Trochu neprávem pozapomenutá pohádka ve stínu daleko slavnějšího zpracování této předlohy - S čerty nejsou žerty. Veronika Freimanová je přitom daleko pěknější a civilnější princezna, Ondřej Havelka hraje svého vyhnance do pekel krásně a přesvědčivě a Vladimíru Rážovi ti pekelníci prostě sedli. Jako dítě jsem se zde strašně bála Jany Březinové, zlé macechy, která je zde daleko zlejší, než celé peklo a navíc ještě krajně nepříjemná. Na tuhle studiovou pohádku se dá koukat i po letech - nestárne.(13.2.2013)

Hezká a milá pohádka na motivy známé pohádky. Zajímavé je, že v témže roce přichází do kin film "S čerty nejsou žerty", který zpracovává stejné téma a tato pohádka patří k tomu nejlepšímu, co u nás v osmdesátých letech vzniklo. Takže když to srovnám, tak tuto televizní verzi musím hodnotit trochu níže.(28.6.2014)

Jedna z mých oblíbených TV pohádek (kterým dominuje Strach má velké oči), na kterou se rád vždy znovu podívám, a to nejen pro porovnání s filmem S čerty nejsou žerty. Některé dějové linky jsou sice divně skokem pohnané dopředu (kam zmizela Veruna?, loupežníci se jen mihnou, kdy viděla poprvé Adélka Petra apod.), ale stejně se na to dobře dívá.(12.4.2012)

• cherita

Obvykle dávám těmhle studiovým poobědovým pohádkám smířlivé tři hvězdičky, tedy pokud mě na nich něco zvlášť nezaujme nebo mi naopak nevadí. Tady mě hrozně štval nesympatický hlavní hrdina, který si neustále na něco stěžuje, fňuká a nakonec Luciferovi do očí řekne, že by bylo lépe, kdyby ho vůbec nepotkal. Divím se, že se kníže pekel na toho nevděčného spratka dávno nevykašlal, a on s ním ještě chce být příbuzný. A to nemluvím o tom, že v téhle pohádce zemře asi tak deset lidí. Pravda, jsou to všechno loupežníci a není to tam nijak explicitně zobrazené, ale i tak jsem byla docela v šoku. Vlasta Janečková natočila mnohem lepší pohádky. Nechápu, proč zrovna tahle má tady tak vysoké hodnocení.(12.8.2015)

Opravdu milá televizní pohádka - i když "jen" televizní. Výtečné herecké obsazení, pěkná dvojice v podání Ondřeje Havelky a Veronika Freimanové. Zábavní záporní staroušci alias Libuše Havelková a Lubomír Lipský, Vladimír Ráž jako lucifer... Herecké osazenstvo opravdu povedené. Mně se dokonce líbil i ten umělý sníh, ten mám s touto pohádkou spojen od dětství. "Čertův švagr" je parafrází na mnohem známější pohádku "S čerty nejsou žerty". A musím říct, že já dávám přednost spíše této "popelce".(24.1.2008)

• - Když Petr (Ondřej Havelka) vysvobodí Julinku (Veronika Freimanová) od loupežníků, tak ho Julinka prosí, aby se jí ukázal. Petrovi nečekaně uvízne kouzelná čepice s pírkem na větvi stromu, v tu chvíli je vidilený a Julinka omdlí. Petr vezme zlostně čepici a je vidět, jak mu z ní přitom spadne pírko, díky kterému je neviditelný. Čepici si nasadí a přesto zase zmizí, což by se mu ale bez pírka nemělo podařit. (Sansnom70)