Kate a Leopold

Kate & Leopold

Kate a Leopold

Romantický / Fantasy / Komedie

USA, 2001, 118 min (Director's cut: 123 min)

Musím říci, leč to není můj oblíbený šálek kávy, že se mi to celkem líbilo. Bylo to pěkně natočeno, sem tam špetka jemného humoru, ale hlavně to mělo takovou příjemnou a pozitivní náladu. Není to žádné veledílo, ale na odpočinek a jemné pobavení to stačí, hlavně to navodí fajn pocit. Hugh byl celkem kouzelný v roli zmateného a galantního vévody. Meg, na tu už se moc hezky nekouká. Zbytek v pohodě. Dalo se na to koukat. Howgh!(3.1.2005)

přidejte si jednu hvězdičku, platí-li následující: A) sledujete film se svou romanticky založenou přítelkyní. B) jsou Vánoce. C) jste oddaným fanouškem Meg Ryanové nebo Hugh Jackmana. jinak je to fajn zábava se vtipnými momenty a solidním výkonem Jackmana (přes dosti pitomý scénář). jakožto fanoušek cestování časem jsem sice občas skřípal zuby... ale když na to nebudete myslet, dá se to přežít bez úhony :)(25.12.2004)

Je to pravděpodobně poslední romantická komedie Meg Ryanové, tak k ní buďme vstřícní. Osobně se k tomu ani nemusím nutit, mile mě překvapila. ON je viktoriánský osvícenec a jakožto takový se nechce spokojit s povrchními husičkami, předhazovanými mu za účelem sňatku, ONA je současná samostatná žena s vlastní hlavou a otrávená z negentlemanských móresů svých vrstevníků. No a teď zkuste dát ty dva dohromady bez pomoci cestování v čase. :-) To bych vážně neřešil, protože celá zápletka s červí dírou je jen záminkou k tomu setkání a taky k správně romantické pointě. Určitě to není pokus o sci-fi. Pojďme se na Kate a Leopolda dívat očima starosvětského diváka, který má rád staré romance s Audrey Hepburnovou a v jednom kuse lamentuje, že už se takové filmy netočí. Protože tohle je jeden z nich. Ne nadarmo zní ve scéně na požárním schodišti Moon River ze Snídaně u Tiffanyho. 70%(9.1.2006)

Kate a Leopold má jednu nespornú výhodu oproti konkurenčným súčasným "romantickým komédiám". A to nie prvok sci-fi, ale využitie ústredného páru ako príklad chovania sa k ženám v dobách dávno minulých. Je iba dobre, že sa režisér nevyžíva v otrepaných komediálnych vsuvkách typu návštevník z minulosti verzus moderná doba (aj keď aj na to dôjde, ale asi iba raz) a venuje sa pravému gentlemanstvu Leopolda. Nenahlodal väčšine chlapov tento film trochu svedomie?(9.9.2012)

Nikdy som nemal túto romantickú komédiu skombinovanu s „time travel“ príliš v láske, ale ako sa hovorí, iba Sith vidí veci čierno-bielo a dozaista Mangoldovej netradičnej romantike treba priznať zopár bodov k dobru, v čele s pôvabným hereckým obsadením (večne nedocenený Liev Schreiber). Avšak ani napriek originálnej „časovej“ zápletke, svižným dialógom a niekoľkým poetickým scénkam, sa tvorcom nepodarilo dokopať to ďalej, než „len“ k solídnej, zručne nakrútenej, napísanej a zahranej stávke na istotu. A k tomu, to hlavne, troška toho starodávneho rytierstva.(3.2.2008)