Zahulíme, uvidíme

Harold & Kumar Go to White Castle

Komedie / Dobrodružný

USA / Kanada / Německo, 2004, 88 min

• Vojcl

V poslední době se v amerických producentech zakořenila představa, že stačí aby do názvu svého filmu dali slovo "hulit" nebo "tráva" a vysoká návštěvnost je zaručena... To je, ale hrubý omyl... Dneska už prostě nestačí vzít dva zhulence, pytel marihuany a postavit na tom celovečerní film. To platí i v případě této spíše nepovedené komedie.. Pokud budete mít v krvi dostatek THC tak se jistě nasmějete, ale jinak žánrový podprůměr.. Jedna hvězdička je za pár (ale opravdu jenom pár) dobrých gagů a ta druhá za absenci nechutných scén (tedy až na jednu výjimku)...(22.2.2006)

• Nach

Když zhulený scénárista napíše pod vlivem drogy scénář, který dá naprosto sjetému producentovi, který najme režiséra s kocovinou a celý projekt se začne realizovat. Toto není prostě film pro střízlivé lidi. Je to šílenost za šíleností na Ntou s logikou, která už pomalu hraničí až s alzhaimerem v posledním stádiu. Kdysi se mi to líbilo, ale nyní jsem jen nevěřícně kroutil hlavou jak nad příběhem, tak nad dialogy. Ještě o stupeň hůř a raději si dám španělské ptáčky (českou, ne americkou verzi, úchyláci) než toto znovu. 40%(20.6.2018)

o niečo vydarenejšie, než pokračovanie, pretože to je celkom jednoduchá záležitosť, ktorej ide o tri veci - sex, hulenie a robenie si nekorektnej srandy z rasizmu . . . ústredná dvojka funguje vzájomne a pôsobí sympaticky na divákov, pár nechutností to mať muselo, inak by to nemohla byť americká teenage komédia (aj keď hlavní predstavitelia už nie sú teenage) a celkovo úplne nenáročná a ničím nevýnimočná oddychová vec;(26.8.2008)

Hodne husta komedie. Sice se tvurci snazily o vtipky za kazdou cenu a obcas jim to nevyslo, ale prevaznou cast filmu jsem se vyborne bavil. Pribeh je tak dementni, ze uz to vic snad ani neslo, tvurci hazou hlavnim hrdinum do cesty pro hamburger ty nejdementnejsi prekazky, ale je to skvela zabava. Hlavni predstavitele jsou celkem v poho, ale jasne lepsi byl Kumar, Harold mi prisel takovej prkennej, ale v zaveru to taky rozjel. Ostatni herci jsou taky sice v poho, ale moc prostoru nedostavaj. Stoji za to zminit Hnusaka, protoze ten je fakt nechutnej. Taky si tvurci mohli odpustit asi tri nechutnosti, jinak v pohode. I kdyz jsem hodne foru cekal dopredu, tak sem se jim nakonec stejne smal a par foru a par hlasek bylo skutecne genialnich. Jediny co me trochu zklamalo byl Ryan "Van Wilder" Raynolds, protoze dostal malo prostoru. Konecne zase nejaka poradna a svizna hulicska komedie s vybornou hudbou, i kdyz travu tam prekvapive nejak moc casto nehulej.(7.6.2005)

Po mnohých rokoch som sa rozhodol že si to opäť pozrem. V poslednej dobe, keď idem pozerať film, ktorý som videl pred 10-20 rokmi a pamätám si ho ako dobrý, tak po znovupozretí prichádza sklamanie, že film je slabý a trápny, ale našťastie tentokrát tomu tak nebolo a niekoľkokrát som sa dobre pobavil a pozrem si aj druhý diel.(20.10.2019)

• Bobby Lee