču a nezaplatil jsem.......:))))(17.3.2007)

Já nevím ... v podstatě mi Jim Carrey vyhovuje daleko víc ve svých umírněných rolích, protože zvířecího detektiva a blbce blbého jsem poslala do kytek už při prvním shlédnutí. V podstatě mi na tomhle filmu nic nevadí, má krátkou stopáž, je celkem vtipný, má sociální zabarvení a naučnou pointu. No budiž, přesto je to kus, který si asi znovu nepustím, protože mu pro atraktivnost něco chybí!???(18.9.2006)

• HellFire

Tady jsem se nechal nachytat názvem a účastí Jima Carreyho (i když už ten originální americký název zní jako něco z pornografického průmyslu). Já bláhový jsem si totiž myslel, že se podívám na komedii a místo toho jsem dostal jen depresivní film, kde jsem se zasmál... jednou. Nejvíce do kolen mě dostávaly scény s krádežemi, které byly natočeny tak, že je to vlastně sranda... mamka s taťkou jdou vykrádat obchody, aby bylo na účty.(21.11.2015)

Po lehce škobrtajícím úvodu se rozjíždí překvapivě svižná, pohodová a zábavná komedie o tom jak se taky dá řešit finanční krize. Jim Carrey a Tea Leoni vytvořili dokonalou dvojku, která perlí zejména v části pomalého úpadku rodiny na finanční dno a během prvních pokusů o loupež, které nemají chybu a patří k tomu nejzábavnějším z celého filmu („Tys to vážně udělal? Vyloupil jsi je?“ „Ne, ale měl jsem limču a nezaplatil.“)(17.9.2010)

Příjemná komedie, v které dokazuje Jim Carrey, že je stále tou velkou komediální osobností jako před lety. Téa Leoni mu zdárně sekunduje, hezky se na ní dívá a jsou příjemným párem, na kterém je dokonale poznat pomalý finanční úpadek. Film je plný vtipný situacích, které pobaví a nepotřebují být trapné nebo nucené. Malá rolička Aleca Baldwina je malá třešnička na vtipném dortu, který vás potěší. Film není na čisté 4*, ale vzhledem k jeho průměrnému hodnocení, lehce přidám, protože jeho kvalita je o stupínek výš než u konkurence, která se většinou nevtipnost snaží vynahradit trapností.(17.8.2007)

• - 100-milionový remake vynesl během úvodního víkendu (23. – 25. 12. 2005) 21,5 mil. dolarů a celkový výdělek v USA převýšil 110 milionů. (imro)

• - Pro porovnání, původní snímek z roku 1977 stál 3 miliony, což je zhruba deset procent honoráře Jima Carreyho za remake. (imro)

• - Při natáčení scény vykrádání kavárny Starbucks si Téa Leoni při pádu přes pult vážně poranila rameno. (imro)