Zahulíme, uvidíme

Pofajčíme, uvidíme

Harold & Kumar Go to White Castle

Komedie / Dobrodružný

USA / Kanada / Německo, 2004, 88 min

Straviteľne fekálne a „intelektuálne“ prekvapivo svieže. Ono to s tým „točením sveta“ je veľmi zjednodušený svetonázor, ale v konečnom dôsledku je to pravda. :) A tu sa to tvorcom podarilo vložiť to do filmu o dvoch zhulených týpkoch na ceste do hamburgerárne tak, že to nepôsobí trápne. To je jednoznačná výhra!(9.2.2005)

• mat.ilda

Proti tomuto nepodarku bych navrhla "Hele, vole, kde mám káru?" na filmové ceny snad ve všech kategoriích, ta svou demenci totiž nezakrývala, ale udělala z ní přednost, na kterou se dalo od prvních minut celkem bez problémů přistoupit, smích u jedné scény a kreslených portrétů na samém konci zde nestačí na víc, než jednu *.(19.8.2010)

Celou dobu jsem jenom přemýšlel, jak asi chutnají ty burgery od White Castle. Jenže v Americe vám do nich stejně nejspíš naplivou, tž. si radši nechám zajít chuť. Harold a Kumar jsou vcelku průměrná huličská komedie, ale když je člověk v rauši, může to být fakt síla. Jízda na gepardovi je totiž nehorázný úlet a taky by mě zajímalo, kde ten týpek s mokvajícíma puchýřema na ksichtě nabral takovou babu...?!?(4.4.2007)

Bam! Tomu se rika komedie! Takhle vytecne jsem se nepobavil od Stillerovy Vybijeny... Hlasky asi urcite nezlidovi, ale nektere gagy tu jsou nezapomenutelne, dokonce ani druha rovina o rasismu filmu neskodi, ba naopak. A tradicni schema o tom, jak luzrik ke svalum a princezne prisel, je sice trochu ohrane, ale vzhledem k tomu, ze tvori asi jen 5% filmu, to lze prezit ;) Ale na sceny zajisteni cernocha co ma dva teple otce a "snazi se" uteci z vezeni, nebo jak si Kumar predstavuje zivot s pytlem travy, uz nikdy nezapomenu.(14.2.2005)

• Tsunami_X

Unylou, neprotřelou a televizní režii zachraňují mladí a sympatičtí představitelé, díky kterým snímku odpustíte i nějaké ty žánrové fekální záležitosti v podobě „prdící soutěže“ atp. Škoda jen, že noční výlet mladých zkouřených dobrodruhů, nestojí scénáristicky ani za starou bačkoru a pokud je nějaký gag či vtip dobře rozehrán, většinou se ve svém průběhu zlomí a míří přímo do horoucích pekel (gepard, Freakshow). I když je film myšlenkově v zásadě sympatický a neprezentuje nijak pokroucenou ideologii, nelze mu odpustit absenci komediálnosti, která je v tomto případě smrtelná. Bohužel i princip valící se sněhové koule v tomto případě trestuhodně selhává díky špatnému načasování a vystupňovaní. Alespoň, že se v té odpolední podívané dá, pokud máte opravdu chuť, najít sympatická katarze. A marihuana zabíjí, protože to říkali v televizi...(29.5.2005)

• John Cho

• - Režisér Leiner rovnoměrně dělí svůj um mezi kinofilmy a televizi, ve které se podílel například na seriálu Everwood. (imro)

• - Ve scéně, kdy se Kumár (Kal Penn) zastaví u cesty, aby se šel vymočit, značka ukazuje šipkou doleva. V dalším záběru však směřuje doprava. (Terva)

• - Neil Patrick Harris si ve filmu zahrál postavu pojmanovanou svým vlastním jménem, aby bylo jasné, že paroduje sám sebe. (Michael02)