Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

C0r0ner

Celou dobu to byla vážně paráda, ale i tak jsem se nemohl zbavit dojmu promarněného potenciálu. Riddickův svět je geniálně vymyšlený, temný a drsný, nepřátelé jsou špičkově navržení a samotný Riddick je jedna z nejlepších postav vůbec. Proč to jenom nemělo lepší scénář? Twohy se vytáhl, ale šlo to i líp. 90% ()

Andre3000

Zajímavý pohled na jiný svět. Ale zdaleka ne tak propracované a plné nových věcí abych se z toho posadil na židli. Takových filmů ještě bude... ()

Dannysek4U

Ty triky jsou samozrejme prusvih, ale jako celek bych to tak cerne nevidel. Jen Twohy proste natocil, co po nem nikdo nechtel. Ale po letech docela guilty pleasure. Jen proste bez krve. ()

pakobylka

Zdánlivě všechno funguje tak, jak má. V podstatě jde jen o to, zdali přijmete ten úkrok stranou v rámci žánru. Neboť nelze popřít, že spojení s "Kronikou temna" Riddicka změnilo. A musím přiznat, že mně osobně byl daleko bližší jako chlápek, který se uměl zorientovat v "Černočerné tmě". Ne že by pořád nebyl dostatečně cool, ale prakticky celý vesmír, ve kterém se ocitl, prošel příliš výraznou proměnou - a nijak zvlášť mu to neprospělo ... 3,5* ()

Martrix

Riddickovská trilogie je zvláštní fenomén. Z vymazleného a s nadšením uplácaného béčka za 23 mil. USD, se najednou vyšvihl matnobulvý drsoň do vyšší ligy, kde už se dají dobré nápady, i mnohem lépe prodat. Jenže co naplat, že kluci dostali 5x větší rozpočet, když ony ty dobré nápady došly. Resp. jednička byl primitivní příběh s atmosférou a několika opravdu pěknými momenty a dvojka je rádobypromyšlený příběh s nemnoha nápady a ještě bez výraznější atmosféry. Podivně kýčovitá "mytologie" sice nepůsobí vysloveně směšně(když o ní nepřemýšlíte a i tak je to natěsno), ale nejspíš je to zásluhou vizuálu, který z toho všeho dělá natolik divnou podívanou, že se tam ty kožené dialogy ztratí. Ale ta snaha o propracovanost děje je pořád sympatická a pořád se dá říct, že si tento film na nic nehraje a jde si svou cestou. Byť dle mého názoru, to je úkrok špatným směrem. Cesta jakou se tvůrci vydali ve trojce, tzn. návrat k survival monster akci, této postavě sluší víc. Rozmáchlý slepenec fantasy a sci-fi, natočený průměrným režisérem...to se povede jen málokdy. ()

Juto

Tam, kde sa „Čiernočierna tma "spoliehala na temné hrozby a ostro vykreslené vzťahy medzi malou skupinou budúcich obetí, je pokračovanie nafúknutá vesmírna opera očarujúcim trojkruhovým cirkusom rozprávkovo podivných kostýmov, prezretých vyhlásení a slabších vizuálnych efektov. 5/10 ()

fars

Narez jako prase, ovsem presto misty trochu nudny. Vin Diesel si mozna urval trochu vetsi soustu nez byl schopny zpracovat, ovsem postava Riddicka je natolik cool, ze uprime doufam ze se Dieslovi povede sehnat dost penez nato, aby mohl rozjet trojku. Ode me solidnich 70%, ale musim dat prece jen o hvezdicku mene oproti perfektni Cernocerne tme. ()

animaxis

Tento díl Riddicka se extrémně liší od prvního dílu.Bylo mi docela překvapením když jsem se dozvěděl,že je to od stejného režiséra jako dělal Černočernou Tmu.Příběh je tu ale dobrodružnější a akčnější než v prvním díle,jsou tu skvělé efekty a asi to bylo trochu dražší,než natočit první díl.Akorát mě trochu štvalo,že Riddick tu pronesl asi tři dobré hlášky,což je oproti prvnímu dílu bída.Na to že je to asi deset let po prvním díle se mi moc nezdálo,že Riddick zestárl o více něž čtyři roky.Čím to asi bude?:) Asi mě to bavilo i více než jednička a navíc ji to ani trochu nekopíruje a Nekromandři mě bavilo prostě více,než masožravé potvůrky bojící se světla.Lepší čtyři hvězdičky,protože prvnímu dílu jsem dal čtyři taky. ()

tom88

Na rozdiel od jednotky Riddick nie je žiaden horor, ale čisté sci-fi so skvelou atmosférou. Pre mňa veľké prekvapenie. Je to svižné, má to dobrý dej doplnený perfektným CGI. Akčné scény sú na výbornej úrovni. Vin Diesel je super, Judi Dench tiež, jediný kto ma tu štval je trápne hláškujúci Thumbs alebo ako sa volal. Ostatní slušní a Karlovi Urbanovi úloha tiež pekne sadla a čím ďalej tým ho mám radšej. Film je určený hlavne pobaviť diváka a ulahodiť jeho oku. Škoda, že sa film skončil tak rýchlo a jednoducho, ale dúfam že bude ďalšie pokračovanie. Nie je to síce žiadne Star Wars, ale aj tak to je dosť kvalitné sciffko. Veľká spokojnosť. 80%. ()

otík

Pokračování filmu Černočerná tma mělo být dílkem, které začne novou (a zřejmě i hodně nákladnou a o to více vydělávající) sci-fi sérii. Bohužel se tak nestalo a přiznám se, že mně to docela mrzí. Tento snímek není vůbec špatný. Výborné triky, cool herci v čele s výtečným Dieselem, jednoduchý a celkem jasný příběh, parádní kulisy. Jenže má to dvě zásadní chyby: za prvé si film drží diváka zásadně od těla a nedovolí mu sympatizovat s žádnou osobou, natož s příběhem. Za druhé z konce filmu je zcela patrné, že mělo přijít pokračování a závěr je docela hořkou třešničkou na docela dobrém dortu. Postava Diesela i Urbana se vytrácí a vše zůstává nedořešeno. Je to škoda, protože jinak jde o velmi hezké sci-fi, při kterém každý fanoušek musí uznale pokývat hlavou. ()

Nivenx

Mě se film zamlouvá, i když oproti prvnímu dílu zmizeli hororové prvky. Od začátku si film drží své akční scifi tempo a nepolevuje až do konce. Hodně zábavné a jednoduché. 105 milionů dolarů rozpočet je na akční scifi jednohubku dost, ale rozhodně nevadí, protože na filmu je to vidět. Bohužel co musím vytknout druhému Riddickovi, tak to je moment překvapení, protože tu čas plyne a překvapení tu není žádné, ale jinak spokojenost. 75% ()

Radiq

S Riddickem to šlo trochu z kopce, ale vyloženě stěžovat si nemužu. Je to už takový víc mainstreamový a je to dost předvídatelný. Riddick je ale vykreslen jako až moc velkej borec a zabiják (oproti Černočerné tmě, kde byl přece jen porazitelnej i lidma). Příběh mi přišel dost uměle vytvořenej - že najednou on je jedinej a poslední žijící z jakési rasy, to mi přišla až moc podivná náhoda. Jako člověk se mi libil vic. ()

Decker

Skvele scifi s jeste lepsim Vinem Dieselem, ktery ztelesnuje naprosto bezchybnym zbusobem antihrdinu tak drsneho ze dokaze zabijet i cajovym hrnkem! ;-D Cely film stoji temer vyhradne na Riddickovi (Vin Diesel), ktery zde nakopava zadky jistym Smrtovladcum, kteri se snazi (velice pusobive) znicit snad vsechny planety ve vesmiru. Reknete si zrejme, ze to zni jako povrchni brak. Vsak on to v zasade je brak, ale velice pusobive natoceny a velmi zabavny brak u ktereho jsem se ani minutu nenudil. Doufam, ze to Vinovi vyjde a pokusi se zasadit o natoceni i dalsiho a jeste lepsiho pokracovani (snad to ma byt trilogie!). ()

AntonG.

No, na rozdíl od většiny se mi tedy tenhle díl zamlouval o dost více než Černočerná tma. Celkem obstojné akční trikové béčko. ()

Triple H

Twohy neodhadol svoje možnosti a snaží sa o space operu, na ktorú nemá ani schopnosti, ani finančné prostriedky. Kulisy ako z céčkovej produkcie sa striedajú s opulentnými kvázi gigerovskými dizajnmi (bohužiaľ neveľmi podarenými - viď. extrémne retardovaná žaluďovka čo nosí na hlave hlavný zloduch, chudák herec). Intrigánčenie a budovanie mytológie ako z Duny je hlúpe a nedotiahnuté (kto sú vlastne Necromongeri, Elementáli a pod.?) a striedané béčkovými pasážami, ktoré majú blízko k jednoduchosti Čiernočiernej tmy. Je to práve v jednoduchších častiach, kde sa Twohy cíti doma, pokusy o epickú space operu zlyhávajú na celej čiare. Diesel je charizmatický, ale tak absurdne omnipotentný nadhrdina, že to je smiešne. Karl Urban a Thandie Newton dosť zle prehrávajú a Judi Dench je na túto sračku škoda. Jedná sa o vzhľadom na nekresťanský rozpočet až zarážajúco nepodarený guláš, ktorého ambície byť niečím viac než béčkom sú síce sympatické, ale Twohy a Diesel si jednoducho odhryzli väčšie sústo ako dokázali prežuť. Škoda. ()

filmmovier

... ale zas tak špatné to není, to vůbec ne. Jen ten první díl je prostě lepší. A hororovější. Prostě celkově lépe udělaný. Kronika temna je oproti němu asi tak stokrát velkolepější, rozmáchlejší a s mnohem většíma ambicema. Ovšem má luxusní efekty a nesutečně vymazelný vizuál, opravdu do detailů, na všechny ty planety a města byla radost koukat. Taky je to mnohem akčnější, je v tom Karl Urban, prostředí je parádně temný, bojuje tam zlo se zlem a konec je úplně super. Tak v čem je problém, ptáte se vy, kdo jste to náhodou ještě neviděli? Není to jedinčka. A taky je to zmatené, je vidět, že ten příběh byl tentokrát u tvůrců opravdu tak nějak na vedlejším místě. Je to béčko? Ano. Ale béčko, který je hrozně super. A vražda hrníčkem je úplně nejlepší. 68%. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)