Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

Ravi

Potenciál zažehnutý v "Černočerné tmě" se podařilo využít ani ne napůl. Nové prostředí, neméně zajímavé jako v jedničce, nové postavy a nové světy. Ale pokud jde o mě, chvílemi jsem nevěděl, jestli sleduju Sci-Fi nebo nějakou přihlouplou variaci na "Excalibur". Dialogy a všechno ostatní pěkně hraje do not jen v místech, kdy se na plátně neobjevuje záhadná zlá bezduchá rasa lidí, kteří létají vesmírem a vyhlazují světy kvůli nějaké pověře. Navíc jsou všichni navlečeni do směšného brnění a to není všechno. Kdyby nebylo té audiovizuální stránky, pomalu bych si myslel, že sleduji béčko. Vlastně když si odmyslím všechny scény s touto záhadnou rasou rytířů s laserovými zbraněmi, film je skvělý, ale bohužel většinu času zaplácávají právě oni a to mi překáží nejvíc. Nemůžu prostě dát víc, jak 40% = 2/5. Za tohleto falešně splácané "dílo" nemůžu. ()

Kali4

Film, který je skrz naskrz definován svou hlavní postavou a který je stejně jako ona strnulý, chladný, v jistém smyslu velkolepý a v jistých kruzích zajisté kultovní. ()

mkubalikova

Méně občas znamená více. Černočerná tma byla špičková. Nicméně mě ten modrooký přízrak dostal. Stále doufám, že někdo natočí pokračování a dozvíme se, jak to s Riddickem dopadlo. Ale asi úplně zbytečně :-( 70% ()

Autogram

Zlátanina vesmírnych filmov s modernou technikou, stredovekých scén a neurčitého sveta necromongerov bez štipky nejakého zmyslu. Scenár nehovorí nič, tak sa aspoň bojuje a a/efektuje, niečo predvedie aj bond-girl, teda ddick-girl. Len za pár efektných scén sa dajú prideliť hviezdy, inak nič. A ak sa niekomu nepáči výraz subverzum, tak v slovenskom dabingu je to nesmír. :) ()

Kosmik 1

Druhý díl Riddicka se, co do kvality, nese v duchu jedničky. Akorát přibylo více akčních scén, triků a efektů (mimochodem dost zdařilých) a lepšího záporáka si zde jen těžko přát. Na rozdíl od jiných uživatelů jsem já na žádná hluchá místa ve filmu nepřišel a Kronika temna mě dokonale pohltila. Nutno zmínit taky velice chytlavý soundtrack. 90% ()

Dagoussek

Ani 3 ani 4. Nadprůměrná scifárna s charismatickým Dieselem. Jediný, kdo mě ve filmu udržel ve střehu. Ostatní už šlo mimo mě, ale i tak podstata děje a napětí se drželo slušně. ()

Death

Riddick je pro me docela mile prekvapeni i po vsech negativnich ohlasech.Vyprava uchazejici s prekvapive povedenou vizualni strankou i triky.Skoda preskoda toho scenare.Obsahuje podle me prilis zbytecnosti, ale na druhou stranu radu dulezitych veci vysvetluje malo nebo vubec(nemluve o nekolika zcela zbytecnych postavach).Celkove scenar pripomina narychlo slozene puzzles.Na druhou stranu zaver a nekolik dalsich mist se mi docela libilo.Jinak pokud se bude opravdu tocit pokracovani(a vypada to ze ano), mohl by se vysledny dojem z filmu jeste vylepsit.Neni to sice tak bombasticke jako treba Strar wars, ale je to urcite sympaticky pokus o neco podobneho. ()

Luksa

Úmysl chválím, režisér si chtěl natočit po svém epickou space operu, výsledek je poněkud rozpačitý. Film postrádá zábavnost Hvězdných válek (pár hlášek a "cool" hlavní hrdina to nezachrání), atmosféru Duny (zato mohou televizní kulisy), vesmír a mytologie nejsou tolik zajímavé jak bych čekal (z žánru space opery mám docela načteno, takže je těžké mě něčím "překvapit"). To samé bych mohl říct o postavách, hudbě atd. Ale baví to obstojně, za finální úprk na Krematorii ta třetí hvězda. ()

mancika.n

Veľmi dobre premyslené sprisahania, vynikajúci vývoj postavy a špeciálne efekty, ktoré do štruktúry filmu tak dobre padnú. Nečakala som, že sa úplne prilepím k obrazovke, keď som sa prvýkrát posadila pozerať na tento film. Výkon Vin Diesela , ktorý je pravdepodobne jeho najlepší vôbec, nehovoriac bol tiež producentom tohto filmu. ()

