Kate a Leopold

Kate & Leopold

Kate a Leopold

Romantický / Fantasy / Komedie

USA, 2001, 118 min (Director's cut: 123 min)

Zaujímavý námet, ale to prevedenie je nič moc.Niektoré scény sú síce zaujímavé, ale iné zase nudné a tie ďalšie až príliš sladko romantické.Celý film vlastne kolíše a nevie nájsť svoj rytmus.Tvorcovia vlastne ani nedokážu zdvihnúť latku moc vysoko, pretože tu nieje žiadna fajn zapamätateľná scéna.Do tohoto filmu by sa zmestilo kopec nápadov, ale ostalo to viac pri klasickej romantike a s toho fajnového deju nič moc nevyťažili.Koniec filmu tiež stál za nič.Charizmatický herec Hugh Jackman ťahá film aj za Meg Ryan, pretože ta mala asi slabšiu chvíľku. 65% - 3*(23.6.2011)

Roztomilý film plný zašlé romantiky,kdy je člověku líto, že nežil v době 1878, kdy se narodil můj dědeček. Ano, byla to doba mužných kavalírů, dvorností a život plynul klidněji. Žena sice neměla volební právo, byla ale v životě muže něčím krásným, něčím pro co stálo zato tasit meče a nosit růže. Ach jo.... Meg RYAN byla roztomilá a Hugh JACKMAN byl prostě fešák. Vysoký s dvorným chováním (kde jej Hollywood vyhrabal ?) viděla jsem ho poprvé, ale zapamatuji si jeho charisma. Fakt je, že s takovým námětem by se dala dělat větší kouzla a mohlo tam být ještě více vtipu, ale díky i za toto pokoukání na film, kde se nikdo nefackoval ani nesouložil. Prostě balada pro duši.(24.8.2008)

A túto romantickú komédiu považujem za jednu z najlepších a aj veľmi dobre spracovaných.Je pravda že takých filmov,kde sa ludia presúvajú v čase je veľmi veľa ale táto mi sadla hlavne svojou ľahkosťou a svojim neprekombinovaným dejom.Žiadna ťažka pointa,len príjemný a svižný príbeh,ako sa dvaja z iných dob stretli.Pekné prelínanie minulosti z budúcnosťou,korunované parádnymi výkonmi hlavných postáv.M.Ryan bola zárukou kvality,a ani v tomto filme sa nestratila a tento film považujem za jej jeden z najlepších v akých hrala,a nemožem nespomenúť najsilnejší pilier o ktorého sa film najviac opieral a to je H.Jackman,keď sa zoznamoval s budúcnosťou veľmi bol presvedčivý a bez jeho charizmy by film určite nebol taký dobrý.(27.4.2014)

Taková klasická romantika, kde nad logikou časoprostorových hrátek není radno příliš přemýšlet. Pokud toto dodržíte, není důvod, proč byste si u tohohle filmu příjemně neodpočinuli. Akorát na Meg Ryan se mi už moc příjemně nedívalo, pro role tohoto typu a romantickou image začíná být kapku přezrálá a umělá.(17.9.2008)

Kate a Leopold má jednu nespornú výhodu oproti konkurenčným súčasným "romantickým komédiám". A to nie prvok sci-fi, ale využitie ústredného páru ako príklad chovania sa k ženám v dobách dávno minulých. Je iba dobre, že sa režisér nevyžíva v otrepaných komediálnych vsuvkách typu návštevník z minulosti verzus moderná doba (aj keď aj na to dôjde, ale asi iba raz) a venuje sa pravému gentlemanstvu Leopolda. Nenahlodal väčšine chlapov tento film trochu svedomie?(9.9.2012)

• - Hugh Jackman byl v roce 2001 za roli Leopolda nominován na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herec v hudebním filmu nebo komedii. Vyhrál však Gene Hackman za roli Tenenbauma, kterého ztvárnil ve filmu Taková zvláštní rodinka (2001). (Terva)

• - Hugh Jackman bral lekce etikety od Jane Gibsonové, odbornice na společenské chování 19. století. Mimo to se učil společenským tancům a jízdě na koni. (CrypzzXD)

• - Když se Leopold poprvé probudí ve Stuartově bytě a omylem zapne televizi, zrovna v ní běží epizoda britského seriálu The Prisoner (1967). (CrypzzXD)