Ikdyž mnoho našich klasických kriminálek zestárlo, mají stále svůj půvab, atmosféru a někdy i zajímavý děj. Kde alibi nestačí má velký klad na opravdu hvězdném hereckém obsazení (zajímavě obsazená legenda Oldřich Nový). Sice je film lehce poplatný době svého vzniku, přesto i dnes se řeší podobné případy hyenismu.(23.10.2009)

Skvělé repliky cedící Höger a Bek, drobná poúnorová typologická rehabilitace Oldřicha Nového a co do lokací a kamery jedna z nejzábavnějších krimi komedií, které kdy v Československu spatřily světlo světa. Jenže co se dá dělat, když se do nás na mnoha místech zase podprahově šije, až jsme z toho celí zarudlí.(10.1.2013)

Kvalita "alibiovských detektivek" stoupá. Prostředí hotelu dává vyniknout mnoha postavám a tajemnu, Oldřich Nový působí příjemně melancholicky. Nechybí humor.(2.8.2003)

Napětí pomohlo, že nás děj netahal z místa na místo jak nadmutý kozy a většina pátrání se odehrávala v uzavřených místnostech. Skvěla napsané postavy, zejména tu kteoru ztvárnil Oldřích Nový můj zážitek z filmu ještě zvýšily. Nemůžu si pomoct, ale herecký projev mladýho Třísky se až neskutečně podobá hereckýmu projevu mladého Bebela (pohyb tělem, pohledy ). Parádní patráčka na který bych ještě jako třešinku na dortu bych vyzvihnul velmi originální vtipný úvod na který navazuje stejně tak originálně vtipný závěr.(10.1.2011)

Druhé volné pokračování ze série detektivek s kapitánem Tůmou (v podání Karla Högera) a poručíkem Líbalem (představovaného Josefem Bekem) je zřejmě vrcholem celého triptychu. Osvědčený model z předchozího 105% alibi je sice bohužel trochu obohacen o ideologickou rovinu ideové fronty buržoazně ocejchovaných občanů, jejichž náklonnost ke všemu ,,západnímu" působí stigmaticky a která stojí za majetkově motivovanou trestnou činností, což má prudce kontrastovat s nezkažeností soudruhů. Poukázat na prohnilost ideových nepřátel lidu bylo ideovým záměrem, uměleckým záměrem ale naštěstí bylo natočit funkční krimi komedii, což je můj ústřední vjem z celého snímku. Jako zajímavost pak herecký debut Josefa Abrháma v celovečerním filmu.(7.4.2013)

Volné pokračování filmu "105% alibi", tentokrát na téma nelegálního prodeje a falšování medikamentů. Stejná dvojice vyšetřovatelů, tedy, kde nestačí alibi, stačí Tůma s Líbalem. Krásné exteriéry Karlových Varů, zajímavé herecké výkony i v ostatních vedlejších rolích, viz namátkou Nový, Tříska, Šmída. Stále vysoký divácky oblíbený nadprůměr, navíc i v některých momentech na klasickou kriminálku, v níž nejde jen o pachatele, vtipné..(11.5.2006)

Kto zarába na falošných liekoch ? Kto vraždí ? Komu nepomôže 100%-né alibi ? Karel Hoger a Josef Bek v úlohách súdruhov vyšetrovateľov však tento problém rozlúsknu.(11.10.2003)

• NinadeL

Sebeuvědomělá narace v předtitulkové sekvenci je hodně vtipná, další už taková sláva není. Ale formálně je to natočené pěkně, přehledně, ale opět naprosto nezajímavě. Součástí stínohry je Högerova rozestupující se lebka a extrémní setkání herectví Oldřicha Nového a Jana Třísky. Svým způsobem je největší rozkoší odhalené temeno Miloše Nedbala, který jinak s těmi všemi parukami klame tělem.(20.12.2012)

Začátek filmu mě příliš dobře nenaladil, spíš naopak, několik klišé, policejní amatérismus, no a samozřejmě silně socialistický podtón. Postupně se to však začalo lámat, měnit v docela slušnou detektivku, a přestože se dal vrah čekat (ostatně kdo jiný by jím mohl být, že?), tvůrci s odhalením chvíli počkali a konec pak pěkně gradoval. Příjemné je také herecké obsazení, kdy i do menších rolí byli obsazeni kvalitní herci. Film byl navíc v mnoha ohledech úsměvný, někdy schválně, jindy zas neúmyslně. V každém případě, lepší 3* je pro film maximum, na lepší hodnocení má pro mě moc ale. „Vám jde o člověka…ovšem, teprve až už je po něm.“(20.12.2012)

Ústřední dvojice to pořád táhne a hláškuje, ale scénáristé bohužel kombinovali, až překombinovali...55%(2.4.2016)

Solidní česká (československá) kriminálka ze staré školy, jejíž největší sílou jsou osobnosti formátu Karla Högera, Josefa Beka, Bohuše Záhorského či Václava Lohniského. Samotný děj je také chytlavý a nechybí tu ani menší dávka příjemného humoru.(1.11.2016)

