Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

GILLWANDER

Vizuálna pecka, ktorá ponúkne divákovi nečakaný zážitok. Bombastické efekty, skvelé vygradované tempo, hudba ako lusk a výborný Vin Diesel v hlavnej úlohe. Kamera ako v jedničke vynikajúco plynulá. Ale predsa filmu niečo chýbalo. Niečo, čo robí každý film filmom. Pútavý dej. Byť deja, ktorý ponúkne viac než je len skvelá vizualizácia, ponúkne oveľa lepší scenár spolu s vierohodnejšími hereckými výkonmi (samozrejme okrem Diesela), nebolo by čo riešiť. Peniaze boli, až až, ale nejak sa to celé nedomyslelo. Technická stránka filmu je rozhodne skvelá (s menšími chybičkami) ale tá druhá, kľúčová stránka je neúplná, miestami až odfláknutá. Rozhodne to skvelý prvý diel neprekoná, i keď dvojka mala ambície to zmeniť...70% ()

SonG

Černočernou tmu jsem neviděl, o to víc se na ni těším, protože Kronika temna má parádní atmosféru, Vin Diesel je stylový drsňák, který háže jednu hlášku za druhou. Doufám, že po shlédnutí Černočerné tmy se budu ještě více orinetovat v dějí a leccos mi do sebe zapadne. I tak, i když jsem viděl Kroniku temna dřív, vše bylo ok a děj jsem bez problémů pochopil. Po dlouhé době dobrá sci - fi. ()

kombajn

Recenze tohoto filmu mě dost zchladily, takže jsem si Riddicka vychutnal až dost dlouho po jeho vztupu do kin. FIlm rozhodně není bezchybným, ale slušnými triky i zajímavým hereckým složením jistě nepatří k béčkům. Ano, děj tohoto filmu nepatří k překomlikovaným, nicméně vezměme si to s odstupem. Jsou snad Star Wars méně přímočařejší? Film se pohybuje někde na pomezí 3tí a 4té hvězdičky. Kvůli často podceňujícím recenzím dávám 4. Diesel snad dokázal, že i s takovou muskulaturou lze v rámci možností něco zahrát a Urbana bych docela rád viděl v nějaké jiné než záporné roli, aby dokázal projevit své kvality (zda je má). ()

Jango_Fett

Konečně pořádný film ve stylu Star Wars či Pán Vesmíru. Tvůrci tu na nás vybalují svůj jedinečný, do detailů propracovaný vesmír. Škoda jen že film neměl takový ohlas jak se čekalo, takže se asi dalších dílů, které byli plánovány, nedočkáme. ()

lekr

Slabší pokračování. Po bombastické jedničce jsem se už tak skvělého dílka nedočkal nicméně Riddick pořád hláškoval stejně dobře ale příběh je moc složitý a já s místy hodně zamotával do děje. Jednička byla přímočará - prostě Diesel versus potvory na planetě kde byla tma..ale tohle?? Diesel versus nějaký národ ničitelů?? To sice slibuje dobrou akci které jsem se dočkal ale žádná oddychovka a pecka to teda nebyla.... ()

Martin741

David Twohy ako reziser sa po uspechu kultovej PitchBlack vrhol do dalsej tvorby, aby priniesol Riddick : kroniku temna. Poznat je tu podstatne vacsi rozpocet a uchvatne triky a vizual, ale dej je prilis plochy oproti vybornej jednotke a nezaujal ma tak ako v PitchBlack. Tatam je aj strasidelna atmosfera a originalita prveho dielu. A aj pribeh je podstatne kostrbatejsi nez v PitchBlack. 69 % ()

rakovnik

Parádní jízda fantastickým světem, jak nám slibuje oficiální popis se koná jen někdy. Děj působí přeplácaně, roztříštěně. Hutnější a komornější atmosféra prvního filmu mi byla bližší. ()

MCZ

Po nikterak výjimečném, ale zábavném dílu prvním přichází díl druhý a ten je... žel o dost slabší. Riddick jako postava je pořád fajn (asi nejlepší charakter, který Diesel kdy hrál), je tu pár vtipných okamžiků, vizuální zpracování je docela zajímavé a osobité (napříkald Crematoria), ale děj, ten je prostě slabý až nudný, a prvky nadpřirozena (či přímo fantasy) v Riddickově světě působí jako pěst na oko (ať už to je v comicsu jakkoliv, já však mluvím o pojetí fantasy ve filmu). I přesto doufám, že Kronikou temna série neskončí a budu se těšit na případný třetí díl. 4/10 ()

Rocky88

Nevím proč, ale Diesel s kočičíma očima do tmy mě uhranul. Líbí se mi Twohyho režisérské podání, líbí se mi vizuální zpracování a i herecké ztvárnění všech postav. Na mytologii nic špatného nevidím, námět "vyvoleného" taky můžu a koneckonců i ten psaný základ není jen průměrný. Nebýt pár blbostí a pár chvilek bez šťávy, šel bych s hodnocením výše. ()

bogomira

Vlastně se mi to líbilo. Parádní oddechovka, několik fajn nápadů a proti Vincentovi je žula margarín. Konečně bouchač, kterej je trochu sympaťák. Čekal jsem exkrement, ale pobavil jsem se. ()

marcek

Kronika temna se mi líbila víc než černočerná tma, nevím čím to je možná Karlem Urbanem, možná více akcema, možná více efekty. Vin Diesel je king ()

Petoss1

neznámý bachař:" A co uděláš? Zabiješ mě hrnkem na kafe?" Riddick: "Hrnkem na čaj." Celkom v pohode, ale jednotka bola lepšia. 75% ()

Tomik12345

"Riddicku, bojíš se tmy?...Ne, tma se bojí mě!!!" Tahle role Vinovi sedí jak ušitá a opravdu mě baví se na něj dívat. Zatímco k Černočerné tmě jsem se dostal náhodou a byl jsem velmi příjemně překvapen, po tomhle snímku už jsem šel na jistotu a nezklamal. Dobré hlášky, slušná akce. Je to tak okolo 65%. ()

Aelita

Slabinou každého smrtivládce je to, že se vždy najde nějaký poskok, který touží po jeho trůnu. Smrtivládce, stejně jako alfa samec, musí být vždy ve střehu. ___ Drala jsem u toho peří, abych se aspoň nějak zabavila, a pořád jsem přemýšlela, proč zrovna plavecké brýle. ()

O´Neill

Zatímco Pitch Black byla skvělá atmosférická scifi záležitost, druhému dílu se to tak dobře nedaří. Je zde sice hodně akce, ale film působí místami dost nudně, stísněná atmosféra zde už vůbec není a je to už jen tuctový akčňák, byť s dobrým námětem. Hudba nezklamala, Diesel opět a zase cool. Kvalitní podívanou jako u prvního dílu ale nečekejte. 65% ()

bourec

Hmm, tak prosím. Ten film sem viděl jednou, včera sem hodil BR opáčko, a světe div se, líbilo se mi to. Je zcela jasný, že člověk se nechá ovlivnit Černočernou tmou, a je překvapenej úplně jiným vizuálem. Nakonec tomu pomáhá i tahle doba, a velmi nepovedená zámořská kinematografie ovlivněná vším možným.. Takže za 80%. ()

Silverluv

Vizuálně sice efektní, ale přes všechnu tu počítačovou nabušenost se někde vytratilo kouzlo příběhu a propracovanost postav. Hodně předvidatelný děj, postavy nevýrazné...Nezbývá než koukat na počítačovou grafiku, ve které sebou mrštně hází neporazitelný Vin "Riddick" Diesel. Ale o to asi v tomhle filmu jde. Krom technické stranky je třeba ještě vyzdvihnout kvalitní hudbu Graeme Revella. ()

Crawler-D

Jestliže vám celý film přijde jako hovadina (a to se v některých situacích stane), tak to pořád zachraňuje Vin Diesel jako Riddick, kterému na rozdíl vulgarismu v TeleTele stačí hrnek od čaje, aby vás rozesmál ()

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)