poster

Neporažená

 • USA

  Unconquered

Drama / Dobrodružný / Romantický / Western

USA, 1947, 146 min

Kamera:

Ray Rennahan

Hudba:

Victor Young

Hrají:

Gary Cooper, Paulette Goddard, Howard Da Silva, Boris Karloff, Cecil Kellaway, Ward Bond, Katherine DeMille, Henry Wilcoxon, C. Aubrey Smith, Victor Varconi, Virginia Grey, Mike Mazurki, Richard Gaines, Porter Hall, Jane Nigh, Alan Napier, Marc Lawrence, Raymond Hatton, John Mylong, Lloyd Bridges, Clarence Muse, Jeff Corey, John Miljan, Lex Barker, Cecil B. DeMille, Fred Kohler Jr., Forrest Taylor, Eddie Albert, Richard Reeves, Iron Eyes Cody, Richard Alexander, Jay Silverheels, Lane Chandler, Byron Foulger, Frank Wilcox, James Flavin, Robert Warwick, Dorothy Adams, Barbara Morrison, Charles Sullivan, Mike Lally, Earle Hodgins, Paul E. Burns, Walter Baldwin, Griff Barnett, Len Hendry, Chuck Hamilton, Colin Kenny, Guy Wilkerson, Al Bridge, Charles Middleton, Sam Ash, Francis McDonald, Rodd Redwing, Buddy Roosevelt, Syd Saylor, Trevor Bardette, Jack Pennick, William Bailey, George Magrill, William Haade, Ray Teal, Belle Mitchell, Frank Hagney, Bert Moorhouse, Mary Field, John Harmon, Al Ferguson, Clancy Cooper, Chief Thundercloud, Hugh Prosser, Ethel Wales, Ray Spiker, Edgar Dearing, Eric Alden, Leslie Denison, Olaf Hytten, Tiny Jones, Beatrice Gray, Lee Phelps, Arthur Blake, Bob Kortman, Harry Cording, Matthew Boulton, John Northpole, George Kirby, Noble Johnson, Chief John Big Tree, Si Jenks, Karolyn Grimes, Crauford Kent, Russ Clark, Frank Moran, Carl Mathews, Boyd Davis, Leyland Hodgson, Leonard Carey, C. Montague Shaw, Fred Coby, James Carlisle, Al Murphy, Crane Whitley, Robert Barron, Lloyd Whitlock, Gordon Richards, Arthur Gould-Porter, James Nolan, Jeff York, Allan Ray, Davison Clark, Mimi Aguglia, Victor Adamson, John Merton, Erville Alderson, Edvard Persson, Wallace Earl Laven, Gavin Muir, William Meader, Jim Drum, Bess Wade, Boyd Irwin, Budd Fine, Carl Saxe

Producenti:

Cecil B. DeMille

Střih:

Anne Bauchens

Kostýmy:

Gwen Wakeling
(další profese)
 • classic
  *****

  DeMille je pre mňa BOHOM režisérom klasického hollywoodu,niečo ako Stanley Kubrick po ňom. Celý tento týždeň mám MENU: CECILE B.DEMILLE a sakra že som vo filmovej extáze! PAULETTE GODDARD po celý čas vypadala ako KATHARINE HEPBURN a GARY COOPER je už ostrieľaným hercom velikána DeMilla.Vrhni sa na to!(12.3.2015)

 • strikeman
  ***

  Mám rád westerny, ale tady jsem se při koupi DVD malinko ukvapil. Film to celkově špatný není, ale řeči o "realisticky podaném příběhu" a"velkoleposti" díla jsou tak trochu přehnané - velkolepá je ale každopádně stopáž, ve které se snaží rozpínat poměrně jednoduchý příběh. V době vzniku se ale určitě jednalo o nákladnou a věřím, že i divácky atraktivní záležitost ... 65%(12.7.2014)

 • liquido26
  *****

  Neporažená je příběh z doby, kdy Amerika byla ještě britskou kolonií, George Washington plukovníkem v britské armádě, hranice mezi civilizací a divočinou byla sakra nebezpečným místem k životu a dnešní velkoměsto Pittsburgh maličkou pevnůstkou zvoucí se Fort Pitt. A právě tato pevnůstka sehrává v příběhu klíčovou roli. Hlavními hvězdami skvělého DeMillova westernu jsou sympaťák Gary Cooper, překrásná Paulette Goddard a krutě vyhlížející indiánský náčelník Boris Karloff. Přestože má film dvě a půl hodiny, tak v žádným případě nenudí a krásně se na to kouká, protože americká příroda zachycená v Technicoloru, to je prostě nádhera.(29.7.2010)

 • fragre
  ***

  Cha, tak prý realistický podaný snímek, tvrdí synopse. Tohle s realismem nemá lautr nic společného. Cecil B. De Mille byl excelentní kýčař, mistr nablýskaného povrchu, a v tomto snímku to jen potvrzuje. Nádherné snímky exteriérů, skvělí barbarsky malební indiáni, ale příběh sám je taková míchanina limonády a budovatelského eposu, ospravedlňující bělošskou expanzi, kořeněná akcí a přestřelkami. Snad jen to varování před handlíři se zbraněmi by si i dmešní Amerika měla vzít k srdci.(27.8.2016)

 • Gromit
  *****

  Další polozapomenutý (ne-li zapomenutý) klenot od Cecila B. DeMilla. Neporažená je vyjímečná už tím, že se její děj odehrává v době, kterou hollywoodští filmaři spíše opomíjí, v době před americkou válkou za nezávislost. Na ni se pak podařilo napasovat mimořádně silný a působivý příběh bez zbytečně rušivých klišé. A jeho hlavní hrdinkou je velmi krásná, statečná a emancipovaná žena, anglická otrokyně v jedinečném podání Paulette Goddardové. To už jsou tři důvody, proč tento film vidět. K těm dalším pak patří malebné prostředí americké divočiny a charizmatický Gary Cooper. Velká škoda, že se dnes tak pěkné filmy už netočí. A určitě to není proto, že by to nikdo neuměl.(11.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace