Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

marshall

Film by se vedle svého původního názvu mohl jmenovat také třeba - Průvodce mladého lékaře v krizových situacích alias provizorní operativní a léčebné procedury veškerého typu a vážnosti pod žhnoucím sluncem mexickým - nebo třeba - Zelení nenasytové Carterina Smithi a jejich vnitrodruhové anomálie. Podobná publikace by nepochybně neopomenula podotknout, že jsou zelené rostlinky neustále při chuti, že způsobují při mechanickém podráždění silné alergické reakce, či dokáží svými květy napodobit vnější zvukové podněty. Že byste si je vysadili ve skleníku? Stačí si od party řeckých hezounů zapůjčit mapu a následně jen prozkoumat neprobádané a zažít nepoznané, a když pak překonáte zástup pobouřených domorodců, třeba se Vám podaří, co nedopadlo u poslední přeživší a dorazíte k záhonku v tom nejlepším rozpoložení... Škoda, už byla tak blízko!! ()

Gardenboy

Myslím, že dosť dobre našlapaný thriller, ktorý však akosi postráta nejakú hĺbku a úvodné zžitie sa s postavami pripomína len povinnú 20 minútovú expozičnú jazdu. Postavy odchádzali a mne to bolo akosi aj jedno ... kebyže to nie je efektne natočené tak sa ani nebojím. Samozrejme, bolo tu už veľa lepších filmov a konanie postáv (tak ako v každom horrore v súčasnosti) je krajne nelogické a hlúpe. Pomerne plytká no zručne natočená báchorka o desivých ruinách uprostred mexickej džungle. ()

ecis

Cely film mi pripadal smiesny, amatersky. Sledoval som to bez akehokolvek zaujmu, nadsenia, ci pocitu, ze nieco sa deje. Tie rastilny boli komicke ako strach nahanajuce, indiani a ich povera taktiez. Postavy tuctove. Velmi slabucky film. ()

cinemaboy7

Čekal jsem nudu u amerického béčka(duchové,vraždíci psychorodina nebo sexuální maniak). Jaké to potěšení, když na mě z obrazovky místo toho vylezla zelená rostlinka, která si místo vody a světla pochutnává na končetinách zůčastněných a to vše za denního světla!. Nic světoborného, ale nápad to mělo: a/ nechat se sežrat kytkou, nebo b/ být roztřílen Mexičany?70% ()

lickerman

Překvapivě dobré převedení výborné knižní předlohy! Škoda alternativního konce, ten knižní přeci jen gradoval o něco lépe. Ale pozor - ačkoliv byl filmový děj opět trochu poupraven a zestručněn, vznikl z toho zajímavý a velmi slušný snímek. ()

zberatel

Jednoduchy pribeh o malom vylete a mesozravej rastlinke ktora ked vas chyti uz nepusti. Celkom rozumni hrdinovia ktori sa ocitli na nespravnom mieste z ktoreho niet uniku. 3* za fajn krvave sceny ked sa snazila si vyrezat rastlinu z tela. ()

prasklinka

Potom se děj rozeběhne a je to poměrně napínavý, hezký příběh ale hrozné dialogy ("čtyři američané na dovolené jen tak nezmizí") a přítomnnost nechutných scén z toho dělá bohužel podprůměrný film. 45%. ()

gemi

Zásadním problémem filmu je výprava. Je mi líto, ale ty vyšmatlané cestičky v neprostupné džungli, kam lidská noha skoro nevstoupila, mě prostě tahaly za oči. Hned na druhém místě záporů je chování postav. Občas je prostě tak hloupé, že jim tu smrt s radostí přejete. A to nesvědčí o dobře odvedené filmařské práci. ()

Lumberjack

Vraždící plevel ? Ale proč ne ? Čekal jsem nějakého psychouše, který bude mládež lovit v džungly, ale naštěstí tomu tak nebylo... ()

m_a_c_a

Po několika nudných úvodních minutách nastal z nenadání masakr nejtvrdšího kalibru. Námět se mi obecně zamlouval, ale chvílemi jsem měl pocit, že nejde o nic jiného než o improvizované "operace" (... na které jsem žaludek opravdu neměl). Celkově se jedná o zdařilý kousek, mnohé jistě osloví, ale mně osobně do noty příliš nepadl. ()

