Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

Tak nevim no, zdanlive tu neni nakej podstatnej rozdil oproti prvnimu dilu, ale uz to zkratka neni ono. Renee je sice furt stejne "ve forme" a Firth je pekne prkennej a obcas to osvezi Hugh Grant s nakou slusnou hlaskou, vetsinou o mrdani, ale precejen tu uz vicemene neni soupereni a resi se jen vztah Bridget a Marka a nutno priznat, ze se to celkove dost tahne. Obcas tu je sice nejakej slusnej vtip a Bridget neni tak vymastena, jak jsem podle komentaru cekal, ale proste to nema ten svih, tudiz jsem se bavil o dost mene nez u prvniho dilu, proto jen 3*.(21.10.2007)

Další díl opět nezklamal. Navíc se částečně odehrával i v exotickém prostředí, což mu přidalo na přitažlivosti. Bridget se v něm dostane do hrozného průšvihu, ale ten "pravý" ji v tom nenechá. Už se těším na pokračování.(15.8.2014)

Bridget zde byla protivná, tlustá ženská. Film se už tolik nepovedl. Mark Darcy ale zůstal stejný elegán, takže kvůli němu se na to dalo dívat.(1.9.2014)

• Bicaman

Preslazená sra(č)ka a naprosto o nicem !(22.1.2015)

• mischa.b

Horší než jednička, Bridget je tu hrozně tlustá a oteklá a vtip taky trochu kulhá...ale můj muž se bavil prý dobře :)(23.1.2015)

• Kosir

Naprosté popření jedničky. :((24.1.2015)

Renée je stále vynikající, ale oproti jedničce je zde určitě pokles. Nevím, či to je způsobeno hereckými výkony nebo o dost horším scénářem (věřím spíše v ten scénář), ale už to není tak nějak Bridget Jones. K tomu scéna v thajském vězení mi přišla úplně nevhodná jak z jiné dimenze...(3.9.2016)

No, já nevím, pro mě trochu zklamání. Už druhá kniha byla o něco málo horší než první, ale film tomu tuplem nasadil korunu. Bridget už není ztřeštěná a prostořeká, ale místy je z ní skutečně hloupá husa (třeba právnický večírek a označení hosta „plešatej, zazobanej debil“, trapnost nad trapnost), navíc ubyla taková ta její štěněcí roztomilost, která mi chybí. Kromě hlavní postavy bohužel scénáristé odstřelili i děj, nechápu, proč oproti knize naprosto pozměnili zápletku, a to výrazně k horšímu. Sice se ve filmu vyskytuje postava, jejíž „každé slovo je jako žahnutí medúzou“, ale není to ona úhlavní nepřítelkyně Rebecca jako v knížce, a nechápu její smysl ve filmu. Rebecca není nesympatická kráva, která jde po Markovi hlava nehlava, ale milá a krásná dívka, která jde po něčem (někom) úplně jiném. Tím se rozchod Bridget a Marka stává ještě více nesmyslným a zbytečným než v knize. Ocenila jsem několik vtipných scén a skutečně jsem se bavila u rvačky v kašně, ale jsem zklamaná z té přehlídky nevyužitých možností.(16.9.2016)

• Whiterose

Děsné. Tohle mohlo vzniknout jedině jako pomsta za úspěch prvního dílu!(18.9.2016)

• JC_Gucci

Druhý díl Bridget Jonesové je repríza "oblíbených scén" z jedničky a prostor mezi je vyplněn nepovedenou crazy komedií. Takže zatímco Bridget se opět rozhoduje, jestli chce spát s prknem nebo blbcem, skáče s pádakem do prasečích hoven a zkouší lysohlávky. Polovina příběhu je možná jen díky tomu, že hlavní postava opět neví nějakou důležitou informaci, kterou jí z nepochopitelných důvodů nikdo neřekne. Zbytek příběhu je způsoben tím, že přestože má hlavní postava co chce a je spokojená, má neodotaletnou touhu sabotovat vlastní život. Asi to má zahřát u srdíčka všechny, co v životě udělaly nějakou zásadní chybu, že v tom nejsou samy.(27.3.2017)

1 6 11 16 18 19 20 21 následující >>