Kate a Leopold

Kate & Leopold

Kate a Leopold

Romantický / Fantasy / Komedie

USA, 2001, 118 min (Director's cut: 123 min)

Pekný romantický film, ktorý je svojím spôsobom nezmysel, tak prečo by z toho neurobili romantickú komédiu. Je svojím spôsob zvláštny, ale má také to starosvetské čaro so cťou, hrdosťou a vnútornou radosťou. Tento film sa dá užiť, ak sa ním necháte unášať. Dnes je už síce starší, ale svoje kúzlo stále má, je to síce priemernosť, ale úsmev vie vyčariť.(30.1.2013)

• Campbell

Tenhle film my ležel v poličce strašně dlouho než jsem se odvážil na něj koukat, a bodet by ne, za 1) romantiky nemám rád za 2) opravdu nemám rád dlouhé romantiky. A tohle je 1 i 2 najednou. Nechtěl jsem na to koukat ještě pěkně dlouho, ale jelikož jsem to měl v pořadníku tak jsem si řekl, že tak špatné to být nemusí. No ono nebylo ale fakt jsem se i dost často nudil, cestování v čase bylo nudné. Aspon že to zachraňuje Jackman a Ryanová.(30.4.2011)

„Teď se mi vysmíváte, ale až jednou ráno ucítíte vůni čerstvé briošky s lahodným smetanovým máslem, uvědomíte si, že život není pouze ustavičná práce, ale také smysly“. Jedna z mnoha výborných hlášek od Leopolda, která tak nějak celkově charakterizuje eleganci a "vznešenost" celého snímku. Tento film je velmi silný příběh o lásce, která překonává hranice časoprostoru. Geniální kontrast moderní, úspěšné a časově zaneprázdněné ženy a slušného, milého a celkově velmi příjemného vévody z minulého století. Obě postavy jsou dokonale vykresleny úžasnými hereckými výkony s nezapomenutelnými hláškami, já jsem jim věřil každé slovo. Snímek je určen převážně pro „něžné pohlaví“, nicméně muži v tom mohou shlédnout určitou inspiraci pro reálný život (můj případ). No přiznejme si: která žena by pohrdla snídání do postele či mužem, který své ženě ochotně pomůže s kabátem, vstane od stolu pokaždé, když ona odchází atd.? Myslím, že myšlenkově je tento film na pomyslné špičce ledovce. Celý příběh je podáván s notnou dávkou humoru a scén, kterým se divák v dnešní době zajisté zasměje (například když Leopold honí zloděje kabelek v ulicích New Yorku na koni). Také scéna, kdy Leopold zadupal šéfa od Kate do země, byla dokonalá, to byla panečku intelektuální smršť a rozhovor „na úrovni“. Jeho výraz po následující scéně: „Leopolde, pozval jsem Kate do metropolitní opery, dávají tam Bohému, ale ona odmítla – chápete to?“ a Leopold na to: „No, Bohéma patří k nejvýznamnějším dílům a stojí za vidění, ale Kate zřejmě váhá z morálních důvodů. Cítí, že se jí dvoří jen slizký had, jenž by z ní svou děvku udělal rád…“ je úchvatný, na tohle prostě nešlo nic říct a morální převaha „vévody z margarínu“ byla více než očividná. A samozřejmě scéna, kdy tančili večer na střeše domu za doprovodu smyčcového kvarteta, nádhera. Téhle romantické komedii prostě nechybí vůbec nic (nechápu tedy to nízké hodnocení). Doporučuji všem, kteří mají rádi romanticky založené filmy, tohle je romantika ve své nejčistší a nejkrásnější podobě. :)(26.3.2011)

Z týhle romance dýchá taková pohodovost, že to prostě musím ocenit. V některých romantických filmech se autoři snaží diváka emocionálně vyždívat, co to jen jde, to já teda moc nemusím, ale v tomto případě je to spíš naopak. Nenásilný, příjemně humorný film, který navíc obohucuje fantasy námět, který z toho pro mě dělá mnohem zajímavější film (někdo to nemusí, já mám ovšem tenhle typ romantických komedií nejradši). Film se mi líbil i přesto, že Meg Ryan opravdu moc nemusím. 75%(9.9.2012)

A túto romantickú komédiu považujem za jednu z najlepších a aj veľmi dobre spracovaných.Je pravda že takých filmov,kde sa ludia presúvajú v čase je veľmi veľa ale táto mi sadla hlavne svojou ľahkosťou a svojim neprekombinovaným dejom.Žiadna ťažka pointa,len príjemný a svižný príbeh,ako sa dvaja z iných dob stretli.Pekné prelínanie minulosti z budúcnosťou,korunované parádnymi výkonmi hlavných postáv.M.Ryan bola zárukou kvality,a ani v tomto filme sa nestratila a tento film považujem za jej jeden z najlepších v akých hrala,a nemožem nespomenúť najsilnejší pilier o ktorého sa film najviac opieral a to je H.Jackman,keď sa zoznamoval s budúcnosťou veľmi bol presvedčivý a bez jeho charizmy by film určite nebol taký dobrý.(27.4.2014)