Reklama

Reklama

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

  • Velká Británie Bridget Jones: The Edge of Reason (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Bridget je ze vztahu s dokonalým gentlemanem Markem Darcym nadšená a stále nemůže uvěřit, že konečně našla lásku a přestala být „single“. Mark je uznalý, ohleduplný a tolerantní. Jakmile se ale na scéně objeví Markova nová asistentka Rebecca, Bridgetiny růžové obláčky, na kterých se až dosud vznášela, náhle zešednou. Stále častější záchvaty sebepodceňování začnou negativně ovlivňovat jejich vzájemnou lásku. Podlehne zoufalství a hnána „dobrými radami“ svých přátel se s Markem nečekaně rozchází. Bridget se sice trápí, ale v práci se jí daří a dostává nabídku spolupracovat s bývalým šéfem, záletným ex-přítelem Danielem. Letí s ním do Thajska natáčet reportáž. Znovu zažije spoustu komických nedorozumění a trapných chvil, které se mohou stát jenom jí. Při zpáteční cestě je na letišti obviněna z pašování drog, její šance na propuštění z vězení jsou pramalé, ale naštěstí je tu ještě Mark Darcy... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (458)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Báječný podtitul. Přesně vystihuje podstatu filmu. S rozumem v koncích byli totiž zjevně jak scenáristé tak režisérka. Tohle přece už vůbec není ta Bridget z prvního dílu. Z Darcyho je nudný suchar, snad jen Cleaver zůstal zajímavý. Hugh Grant je tu za hajzla a vyloženě si to užívá. Ale moc času na plátně nestráví. Zato příšerností jako nácvik písně od Madonny v thajském kriminálu si tu užijeme. A romantika? Snad jen v posledních minutách před titulkama. Inu, pokračování. ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Jsou filmy, které člověka prostě jen nebaví a pak jsou filmy, kde člověka sere každičká sekunda a tohle utrpení mu připadá dlouhé, jako celý věk vesmíru. Na druhý díl této ukrutné píčoviny s nejhnusnější a nejotravnější píčou v hlavní roli, která kdy brázdila filmová plátna bych se nikdy dobrovolně nepodíval. Bohužel jsem se z mladistvé nerozvážnosti zúčastnil filmové výzvy, kde mi zlomyslná, do té doby jsem si myslel, že kamaráda, vymyslela jeden z úkolů nazvaný právě "film, na který bych se nikdy dobrovolně nepodíval". Vedle pokračování píčoviny pro mentálně narušené puberťáky Divergence, bylo právě putování této tlusté svině jedinou volbou. Romantické komedie bytostně nenávidím a počet těch povedených, bych spočítal s rezervou na prstech svých krásných rukou. Tento pokus o komedii byl krajně nezdařený především co se týče naprosto dementního a nudného děje a ke všemu byla do hlavní role obsazena totální píča, který byla naprostým ztělesněním oblíbeného křížovkářského oříšku - zbytečný obal kolem vaginy na 4 (žena). Znáte ten pocit, kdy potkáte člověka, na kterém vás sere úplně všechno? Sere vás, jak vypadá, jak se chová, jak se tváří, jeho otravná gesta, zvyky, odporná vlezlost, absence humoru i jeho samotná existence. Já tento pocit neznal, dokud jedna jakási emancipovaná píča (Helen Fielding) nepřivedla k životu nejotravnější píču, jakou si svět dovede představit. Další píče tuhle píču potom přenesly na filmová plátna, kde nebylo možné najít osobu s více vysírajícím ksichtem, než má chuděra a nešťastnice Renée Zellweger, aby mohly tlusté, hnusné a blbé krávy (raději zdůrazňuji, že do této skupiny nepatří krásné štíhlé blondýnky a ostatní mé oblíbenkyně) u televizí hledat útěchu v tom, že po světě stále chodí někdo, kdo je ještě žalostnější případ než ony a přesto je magnetem na více než obstojné muže. Tohle prostě není dobré ani jako vtip. Postavy jsou napsané tak, že jejich chování a vystupování naprosto nedává smysl a je v totální rozporu se vším, čeho jsem si tam venku, kde to nazýváme realitou, za svůj život všiml. Tohle je prostě výplod nemocné a nikým nechtěné píče a najdou se v tom snad jen podobně nešťastné případ. A teď si představte, že máte s takovou píčou strávit v jedné uzavřené místnosti 108 minut a musíte se na sebe stále dívat. Připadal jsem si, jako by ze mě byla po celou stopáž za plného vědomí stahována kůže, někdo se mi rákosem drbal pod nehty a análně mě obtěžovala tlupa negrů. Asi po 25 minutách jsem to už nevydržel a rozhodl si utrpení zkrátit. S veškerým sebezapřením a využitím všech zbytků sil jsem film dosledoval dvojnásobnou rychlostí, což utrpení nerozmělnilo, jen hu udělalo kratším a díky tomu ostatně stále chodím mezi živými. Totální dno kinematografie, které se svojí debilitou blíží snad i té pseudo vztahové poradně toho nechutného plešatého buzeranta na Barrandově. ()

Reklama

Rex Mundi odpad!

