Když se neblaze proslulý „Vrah šestnáctek“ 35 let po svých prvních vraždách vrací a zabíjí znovu, 17letá Jamie (Kiernan Shipkaová) se náhodou přesune zpátky v čase do roku 1987 a je odhodlaná vraha zastavit, než začne zabíjet. (Prime Video)

Chen

Potenciál nebyl využit naplno, ale jako kombinace komedie, sci-fi a hororu to relativně dobře funguje. Obsazen je také fajn, takže jsem ve finále spokojen. ()

M.i.k.e

nápad, kdy hlavní hrdinka odcestuje do minulosti spolu se sériovým vrahem aby se následně snažila zachránit ty co před víc jak třemi dekádami zabil není sice vrcholem inovace, nicméně měl potenciál být minimálně solidně zábavnou oddechovkou. Jenže není a výsledek je jen chaotický zmatek, který pořádně neví čím by chtěl být. Díky tomu Totally killer není napínavý, zábavný ani vtipný. Je tu sice pár momentů, které mohly být alespoň trochu vtipné (chvíle kdy se Jamie dívá na osmdesátá léta očima současného woke puberťáka), jenže ani tam to pořádně nefunguje a vše končí nevýrazností Kirenan Shipky. Upřímně jsem do teď nepochopil proč je herečka jejích (ne)kvalit považována za budoucí hvězdu. Já si na ní vypěstoval alergii už u Sabriny a za těch cca pět let se to nijak nezlepšilo...40% ()

bourec

Vlastně jsem ani pořádně nevěděl, o čem to je. Asi po deseti minutách jsem si říkal, že by to mohla bejt svižná akčně komediální prča. To nebyla. Pak se objevil stroj času, a mě blesklo, že to bude parádní boj za záchranu mámy. Nebyla. Za poslední roky se vyrojilo spoustu neznámejch rádoby režisérskejch jmen, ale většina umí hovno. Shipka tady má narážky na věci, který v osmdesátkách byly normální, a teď jsou skoro až trestný. Celej film je podivně natočenej, podivně zahranej, prostě kokotina. 30%. A to nadhodnocuju.Ani nevím proč. ()

Lenka.Vilka

Naprostý zabiják je film, který zaujme už svým trailerem. Mě tedy zaujal. Čekala jsem komedii o cestování v čase se sériovým vrahem. Dostala jsem to? Ne tak úplně...    Začátek je skvělý. Dozvíme se o tom, co udělal před 35 lety "Vrah šestnáctek" a kde se nacházíme právě teď. S Jamie, která je neskutečně otrávená ze svojí mámy. Puberta. Co to řešit? Jenže Jamiina máma tehdy přežila a dodnes si to nese s sebou. Doslova! Jenže on je teď zpátky, aby svojí misi dokonal. A že se mu to povede. A tak se zdrcená Jamie (jak se hodí mít kamarádku, která staví stroj času) vrací (za velice vtipného pokusu o zamordování) do minulosti, aby všemu zabránila. To musí přece vyjít! Co by se mohlo pokazit?    Bavil mě námět. Ten není nijak originální, ale je v něm skvěle zakomponované, jak si film dělá legraci z Návratu do budoucnosti. Bohužel někdy až tak moc okatě, až to působí, že na tuhle berličku vsazí až moc. A přitom proběhne jenom slintnutí nad budoucím tátou, ne žádné pořádné moře slin. Přeci jen, on to sám předtím řekl. Na škole byl tak trochu debil.    Jenže jak přibývají minuty snímku, odchází i humor, a zbývá už jenom ta slasherová část, s tím dobrým z žánru, ale bohužel i s tím špatným. Až tak moc, že mi to připomnělo, proč slashery nejsou moje oblíbená žánrová barva hororu. Navíc je docela škoda, že to, co bylo na začátku milé, je ke konci lehce otravné a zbytečně přechytralé, až se to v sobě ztrácí.    Naprostý zabiják je další z řady filmů, které dobře začnou, ale potom se ve své cílové čáře lehce ztratí. A ani Kiernan Shipka nemá dost síly, aby to zachránila... 3,5/5 ()

Streeper

Jsem příjemně překvapená, jak moc se mi to líbilo! Je to skvělý mix toho, co teď prostě letí. Halloween, atmésféra 80. let, teenageři v hlavních rolích a cestování v čase. Má to napětí, akci, hororové prvky. Samotný zabiják je docela předvídatelný, ale na samotném výsledku to nevadí. Kiernan Shipka předvádí skvělý výkon a moc mě v téhle roli bavila. Ráda se k tomuhle filmu budu vracet o Halloweenu. ()