Looser

Pokus o dalsi apokalyptickou sci-fi, vyprava mi trochu pripomnela Flash Gordon. Od zacatku je videt, ze cely pribeh lezi a pada na Vin Dieslovi (mozna az moc) a ostatni postavy az na Thandie jsou dost nevyrazne. Na to kolik v tom zahucelo penez taky nic moc, takze pokud chteji pokracovat v trilogii meli by se producenti trochu probrat :-) ()

sedm.1

Černočerné tmě jsem dal hvězdiček pět.Za její originalitu,švih,nápad,Vin Diesla,akci,napětí...prostě to byla jízda,bomba!Kronika temna si zachovala pouze Vin Diesla.Na film jsem se moc těšil ve spojení s Tmou,o to větší zklamání se ve mě probudilo po shlédnutí.Co to proboha vytvořili?Zřejmně si tvůrci mysleli,že originalitu nahradí efekty,švih efekty,akci efekty a napětí zřejmně nahradí pro změnu efekty. A nejhorší na tom je,že ty efekty nestojí za nic.Navíc i kouzlo Riddicka vzalo za své a tak dvě hodiny nevidíme nic jiného,než pobíhajícího Diesla,který se buď schovává,utíká,anebo je hodnej(což je nejhorší!).I samotný námět mi připadá zmatečný,nudný.A navíc oproti ostatním,hodnotit Kroniku jako temnou sci-fi,hahaha.Zklamání!!! ()

cyberhawk

Davam jednu hvezdicku navic za to, ze postavu Riddicka mam fakt rad, i kdyz v tomhle dile je vice lidsky a neni takovy zaporak, jako v Pitch Black. ()

Cejny

Riddicka jsem se oblíbil, nápad souboje zla proti zlu je dobrý. Celý film se točí pouze okolo postavy Riddicka a jeho chování, což kamenný výraz Vina Diesela naprosto splňuje. ()

Šakalík

Po obsahově i prostředkově úsporné jedničce dostal David N. Twohy příležitost se ve dvojce dosyta vynařádit, čehož využil na 100%. Režisér tak rozehrál velkolepou podívanou až epických rozměrů, které se však její vlastní nabubřelost stala osudnou. Čím více totiž Twohy tlačí na pilu, tím těžkopádněji film působí. Osobně příliš nerozumím tomu, proč tenhle film za každou cenu musel být koncipován jako sequel Pitch Black, se kterým obsahově vlastně vůbec nesouvisí. Právě v té pochybné návaznosti tkví jádro všech problémů, protože zapojení některých postav z jedničky do děje působí velmi neohrabaně (především postava Jacka/Kyry – pozor SPOILER – uvězní jí na planetě Crematoria a když Riddicka zabásnou, pošlou ho (světe div se) na Crematorii – tohle prostě děsně skřípe). I samotný příběh zavání kýčem – mocná civilizace Necromongerů je na cestě do jakéhosi „Underverse“ (vůbec jsem nepochopil, co to vlastně je) a cestu si krátí tím, že tu a tam zničí nějakou planetu. Z vyvrhela Riddicka se mávnutím kouzelného proutku stane potomek prastaré rasy Furyanů, kterému bylo předpovězeno, že si na hlavního Necromongera došlápne – a zase to skřípe. Přesto se ale nedá říct, by to byl vyloženě špatný film. Po technické stránce se docela povedl a rovněž masky jsou výborné, ale jako celek to působí strašně přeplácaně. A už nikdy asi nezapomenu na Karla Urbana s tím vyfešákovaným gay účesem. :-) ()

kenkaku

Po tom co producenti pochopili, že z příběhu Riddicka by šlo ještě něco trhnout (protože má svou fanouškovskou základnu - jsem členem) dostal rejža Černočerné tmy balík peněz (významně větší než poprvé) a pokusil se výsledek zopakovat. No... jako to napsat. Povedlo se mu to, ale jinak než čekal. Pokud někdo čeká tu samou atmosféru jako poprvé bude zklamán. OBROVSKY. Protože tenhle už není horor ani omylem a dějově je taky celkem jinde. Pokud někdo čeká že se nabaží svou oblíbenou postavou - Riddickem bude spokojen. A to celkem dost. Vizuál také nijak nezaostává (ten balík peněz navíc je vidět) a pokud se někdo doslova nechce vrtat v příběhu a bere to jako "The Riddick show" je vše OK a na hodnocení o čtyřech hvězdičkách se určitě shodneme. ()

coscarelli

Spravne ujeta popraskana kukurica vedecko-fantastickeho zanru, odeta do moderneho fraku a kto ma vylestene bulvy ,pod tri nepojde . Ma spravne naregulovany spad, nechyba mu skoror nic, co by takemuto evergreenu malo chybat. Davam zaplno, za doprovodu main theme, a vdaka bohatemu- napaditemu (nemyslim originalnemu) scenaru. Riddick ma koule, ako postava , tak cely filmovy. I chlapci od visual effects sa vyriadili. ()

misstake

"Zabiješ mě hrníčkem na polívku?" "Hrníčkem na čaj..." Riddick je tak zatraceně sympaticky nejcoolovější role Vina Diesela, která mu opravdu sedí. A film je téměř splněný sci-fistický sen, obsahuje většinu toho, co ve filmu mít chceme a filmaři nám to proto nepříliš často dávají. A když už, tak si to snadno spletete s pohádkou pro ještě neodrostlé děti plnou vlezlých otravných rádobyvtipných postaviček. Riddick je drsná zábava plná sympatických luxusně stylizovaných světů. Pokud jej neberete příliš vážně. Pokud mu odpustíte některé logické nesmysly (což je dnes už takřka samozřejmé). Podtrženo sečteno: nejlepší sci-fi poslední doby. ()

MARTIN*I

Foddick, Kronika temna je zajímavý film, který je celkem odlišný od svého staršího bratra. Je zde vylíčen uplně jiný příběh, je to napínavější a taky tu nevidim žádný prvky hororu.. Každopádně je to velmi zajímavé akční scífko, který si zaslouží 4 hvězdy. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)