Zahulíme, uvidíme

Pofajčíme, uvidíme

Harold & Kumar Go to White Castle

Komedie / Dobrodružný

USA / Kanada / Německo, 2004, 88 min

„Videl si prsia Katie Holmesj?“ – „Áno.“ – „Aké boli?“ – „Poznáš holocaust?“ – „Hej.“ – "Tak úplný opak.“ Takmer výborná bláznivá komédia, na kilometre vzdialená od väčšiny bežných bláznivých komédií. Stačí, ak ste mladí (alebo duševne STÁLE mladí) a užijete si ju. Na scény „Močenie v lese“ alebo „Marihuana zabíja“ nezabudnete. Len "tiger" a "sračková bitka" sú troška prehnané, ale ak sa aj vám páčilo HEJ, KÁMO, KDE MÁM FÁRO?, toto je približne rovnaké, len ešte o čosi lepšie (obidve snímky nakrútil Danny Leiner), lebo títo herci sa mi páčili viac, ako duo Stifler/Kutcher a je to o čosi drahšie, čiže to pôsobí viac filmovejšie resp. menej televíznejšie. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/komedia/33-pofajcime-uvidime-60-(24.6.2009)

Zda-li na to má vážený divák žaludek a zda-li balí trávu o sto šest, komedie Harold & Kumar Go to White Castle ho náležitě pobaví. V ostatních případech si bude všímat JEN nepříliš vtipné teenagerské road-movie, ve kterém jde především o pořádně propečeného hamburgera. Ústřední dvojice (nesmělý Korejec a volnomyšlenkářský Ind – skutečně úžasný tah) tak pentluje z absurdity k absurditě (zhulený digitální gepard je už příliš), přičemž scénář viditelně disponuje hluššími místy – vyhrabu se z jednoho průseru, abych spadl ještě do hlubšího – a tak je jen dobře, že naši hrdinové nepřešlapují dlouze na jednom místě. Je tak třeba přiznat, že se nejedna potencionálně vtipná scéna ve svém průběhu přecvakne do špatně načasovaného NIC!! Co je ale na tom, když i to málo překvapivě i režisér a dvojice John Cho a Kal Penn přetavili do navýsost stravitelné formy? Osvěžující je i hnací motor obou mladíků (nejde o zásun, nýbrž o žrádlo), potěší i solidní množství cameo roliček těch, jenž mají k žánru co říct, rasově podbarvené gagy nebo snové scény (zejména ta, v níž se Kumar muchluje a vzápětí utěšuje brečící pytel marihuany). Prostě zářivý příklad toho, kterak by nemělo být tímhle žánrem opovrhováno!!(28.5.2008)

Takovej masakr jsem už dlouho neviděl, sice je to někdy přehnaný a už to neni zábavný, ale většinou jsou tam jenom ty nejkrutější scény, Hlavní dvojice je totálně vyhulená, hlavně Kal Penn je vostrej, tan čong john Cho už tak dobrej neni, ale celkem slušně doplňuje Penna. Děj je samozřejmě to nejtupější co se dá vymyslet, ale co jinýho maj dělat vyhulenci než zajet do White Castelu pro nejlepší miniburgry na světě a přitom se co nejvíc zhulit. Když se k tomu ještě přidá sjetej Neil Patrick Harris a zhulenej gepard na kterým se dá jezdit, tak i když to neni občas tolik vtipný, jak se tvůrci snažili, tak tomu hodně dobrý 4* musim dát(3.6.2005)

• anais

Poměrně mě překvapilo, o kolik zábavnější může být film žánru teenagerská komedie, nebo alespoň žánru, který využívá podobného typu humoru, když hlavní role není svěřena teenagerům. Obsadit Inda a Asiata byl nápad dobrý, a hlavně jejich ne/snaha vypořádat se s rasismem je prvkem, ketrý tenhle film staví trochu výš než ostatní filmy s dementním humorem. Stejně tak zápletka, která konečně není další variaci na téma "do rána musíme zasunout", ale do rána se přežerem hamburgerů, působí svěže, absurdně a... možná bych se nedivil, kdyby za nějakou dobu kultovně. I přes tuto poměrnou originalitu a inovativnost se ve filmu objevuje typická směska lepších a horších vtipů, které asi nijak nepřekvapí... Tak fakt nevím jestli tenhle film někdy zkultovní. Zahulíme, uvidíme.(19.2.2005)

• Gilmour93

Chceš-li doma hulit trávu, ledničku měj v plném stavu.. Harold a Kumar se nedrželi tohoto základního pravidla a mají hlad - já však na tyto filmy už dávno ztratil chuť. Nesourodý slepenec gagů, mnohdy špatně vypointovaných, nebo úplně zazděných a mně už zkrátka není 15, abych si tohle pustil do plicních sklípků humoru, ovšem tu kultovnost ve studentských kruzích jointového pozérství dokážu pochopit. Stejně, po třicítce už je budou spíše zajímat jen ty hamburgery a v důchodu se s panem Parkinsonem ke všemu obloukem vrátí. Inu, koloběh života..(20.12.2011)

• John Cho

• - Keď Kumar pozerá na televíziu, má na sebe košeľu odkazujúcu na amerického prezidenta Georgea Busha. Jeho predstaviteľ Kal Penn odišiel neskôr pracovať do Bieleho domu. Zamestnal sa v Obamovej administratíve. (WalterIK7)

• - Ve scéně, kdy se Kumár (Kal Penn) zastaví u cesty, aby se šel vymočit, značka ukazuje šipkou doleva. V dalším záběru však směřuje doprava. (Terva)

• - Harold se jedné z postav ptá: „Dude, where´s my car?“ což je název filmu, který také režíroval Danny Leiner. U nás běžel pod názvem Hele vole, kde mám káru?. (imro)