Zahulíme, uvidíme

Harold & Kumar

Pofajčíme, uvidíme

Komedie / Dobrodružný

USA / Kanada / Německo, 2004, 88 min

Nepamatuji si, kdy jsem se za své hodnocení naposledy tak nenáviděl. Co ale dělat s filmem, jehož syrové ztvárnění vztahu mladého perspektivního indo-američana s metr čtyřicet vysokým paklem haše vám vžene slzy do očí v dojetí nad tím, že na světě existují větší idioti než vy. Kdyby ten film měl o hodinu víc, jdu na pět, protože pak už je všechno jedno.(25.2.2016)

Soundtrack David Kitay: 1. Chick Magnet - MxPx [3:14] .2. One Good Spliff - Ziggy Marley/The Melody Makers [3:56] .3. Yeah (Dream of Me) - All Too Much [3:58] .4. Righteous Dub - Long Beach Dub All Stars [2:56] .5. Shunk One - Kottonmouth Kings [3:34] .6. Same Old Song - Phunk Junkeez [2:23] .7. White Castle Blues - The Smithereens [4:02] .8. Crazy On You - Heart [4:53] .9. Cameltoe - Fannypack [3:17] .10. Kinda High, Kinda Drunk - Coolio [3:46] .11. Mary Jane - Rick James [4:57] .12. I Wanna Get Next to You - Rose Royce [3:58] .13. Hold On - Wilson Phillips [4:29] .14. Ridin' - Classic & 86 [3:11] .15. 5ves - Heiruspecs [4:37] .16. Total Eclipse of the Heart - Nicki French [3:51].(12.5.2011)

Harold & Kumar Go to White Castle je celkom sympatickým snímkom, o to viac zamrzí fakt, že skutočne vtipné nápady a scény sú s fekálnym humorom a predvídateľnosťou v pomere 1:1. Sympatickí hlavní predstavitelia a Neil Patrick Harris by si možno zaslúžili o hviezdičku viac, ale tentokrát sa tak nestane. Možno nabudúce. EDIT: Nakoniec to predsa len nebude "nabudúce", ale "teraz". S odstupom niekoľkých dní totiž človek na slabé stránky putovania Harolda a Kumara do White Castlu zabudne, ale na tie silné si spomenie veľakrát a kvalita a vtipnosť niektorých nápadov a scén sa časom tiež len zvýrazní. Tri by boli primálo.(18.11.2008)

Zahúlime uvidíme má to šťastie, že nepôsobí až tak odťažito pre normálneho diváka a občas ponúkne dáky ten morbídnejší humor. Dakedy to zúčastneným nevyjde, ale priznajme si, v iných béčkových komédiách sa to stáva ďaleko častejšie a naviac, neponúkajú prinajlepšom žiadnu zaujímavú road tour. Čiže stráviteľné.(12.8.2015)

Kto by túto komédiu o dvoch chlapcoch, respektíve o Haroldovi, tichom chlapcovi, ktorý túži získať krásnu Mariu a o večne bezstarostnom Kumarovi nemal rád. Film ma skvelo pobavil, ale napriek tomu všetkému, nedám vyššie hodnotenie. John Cho a Kal Penn čoby ústredná, hore zmienená dvojka film pekne ťahali a vlastne táto sympatická dvojka nakoniec zapríčinila, že som si túto teen komédiu užil, ako sa patrí. Nedá sa povedať, že by to bol vo svojom žánri daaký vrchol či čo, no dá sa s istotou povedať, že ide o dobrú zábavu na prázdny, voľný večer. /65%/(24.8.2010)

• - Luis Guzmán si zahral brata Márie (Paula Garcés), ale nakoniec s finálneho zostrihu vypadol. (WalterIK7)

• - Ve scéně, kdy se ve White Castlu Harold (John Cho) baví s dvojicí dívek, má jedna z nich na krku přívěsek. V následujících záběrech pak mení řetízek svou polohu, kdy je střídavě pod tričkem a střídavě na vrchu. (Terva)

• - V místě natáčení se nenacházel žádný White Castle a tak tam museli jednu budovu přivézt! (imro)