Kate a Leopold

Kate & Leopold

Kate a Leopold

Romantický / Fantasy / Komedie

USA, 2001, 118 min (Director's cut: 123 min)

Scenár diváka príliš nepresvedčí, že Kate miluje Leopolda natoľko, aby za ním skočila z Brooklynského mosta, no fotografia z konca 20.storočia, vyhotovená koncom 19.storočia, na ktorej je Kate z konca 20.storočia, ma úplne dostala. Teoretik fotografie Roland Barthes by tento detail výstižne označil ako "punctum". Ja by som to označil ako "Punctum". A ono "Punctum" je čímsi, čo bohato vynahradí nedostatky v scenári i nedostatok "chémie".(23.10.2004)

„Ženy se od vašich dob změnily Leo, jsou teď nebezpečnější..“ Muchlování v časoprostorovém kontinuu, vznešená mluva snoubená s aristokratickým vzhledem vévody Jackmana a přeceňovaná ikona romantických filmů Meg Ryan nadabována tak, jako kdyby kouřila 60 cigaret denně a zpívala v deathmetalové kapele. Jednoduše řečeno, co se od filmu očekávalo, bylo Mangoldem v poměrně dostatečném množství nabídnuto. Jó, 19. století.. To byly tenkrát časy, kdy měl ještě Wolverine vybrané způsoby..(23.9.2008)

Príjemná romantická sci-fi komédia, ktorá ničím neurazí, ale ani neoslní a strávite pri nej príjemné 2 hodinky. Ale na druhý deň si už veľa pamätať nebudete. Z daného námetu by sa dalo vyťažiť oveľa ale oveľa viac. Ale zaujali ma herecké výkony Hugha Jackmana, Meg Ryan a Lieva Schreibera. Pekné a rytierské :)(17.6.2011)

Mladý vynálezce Leopold (Hugh Jackman) (mimo jiné vynálezce výtahu) se nedopatřením dostane do časové smyčky vytvořené Stuartem (Liev Schreiber) a ta ho přenese z konce 19. století do současnosti. Bohužel, jeho zmizení zapříčiní také zmizení všech výtahů ve městě, což odnese právě Stuart pobytem v nemocnici, a zmatený Leopold musí ve velkém městě "přežít" sám. Úplně sám ale není, je tu Stuartova bývalka Kate (Meg Ryan) a její ztřeštěný bartr Charlie (Breckin Meyer). A i když si Kate myslí, že si z ní Leopold dělá šoufky (aby ne, když žije ve světě reklamy), nakonec zjišťuje, že jí jeho galantnost není úplně lhostejná ... Posuny časem mám rád - ať jsou "technicky pravděpodobné" nebo kapku bláznivé (což je tento případ - skákat z mostu, aby člověk prošel časem ... nevím nevím). Ale protože film nemá být "sci-fi" ale "romantická komedie", tak to až tak nevadí. Filmy jako tento mají jednu obrovskou nevýhodu, a to, že už z obalu víte, jak to celé dopadne, takže zde není ani kousku překvapení (když si odmyslíme Meg Ryan, na které jsou tady vidět její léta (že by měli maskéři dovolenou?).- už by se měla pomalu soustředit na role usedlých žen a ne bláznivých holek doufajících v rytíře na bílem koni. Hugh Jackman je jako lord z 19 století prostě cool, tomu není co vytknout. Liev Schreiber a Breckin Meyer komediální složku dotvoří báječně. Co dodat ... na Oskara to není, ale jako kulisa na večer s drahou polovičkou ideální...(29.10.2008)

Romantický příběh jak má být. Navíc jedinečné propojením minulosti a budoucnosti posouvá film na vyšší úroveň než většina těch romantických nesmyslů. Hugh Jackman byl naprosto úžasný, na jeho profesionální výkon muže z minulého staletí jen tak nezapomenu. Meg Ryan mě ale naopak vůbec neseděla. Bohužel jsem se nemohla zbavit pocitu, že snad každá jiná herečka by se na roli hodila víc. Nehledě na to, že věkový rozdíl mezi hlavními představiteli je opravdu dobře zřetelný.(18.12.2011)

• - Film získal v roce 2001 Zlatý glógus za nejlepší píseň. Ocenění vybojovala skladba "Until" od Stinga. (Terva)

• - Ve scéně v restauraci Leopold (Hugh Jackman) vyvrací J.J.ovy (Bradley Whitford) omyly o opeře "Bohéma". Leopold ale přišel z roku 1876 a opera Bohéma měla premiéru až o dvacet let později, 1. února 1896. (Hanussen)

• - Když se Leopold poprvé probudí ve Stuartově bytě a omylem zapne televizi, zrovna v ní běží epizoda britského seriálu The Prisoner (1967). (CrypzzXD)