všechny recenze uživatele

Ľudia moji, také utrpenie ako pri tomto filme som už dávno neprežila! V prvých piatich minútach by som s ohľadom na nenáročnosť témy dala BJ2 dve hviezdičky, ale veľmi rýchlo ma začali zasahovať negatívne šoky, ktoré sa už do konca nezastavili (a boli len asi 4x za film prerušené naozaj vtipnou hláškou). Len v prvých 20 minútach som mala tú česť počuť niekoľko takých „perál“, že som len neveriacky zízala. Po ďalších 10 minútach som prekonala rekord v počte výkrikov „Ó, bože!“ na film. A to bolo predo mnou ešte ďalších 78 minút... Pri tých najpríšernejších scénach som si myslela, že horšie to už nemôže byť - ale bolo! Nejde len o to, že Bridget je nemožná hlupaňa, čo chodí ako kačica, neustále sa šklebí, robí pravý opak toho, čo si myslí, poserie čo sa dá, správa sa ako mentálne postihnutá puberťáčka a s rozumom v koncoch je preto, že žiadny nemá! Ide o to, že celková úroveň tohto filmu je tak hlboko, že by som musela hrabať v zemi, aby som sa k nej dokázala dostať a pobaviť sa! Do kategórie „po tridsiatke“ mám ešte zopár rokov, ale na tom, že ma niekto degraduje na idiota, čo sa pobaví alebo dokonca zožerie takýto neskutočný blábol, nevidím nič vtipné ani zábavné. Toto pokračovanie celkom slušnej romantickej komédie je skvelou ukážkou, ako to dopadne, keď sa píše scenár pre scenár a navyše ho vymyslí banda neoriginálnych blbcov! Príbeh je v podstate ten istý ako v jednotke, nepriniesol nič nové (až na to, že Bridgetine túžby sa z „nájsť chlapa“ presunú do roviny „dostať chlapa do chomúta“), iba je všetko prehnanejšie, postavy sú hlúpejšie, dobrodružstvá neuveriteľnejšie, jednotlivé udalosti sú polepené tým najlacnejším lepidlom a situácie sú účelové. Jediná trochu šarmantná a vtipná postava je Daniel (Hugh Grant), ale ani on nedokázal zlepšiť celkovú bilanciu. Tých niekoľko fajn fórkov stojí za pol hviezdičky, ale zďaleka nezachráni moje zdesenie. Toto je najhorší film, aký som tento rok videla! (2005) ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Druhé pokračování deníkových záznamů s tlustou a nadrženou kuřačkou je mi mnohem sympatičtější než první část, která je v konečném účtování odporně bezkonfliktní a to hlavně díky morální jednoznačnosti a upřímné nezkaženosti hlavní hrdinky. Ve dvojce se nám z Bridget stala odporná „kráva“, která vlastně ani neví co chce (což je samozřejmě hrozně nereálné!) a tropí jednu hovadinu za druhou (jakbysmet!). Pokud se nad ní trochu zamyslíte, měla by vám být absolutně nesympatická, protože si vlastně šlape poštěstí a za celý film neudělá nic, čím by si získala váš obdiv. Díky bohu za to, už mám těch rádoby mrch, princezen a děvčat jasná hlava/srdce na správném místě až po krk! Jaké štěstí, že to celé tak obratně pracuje s kýčem, což dokumentuje zcela odporně cukrkandlová scéna ve vězení, která má stejně nereálný základ jako většina peripetií, respektive vyšlapaná cestička,jenž jim předchází. Odporně krásné a taková malá meziřádková revoluce, která je průměrně natočeným sledem epizod a přesto je v určitém úhlu pohledu bravurní mozaikou. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

V posledních letech mám ze všech sequelů stejný pocit - chutnají solidně, ale nenasytí mě. Autorským imperativem číslo jedna se stalo o nic nového se nepokoušet, s postavami radši moc nehýbat, jen svědomitě obkreslovat danou šablonu a snažit se nikde nepřetáhnout. Jediný rozdíl je, že se víc přitlačí na tužku. Takže jestliže byla Bridget Jonesová v prvním filmu mírné trdlo, s jakým můžete sympatizovat, ve druhém filmu zmutovala v nesvéprávného šaška v těsné sukni. Scházejí jen rolničky. Mark Darcy z prvního filmu byl typický Angličan - nesmělý, odměřený, přiměřeně konzervativní a nervózní z vlastních rozpaků. Ve dvojce je to fašistické pravičácké prase, jakému by slušný člověk ani nepodal ruku. V životaschopnost vztahu těch dvou nemůže věřit ani ten nejromantičtěší jedinec, zvlášť když Zellwegerová po opětném ztloustnutí zestárla a vypadá jako Firthova matka. Většina recenzentů přisoudila chyby už knize, ale to je jen důkaz, že ji nečetli. Druhá kniha je sice o něco slabší než první, ale spíš v rozdílné zábavnosti situací, charaktery zůstávají úplně stejné a o patřičné napětí se stará hlavně nová postava Rebeccy. Ta je ve filmu ÚPLNĚ jiná a řekl bych, že skoro zbytečná. Ani hudební podkres, který v prvním filmu vtipně suploval Bridgetiny pocity a autorské vyprávění, tentokrát není tak funkční. Abych to shrnul - pobavíte se, ale od hlavní dvojice budete mít větší odstup a nepřekvapilo by mě, kdybyste nejsympatičtější postavou shledali Daniela Cleavera. 60% ()

Galerie (77)

Zajímavosti (19)

  • V 20. minutě zazní píseň „Can't Get You Out Of My Head“ od Kylie Minogue. (SONY_)
  • Během produkčních prací se piráti snažili získat kopii dokončovaného filmu. Nabízeli za ni celých 10 milionů amerických dolarů. (duklak2)
  • V knižní předloze letí Bridget Jones (Renée Zellweger) do Říma udělat rozhovor se svým idolem Colinem Firthem. Ten ovšem ve filmu hraje Marka Darcyho, tudíž bylo nemožné tuto scénu v rozumné podobě dostat do filmu, protože Colin nemohl hrát sebe a Marka současně. Rozhovor mezi Bridget a Colinem Firthem přesto natočen byl a je ke zhlédnutí na YouTube. (Maki.H)

Související novinky

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (více)

Reklama

Reklama