Reklama

Reklama

Neporažená

  • USA Unconquered
Trailer
Drama / Dobrodružný / Romantický / Western
USA, 1947, 146 min

Kamera:

Ray Rennahan

Hudba:

Victor Young

Hrají:

Gary Cooper, Paulette Goddard, Howard Da Silva, Boris Karloff, Cecil Kellaway, Ward Bond, Katherine DeMille, Henry Wilcoxon, C. Aubrey Smith, (více)
(další profese)

Realisticky podaný příběh Cecila B. DeMilla o střetech předrevolučních kolonistů s původními obyvateli nabízí úžasnou podívanou, milostnou zápletku i působivé drama. Mírumilovného Chrise Holdena a člena místní domobrany ztvárnil držitel Oscara Gary Cooper. Chris koupí a posléze osvobodí krásnou anglickou otrokyni Abby Hale (Paulette Goddard). Hned se jí ale zmocní dodavatel zakázaných zbraní, který zažehne krvavou válku mezi Indiány a hrstkou statečných osadníků. "Vášnivě primitivní, dějově napínavý, okázale barvitý a efektní" (Hollywood Reporter) film Neporažená vynikajícím způsobem zachycuje významné období americké historie! (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Neporažená je příběh z doby, kdy Amerika byla ještě britskou kolonií, George Washington plukovníkem v britské armádě, hranice mezi civilizací a divočinou byla sakra nebezpečným místem k životu a dnešní velkoměsto Pittsburgh maličkou pevnůstkou zvoucí se Fort Pitt. A právě tato pevnůstka sehrává v příběhu klíčovou roli. Hlavními hvězdami skvělého DeMillova westernu jsou sympaťák Gary Cooper, překrásná Paulette Goddard a krutě vyhlížející indiánský náčelník Boris Karloff. Přestože má film dvě a půl hodiny, tak v žádným případě nenudí a krásně se na to kouká, protože americká příroda zachycená v Technicoloru, to je prostě nádhera. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Z dnešního pohledu těžce politicky nekorektní dobrodružný film, v němž o hodného indiána nezavadíš a o všech ostatních je referováno jako o divoších, na záboru jejichž území si bílí kolonisté dokazují jakési ideály o svobodě. Navíc spolehlivý G.Cooper ve westernovém finále, skvělá P.Goddardová a překrásně "kýčovitá" barevná kamera. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Velkolepý barevný film podle Cecila B. DeMilla, co víc si přát? Technicolor v roce 1947 je pastva pro oko, Coop je skvělý hrdina v jakékoli době, Goddardová je sexy, takže jsem si ani nevšimla, že tahle indiánská selanka z doby prvních osadníků má přes dvě hodiny. Snad jen ten Karloff v legrační masce úplně nefunguje a český distribuční název je na hlavu, ale to už je klasika. Chtít po českých názvech, aby dávaly smysl, je stejná ptákovina, jako si myslet, že Karloff může fungovat mimo černobílý film. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Najväčším problémom tohto filmu je jeho snaha o veľkoleposť a okázalosť. Príbeh však na to nemá, lebo ide o pomerne jednoduchý príbeh z koloniálnych dôb vyčančaný hviezdnym obsadením a krásnymi farbami technicoloru. Zabijakom snímku je jeho šialená minutáž, ktorá dej zbytočne naťahuje a berie mu šmrnc. Ak odmyslím tieto negatíva, Cecil B.DeMille je skúseným režisérom a snažil sa vytvoriť zaujímavé dielo, odohrávajúce sa počas britskej kolonizácie Nového sveta pri pevnosti Fort Pitt ( dnešný Pittsburgh ). Stredobodom pozornosti je krásna Abby ( Goddard ), ktorú odsúdil britsky súd na smrť, ale dá jej možnosť vyhnanstva práve v Amerike. Tam ju kúpi a ponúkne jej slobodu kapitán Holden ( Cooper ), čo sa nepáči nezákonnému obchodníkovi so zbraňami. 3+ ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Cha, tak prý realistický podaný snímek, tvrdí synopse. Tohle s realismem nemá lautr nic společného. Cecil B. De Mille byl excelentní kýčař, mistr nablýskaného povrchu, a v tomto snímku to jen potvrzuje. Nádherné snímky exteriérů, skvělí barbarsky malební indiáni, ale příběh sám je taková míchanina limonády a budovatelského eposu, ospravedlňující bělošskou expanzi, kořeněná akcí a přestřelkami. Snad jen to varování před handlíři se zbraněmi by si i dmešní Amerika měla vzít k srdci. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Boris Karloff mal počas natáčania vždy o 16:00 prestávku na čaj, čo mal ukotvené aj vo svojej zmluve. Tieto prestávky sa stali takými populárnymi, že na čaj prišli aj Charles Chaplin a Gary Cooper. Obľúbila si ich aj Paulette Goddard, ktorá si tiež nechala do svojich zmlúv po zvyšok kariéry zapísať prestávku na čaj o 16:00. (Dale)
  • Cecila B. DeMille nahnevala Paulette Goddard, keď odmietla spraviť kaskadérsky kúsok, keď na ňu majú hádzať ohnivé gule. DeMille bol nútený použiť kaskadérku, ktorá sa pri natáčaní tejto scény popálila. O päť rokov neskôr, keď DeMille natáčal film The Greatest Show on Earth, sa pomstil Goddardovej, ktorú neobsadil do hlavnej úlohy a nahradil ju Gloriou Grahame. (Dale)

Reklama

Reklama