• Malarkey

Jim Carrey v této extrémně bláznivé a opravdu chvílemi přehnané a trapné komedii předvádí to, co ve filmu Božský Bruce. Jeho hraní přestává být zábavné a podle mě by se po těchto filmech měl upnout na vážnější role, které jak už jsem mohl vidět mu rozhodně jdou, jako například v Majestic a věřím, že by se to určitě vyplatilo. Ani příběh mě nijak neoslnil a po nudném začátku přichází takový trapný průvan a v poločase se komediální laťka trochu zvedá a vtipy začínají dávat smysl, což nakonec utne závěr. Co dodat komedie to promarněná sice není, ale za shlédnutí také nijak vážně nestojí. --- Tancuješ tady na stole a hraješ si na loutku? Proč jste mu dávali to pytí? - Měl jen jedno pivo!(20.3.2007)

Jim Carey opět ve skvělé kondici - naopak až překvapivě civilní, přesto stále naprosto přirozený. Ostatní - seč se snaží jak můžou, jsou jen "křovím" Dicka Harpera, výjimkou je pouze bezpáteřní šéf Globodynu v podání Areka Bórdwyna. Oceňuji, že film nesklouzává k samoúčelnosti a do zbytečného patosu i moralizování (což je v tomto žánru časté). Chválím odvahu, nadsázku a grácii s jakou se tvůrcům povedlo vystihnout danou životní situaci, která je bohužel každodenní realitou a tvrdou daní moderní (demokratické) společnosti...(18.6.2009)

Je to na hranici tří a čtyř, ale v mých očích jde o zdařilou komedii, kterou do nadprůměrných vod tahá stálice Jim Carrey, který nejednou dostává prostor pro improvizaci. Nabízí nám jeden gag za druhým, řadu příjemně vypointovaných situací, i zajímavé režijní zkratky. Dick Harper si žije více než solidně, má milující manželku, hodného synka, slušnou práci v prosperující firmě i dobře střižený trávník. Jenomže jednoho dne se celý jeho život obrátí vzhůru nohama a dle známého "v zoufalé chvíli děláš zoufalé věci".. však sami uvidíte.. Nepochybně zábavná komedie, u které je ale patrné, že mohla dopadnout ještě o krapet lépe!!(6.4.2007)

• HellFire

Tady jsem se nechal nachytat názvem a účastí Jima Carreyho (i když už ten originální americký název zní jako něco z pornografického průmyslu). Já bláhový jsem si totiž myslel, že se podívám na komedii a místo toho jsem dostal jen depresivní film, kde jsem se zasmál... jednou. Nejvíce do kolen mě dostávaly scény s krádežemi, které byly natočeny tak, že je to vlastně sranda... mamka s taťkou jdou vykrádat obchody, aby bylo na účty.(21.11.2015)

Klasický Carrey a jeho bláznovství,jinak film o to kam člověk zajde když je vše na hovno.Nic víc,ale není to film kde má člověk hledat nějakou hloubku,ale spíš se pobavit a to tu na můj vkus bylo pomálu,spíš je to takový hořký humor když víte,že v reálu se takové věci stávají často a vtipkovat u toho moc nejde.Za mě 50% a tři hvězdy.(18.10.2014)

• - V scénke, kde sa Dick (Jim Carrey) snaží vytlačiť novú kópiu formuláru a ukrýva sa v strešných trámoch, pri pokuse dostať sa dole spadne. Pád bol reálny a herec dopadol tvrdo na podlahu. (misterz)

• - Vo filme zamestnanci Globodyne stratili svoje dôchodkové účty, pretože ich investovali do akcií spoločnosti. To sa skutočne stalo štyri roky pred natočením filmu v Enrone. (misterz)

• - Pro porovnání, původní snímek z roku 1977 stál 3 miliony, což je zhruba deset procent honoráře Jima Carreyho za remake. (imro)