Výborné krimipříběhy série .."Alibi".. s panem Högerem a Hradečákem panem Bekem....Tůma a Líbal jsou skvělí a Tříska znamenitý zločinec a zaprodanec..!(11.8.2008)

Stopa zločinu, i Josefa Šestáka přezdívaného Šoufek, vede do Karlových Varů a proto tam vyráží i duo kapitán Tůma a poručík Líbal. Je zajímavé sledovat známá místa z dob před mnoha lety, zvlášť když se při cestování v prostoru vozidlu podaří při odbočování z ulice Sadová doleva (do ulice Zahradní) vjet přímo před oddělení VB v ulici I. P. Pavlova.(17.12.2008)

Je to dávno, ale tehdy dávno se mi to líbilo. Tak, že mi to dodnes utkvělo v paměti.(10.10.2011)

Popravdě mě nejvíce pobavil zcela nediegetický úvod filmu, který nejenže předesílá věci příští, ale též vcelku originálním způsobem naznačuje, že jsme už ve druhém dílu:)(15.10.2009)

Pro mne vrchol Tůmovsko-Líbalovské kriminální série. Bez ohledu na zápletku přitaženou za vlasy a propagandistický osten okatě z filmu čnící, je tento snímek plný vtipných dialogů a dobře zahraných postav, kterým vévodí v jedné ze svých nejlepších pozdních rolí Oldřich Nový, coby zahořklý, cinický a ironický řiditel hotelu.(13.7.2007)

Tahle detektivka těží především ze silného hereckého obsazení nejen v hlavních rolích. Nový zde nemá příliš prostoru, ale Šmída a jeho unikátní herecký projev ano. A to je moc dobře. Potěšila mne přítomnost mladého Třísky a ještě o něco mladšího Abrháma ve vedlejších rolích. V samotném ději se nehodlám příliš rýpat, protože způsob dopadení pachatele hodný postupů Leóna Cliftona by mohl výrazně negativně ovlivnit mé hodnocení snímku.(6.4.2013)

Ještě lepší než jsem si pamatoval. Od úvodního vtípku po jeho variaci v závěru zábavná detektivka, která přihodila pořádnou dávku humoru, aniž by přitom musela slevit na položkách napětí a drama. Opět spousta podezřelých, opět spousta alibi, a mezitím proplouvá hláškující Karel Höger s Josefem Bekem, který sice občas také nějakou hláškou vyrovnává skóre, ale přesto je trochu odsunut spíš do role nahrávěce. Výborný je Oldřich Nový, který neslevil ze svého prvorepublikového šarmu, ale přitom v závěru s přehledem předvedl láhudkového drsňáka a několika přesně mířenými... větami zvítězil nad sebědomým mlaďochem K.O. Napínavá, zábavná detektivka, která nenudila ani okamžik. A vyčítat jí to ideologické blýskání je asi jako vyčítat černobílému filmu, že je málo barevný.(6.10.2013)

Velmi příjemný krimi příběh se zkušeným Karlem Högerem, zábavným Josefem Bekem a cynickým Oldřichem Novým, zasazený do prostředí Karlových Varů. Tentokrát jdou po stopě falešného léku Cordofilin, který má údajně léčit těžkou srdeční chorobu. V tubě je však obyčejný B-komplex. Šlo by o takový "malý meloušek", kdyby však již tři lidé, kteří uvěřili zázračnému léku a nešli proto na operaci, nezemřeli... Pěkné herecké výkony a hezky vystavěný příběh i s pointou.(19.10.2008)

"Taky člen strany, že jo" "No jo, to je poctivec." Psychologická síla prvního Alibi po dvou letech nahrazena zesíleným důrazem na prohnilost buržoazních přežitků a obdivivačů Západu na jedné straně, poctivost "našich lidí" na druhé, což „odhalované pokrytectví“ jen pokrytecky podtrhuje. Pochybné prostředí zápaďácké kavárny originálně vystřídal nóbl hotel, obrázky nahých slečen v bytě nepoctivcově zůstávají. Naštěstí zůstává i celková elegance a sympatické drobnosti, jakkoli Tůmovo charisma namnoze těží z vydařenosti 105%. Nelze neocenit Nového krásně dvojsmyslné „Já vím, soudruzi... mně jde jen o tržbu a plnění plánu, kdežto vám o člověka. Ovšem až už je po něm.“ – to z úst prohnaného ředitele interhotelu. A vůbec, v úvodu popsaný schématismus se v průběhu filmu zajímavě komplikuje (především právě dialogy s Nového postavou). A opět brilantní výslech, resp. brilantní vyslýchaný, tentokrát skvělý Bohumil Šmída. Na tohoto herce, jehož jsem donedávna téměř neznal, mám v poslední době mimořádné štěstí. Příjemnou historickou kuriozitkou je rolička pro mladého Abrháma.(21.8.2011)

• BoPo

Priemerná až podpriemerná detektívka, čo sa týka zápletky, ktorá je zachraňovaná sympatickou ústrednou dvojicou. K plusom treba určite prirátať fakt, že vedľajšie postavy sú všetky do jednej dobre obsadené a zahrané. Škoda toho súdruhovania a už spomínanej absencie zaujímavejšej zápletky.(23.5.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5