Zahulíme, uvidíme

Pofajčíme, uvidíme

Harold & Kumar Go to White Castle

Komedie / Dobrodružný

USA / Kanada / Německo, 2004, 88 min

Zase jeden z těch filmů, co se jim člověk vyhýbá, ale jednou na ně prostě musí dojít. Ty postavy nejsou nijak vymakané, ale ten příběh je správně ujetý, jsou zde výborné epizodní role a místy je to opravdu vtipné. Krátké, výstižné, zábavné. Moc jsem nečekal a nedostal jsem nějakou naprosto skvělou komedii, ale jako komedie o zhulencích je to pořád výborné i po deseti letech a další spoustě podobných komedií.(26.2.2014)

• Gilmour93

Chceš-li doma hulit trávu, ledničku měj v plném stavu.. Harold a Kumar se nedrželi tohoto základního pravidla a mají hlad - já však na tyto filmy už dávno ztratil chuť. Nesourodý slepenec gagů, mnohdy špatně vypointovaných, nebo úplně zazděných a mně už zkrátka není 15, abych si tohle pustil do plicních sklípků humoru, ovšem tu kultovnost ve studentských kruzích jointového pozérství dokážu pochopit. Stejně, po třicítce už je budou spíše zajímat jen ty hamburgery a v důchodu se s panem Parkinsonem ke všemu obloukem vrátí. Inu, koloběh života..(20.12.2011)

A ste ešte nevideli, tak vám film sprostredkujem pomocou jednej scénky. Ak vám bude pripadať vtipná, film si pozrite, ak nebudete absolutne chápať, neriešte ho. Náš hrdina močí v lese pri kríčku. Príde chlapík, začne močiť hneď vedľa neho do rovnakého kríčka. Harold, či Kumar, už si nepamätám, sa ho pýta, prečo močí hneď vedľa neho. Chlapík sa začne rozčulovať, že či patrí tento krík jemu, či si ho kúpil a tak podobne. Chápete? Pohúlili ste?(6.6.2012)

Vynikajúca komédia, ktorá prináša rad naozaj výborných srandovných scénok a rovnako skvelých hlášok. Dej filmu má neuveriteľný spád a šťavu. Párik vyhulených borcov na ich bláznivej ceste len preto, aby sa najedli hamburgerov z ich obľúbeného fast foodu, zažíva plno dobrodružstiev a zaujímavých situácií. Film proste hýri nápadmi, jedna bláznivá originálna scéna strieda druhú. Niektoré hlášky niekedy prekonávajú aj tie najlepšie hlášky Stiflera zo známych Prcičiek. Pre mňa jedna z najzábavnejších komédií.(3.1.2015)

Bam! Tomu se rika komedie! Takhle vytecne jsem se nepobavil od Stillerovy Vybijeny... Hlasky asi urcite nezlidovi, ale nektere gagy tu jsou nezapomenutelne, dokonce ani druha rovina o rasismu filmu neskodi, ba naopak. A tradicni schema o tom, jak luzrik ke svalum a princezne prisel, je sice trochu ohrane, ale vzhledem k tomu, ze tvori asi jen 5% filmu, to lze prezit ;) Ale na sceny zajisteni cernocha co ma dva teple otce a "snazi se" uteci z vezeni, nebo jak si Kumar predstavuje zivot s pytlem travy, uz nikdy nezapomenu.(14.2.2005)

• John Cho

• - V místě natáčení se nenacházel žádný White Castle a tak tam museli jednu budovu přivézt! (imro)

• - Film, který sledují sousedé hlavních hrdinů s cílem vidět poprsí Katie Holmes, je thriller Téměř dokonalý zločin (2000). (Chrustyn)

• - Dýmka, ze které Goldstein a Rosenberg hulí, je vyrobená ze shofaru, což je hudební nástroj vyrobený z beraního rohu a používá se například při židovském svátku Yom Kippur. (imro)