Rawar

Na to kolik je kolem hovadin, tenhle fajn krvák vyčnívá zajímavým příběhem s neobvyklým hlavním záporákem :-) Navíc exotická mayská pyramida, jakoby součást starobylého místa smrti, Xibalby, kam se mimojiné chystám :-) Tak snad mě tam neukousne křak ()

Kingjiri

Potěšej předevšim relativně schopný herci a slušná filmařina. Příběh má pomalejší rozjezd i tempo vyprávění, ale zaujme solidní mysteriózní atmosféra a exotický prostředí. Je však velká škoda, že scénář dává víc otázek než odpovědí (minimálně se mohla použít nějaká legenda vztahující se k "ruinám") a s tématem strašidelnejch kytek si nevyhraje ještě víc (např. větší psychická manipulace s hlavníma protagonistama nebo víc scén v samotný "ruině"). Klidně bych totiž vyměnil těch pár krvavějších scén za nějaký strašidelný, na který rozhodně prostor byl. Překvapí však úmrtnost hlavních postav a s tim související nepříliš hollywooskej závěr. Solidní žánrová jednohubka, tři silnější hvězdy. ()

Likan7

Za tip a článek o polozapomenutých hororech děkuji Tedgeorge z Moviezone. Proč už se netočí takové filmy? Jednoduchý béčko o tupých a nudících se Američanech, kteří udělají nějakou kravinu a nějaké zlo si je chce dát ke svačině? Přesně takový jsou Ruiny, na svou dobu a fakt, že to je béčko, má film celkem solidní triky, krve a pěkných záběrů na amputace nohou se nebojí. Trochu škoda konce, který bych si představoval temnější nebo více šokující, ale bodů sympatie si u Vás Ruiny získají dostatek. Víc takových hororů! ()

Hellknight12

Veľmi dobrý nápad s nadpriemerným spracovaním. Horor, ktorý má snáď všetko čo by mal mať dobrý horor ale nie je to dotiahnuté do konca. Máme tu sympatických hercov, veľmi dobre herecké výkony, napínavú až mrazivú atmosféru, pár smrti, pár nechutných záberov, jeden alebo dva jumpscary. Zaujímavý príbeh. Je to horor, ktorý sa z veľkej časti odohráva cez deň a najväčší nepriateľ je priroda. Charaktery postáv sú fajn aj keď síce mne osobne v tomto filme prekážali najviac ženské postavy ale čo už. Hlavne ich charaktery. Film má 90 min. Mohlo tu byť pár konverzácii navyše a mohli aj trošku dlhšie stráviť dole ale inak nemám veľmi čo vytknúť. Film môžem odporučiť, každému kto si rád pozrie trošku netradičný horor. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

husoko

Originálne, stále prehnané ako správny slasher a bohužial aj hlúpe vďaka konaniu hlavých postáv- ale no čo, veď sú to teenageri.. aj ja robím niekedy blbosti... len mi chýba odvaha na to, aby som niekomu rezal končatiny kvôli ohrozeniu vniknutia infekcie (!!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! ) uprostred pustatiny. Vďaka tejto "zaujímavosti" som čakal, že z tej húštiny vyskočí Dočolomanský, aby skrotil tú ADELINU exotickú odrodu :) ()

doGof...

Zpočátku má snímek klasické prvky teenage béčka, čili se čeká zdali se vynoří „něco“ víc. V to něco „víc“ se naštěstí celý počin zvrtává a dává nám tak ochutnat pocity bezmocnosti na vrcholku Mayské pyramidy se skvělými hereckými výkony takřka neznámých obličejů. K tomu zajímavá pointa a neméně skvělé převezení strážců pyramidy. [8/10] ()

Marty7CZ

Já bych řekl velmi solidní podívaná,nečekal sem to.Bavilo mě to až do samotnýho happy? nehappy? konce a celkem u tohodle filmečku čas svištěl,což beru jako kompliment vyvražďovačkám.Takže-dobrý a tři nabroušený hvězdy! ()

snek49

Klasický typ hororu, u kterého děj začíná naprosto běžně a to tak, že parta lidí musí jet "někam", aby ještě "něco" zažila a přitom je "něco" začalo zabíjet. Horor, který snad ani neměl být hororem, protože nějakého napětí se dočkáte jen velmi zřídka a v momentech, kdy má být scéna obzvlášt krvavá, je spíše trapná a k smíchu, než aby děsila. Zkrátka naprosto zbytečný film... ()