poster

Kate a Leopold

 • USA

  Kate & Leopold

 • Slovensko

  Kate a Leopold

Romantický / Fantasy / Komedie

USA, 2001, 118 min (Director's cut: 123 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Yardie
  ***

  Musím říci, leč to není můj oblíbený šálek kávy, že se mi to celkem líbilo. Bylo to pěkně natočeno, sem tam špetka jemného humoru, ale hlavně to mělo takovou příjemnou a pozitivní náladu. Není to žádné veledílo, ale na odpočinek a jemné pobavení to stačí, hlavně to navodí fajn pocit. Hugh byl celkem kouzelný v roli zmateného a galantního vévody. Meg, na tu už se moc hezky nekouká. Zbytek v pohodě. Dalo se na to koukat. Howgh!(3.1.2005)

 • AdaMM
  ***

  přidejte si jednu hvězdičku, platí-li následující: A) sledujete film se svou romanticky založenou přítelkyní. B) jsou Vánoce. C) jste oddaným fanouškem Meg Ryanové nebo Hugh Jackmana. jinak je to fajn zábava se vtipnými momenty a solidním výkonem Jackmana (přes dosti pitomý scénář). jakožto fanoušek cestování časem jsem sice občas skřípal zuby... ale když na to nebudete myslet, dá se to přežít bez úhony :)(25.12.2004)

 • Oskar
  ****

  Je to pravděpodobně poslední romantická komedie Meg Ryanové, tak k ní buďme vstřícní. Osobně se k tomu ani nemusím nutit, mile mě překvapila. ON je viktoriánský osvícenec a jakožto takový se nechce spokojit s povrchními husičkami, předhazovanými mu za účelem sňatku, ONA je současná samostatná žena s vlastní hlavou a otrávená z negentlemanských móresů svých vrstevníků. No a teď zkuste dát ty dva dohromady bez pomoci cestování v čase. :-) To bych vážně neřešil, protože celá zápletka s červí dírou je jen záminkou k tomu setkání a taky k správně romantické pointě. Určitě to není pokus o sci-fi. Pojďme se na Kate a Leopolda dívat očima starosvětského diváka, který má rád staré romance s Audrey Hepburnovou a v jednom kuse lamentuje, že už se takové filmy netočí. Protože tohle je jeden z nich. Ne nadarmo zní ve scéně na požárním schodišti Moon River ze Snídaně u Tiffanyho. 70%(9.1.2006)

 • Anderton
  ***

  Kate a Leopold má jednu nespornú výhodu oproti konkurenčným súčasným "romantickým komédiám". A to nie prvok sci-fi, ale využitie ústredného páru ako príklad chovania sa k ženám v dobách dávno minulých. Je iba dobre, že sa režisér nevyžíva v otrepaných komediálnych vsuvkách typu návštevník z minulosti verzus moderná doba (aj keď aj na to dôjde, ale asi iba raz) a venuje sa pravému gentlemanstvu Leopolda. Nenahlodal väčšine chlapov tento film trochu svedomie?(9.9.2012)

 • tron
  ***

  Nikdy som nemal túto romantickú komédiu skombinovanu s „time travel“ príliš v láske, ale ako sa hovorí, iba Sith vidí veci čierno-bielo a dozaista Mangoldovej netradičnej romantike treba priznať zopár bodov k dobru, v čele s pôvabným hereckým obsadením (večne nedocenený Liev Schreiber). Avšak ani napriek originálnej „časovej“ zápletke, svižným dialógom a niekoľkým poetickým scénkam, sa tvorcom nepodarilo dokopať to ďalej, než „len“ k solídnej, zručne nakrútenej, napísanej a zahranej stávke na istotu. A k tomu, to hlavne, troška toho starodávneho rytierstva.(3.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace