Pohádky Boženy Němcové si dávno získaly srdce čtenářů všech generací. Jejich televizní adaptace jsou stálicemi na televizním nebi. Jednou z nich je i pohádka "Čertův švagr". Zlá a vypočítavá macecha v ní vyžene nevlastního syna z domu. Petr se marně snaží najít práci, všude ho ale posílají k čertu. A tak jde sloužit do pekla. Jak uvidíte, nic lepšího nemohl udělat. (Česká televize)

soukyd33

Krásná pohádka, plná skvělých herců. Opravdu jsou čerti jen k tomu, aby lidem škodily? Filmové triky jsou slabší, ale to tu vůbec nevadí. Pohádka se snaží poukázat na to, co se stane s lidmi, co nemají dobrou duši. Peklo všechno vidí. Kdo je více zlý, peklo nebo někteří lidé. Spravedlivá pohádka. Poznámka: Lucifer je velmi sympatický. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

hindator

Studiovka v tom nejlepším slova smyslu - nehraje si na velké umění, ale ve své kategorii klasika. Herecké výkony zcela zastíní animovaný sníh, ať už charismatický Lucifer, svině klíčnice, bujaří loupežníci nebo skvěle zpustlý Havelka. S dobrou kávou dělá tato pohádka nedělní odpoledne radostným. ()

Zbygniev

Tyhle kulisové pohádky,které běží většinou v neděli odpoledne prostě miluju. Obsazeno našimi nejlepšími herci,kteří ještě byli opravdovými herci. Všichni zde skvěle zahráli, nejvíce Jana Březinová,Ladislav Trojan či Jiří Zahajský. Avšak za nejlepší výkon bych ocenil top mého oblíbeného Vladimíra Ráže. Jeho hlas je tak charismatický a zní tak pronikavě,až z toho člověku nabíhá husí kůže a donutí člověka si vše uvědomit. Role také sedla Ondřeji Havelkovi,jako správnému chasníkovi,který pozitivně myslí a věří v dobro...a ta Ladovská zima??? Kéž by jsme se ji ještě někdy dočkaly ()

horskejvlk

Na studiovou pohádku super vždyť pohádkovosti to natře dnešním výpravným novodobým vánočním pohádkám, ten sníh je super iluze dokonalá za málo peněz hodně sněhu. ()