MightyHal

Blumhouse se tu očividně snaží napodobit úspěch Happy Death Day a Freaky, bohužel se mu to v dosti ohledech nedaří. Přitom Totally Killer na první pohled nabízí podobně svěží mix žánrů jako výše zmiňované filmy, bohužel by ale zajímavý námět neměl být to jediný co je na filmu zajímavý. Ono krom hlavní zápletky cestování časem, je film prakticky neoriginální a nezajímavý slasher, který vám nedá ani to hlavní co takový film má nabídnout. Jasně první půlka filmu je zábavná, jsou tu originální nápady, vtípky jsou fajn a hlavní hrdinka je sympatická a hlavně její představitelka je fakt skvělá. Na škodu ale je, že jakmile vtipy vzniklé z cestování času vymizí, tak tu máme prostě typický klon comedy/slasherů bez ničeho navíc. Humor začne být fádní s občasným průbleskem chytrosti a killy? Tady žádný gore ani hravé smrti ve stylu Freaky nečekejte, tady se jedná o nudný až skoro PG13 standart. Další problém pro některé může být WOKE humor, mě ale přišlo že to tu bylo dvojsečný. Že to ukazovalo jak je dnešní společnost připosralá a z každý blbosti se uráží, ale taky jak to opravdu dříve více rasistický bylo. Takže za mě pohoda a u některých narážek jsem se fakt zasmál. Takže jo, jako pohodová hororová komedie mě to bavilo, je to ale něco extra na co bych si vzpomněl a chtěl vidět znovu? Rozhodně ne. 6/10 ()

BROKEN_

Čekal jsem v zábavný slasher, ale nakonec jsem dostal pitomost. Naprostý zabiják kombinuje slasher s Návratem do budoucnosti a dá například vzpomenout na Vřískot nebo Všechno nejhorší. Ano od první minuty jde vidět, že film vznikal pro zábavu a nemá se brát vážně. Během filmu dojde na několik momentů, kdy se nejeden divák zasměje nad trapností a hloupostí všech zúčastněných. A ono je to samozřejmě záměr. Všechen ten humor za mě, ale moc dobře nefungoval. Jednání některých postav je zde těžce nepochopitelný (hlavní hrdinka je naprosto v pořádku s tím, že se dostane do minulosti a chová se jako někdo pro koho je cestování časem denní rutina). A to se radši ani nechci zmiňovat o tom, jak se dostala do minulosti (tady je opravdu důležité vypnout mozek). Herecky je to průměrné, přesto bych chtěl vypíchnout právě hlavní hrdinku, kterou slušně ztvárnila Kiernan Shipka. Technicky je film hodně televizní a například při první vraždě dojde na trochu chaotický střih. Jinak se, ale jedná o běžnou rutinu. Z Naprostého zabijáka se nakonec ve finále stala hloupá a ničím nezajímavá slasher podívaná, kde se mohlo jednat o fajn přírůstek do svého žánru. Kombinace Návratu do budoucnosti a slasheru sice zní od začátku pitomě, ale kdyby si tvůrci s filmem více pohráli jako to dělají lidé okolo Vřískotu nebo Všechno nejhorší (ty filmy jsou zábavnější nápaditější a údernější) mohlo jít o zábavnou podívanou. Takhle osobně trochu lituji zahozeného času nad tímto filmem. 4/10 ()

oveckaoa

V roce 1987 někdo zabije 3 ženské vraha nikdy nenajdou v současnosti (nevím kolik rok) zabije jedné holce vrah matku holka později před ním utíká a uteče do stroje času co si tam stavila její kamarádka. Tak se přesune do roku 1987 a snaží se chytit vraha a zabránit jejich vraždám. Bohužel nemá to moc co nabídnout oba díly tohohle Všechno nejhorší (2017) a Všechno nejhorší 2 (2019) předvedly daleko více a udělaly to lépe než jak to je tady. Občas film vytasí dobrou hlášku (třeba kdyby kouřila ptáky mohla žít nebo chlap říká ženské by neměly řídit a ženská řekne ty bys neměl řídit opilý a on na to to by přesně řekla ženská nebo viděla jsem Endgame, ale nepochopila jsem ho ) a  pasáže v těch 80 letech jsou povedené. Bohužel ty 3 zabité jsou strašné krávy a není důvod jim fandit i ta její matka v mladší verzi je na zabití  ani vrah to nezachrání tak později se vytasí s dalším , který mě napadl zhruba v půlce filmu (není těžké přijít na to kdo by z toho měl největší prospěch). 60 procent ()

hroubek

Fajn hororová komedie, která se nebere moc vážně a chce pobavit. Je vidět, že pro všechny zúčastněné to byla zábava a natáčení si užili. Režisérka Nahnatchka Khan měla představu, co chce točit a jakým způsobem by to mělo fungovat. Problém je, že se jí to povedlo, tak z poloviny. Jako horor to moc nefunguje, na slasher je to málo krvavé a rozhodně by to chtělo, aby film měl více napínavých scén a lépe budoval atmosféru. Khan se nepovedlo najít tu správnou hranici mezi hororem, komedii, a jistou parodii/skládání pocty určitým filmům a žánrům. Mrzí mě, že se zábavnost z placu nepodařila přenést do filmu. Osobně by to mělo být vtipnější, o pár minut kratší a trochu údernější. Na druhou stranu, jako party film, nebo film na víkendový večer to je úplně v pohodě, a na Kiernan Shipku a Olivii Holt se hezky kouká. ()

VanTom

Odlehčený námět cestování časem do minulosti dospívání rodičů (s cílem zabránit řádění "slasherového" vraha) měl potenciál, zůstal však na půli cesty. Naštěstí hlavní hrdinka nebyla tak nesympatická, jak se zpočátku zdála, a několik jejích údivných poznámek nad střední školou z před 35 lety pobavilo – i když to své hysterické "woke" pohoršení asi nemyslela ironicky, naopak. Tohle mi přišlo nejvíc nedotažené, povrchní dobová imerze, kdy se zdaleka nepodařilo navodit dojem nostalgických "zlatých" osmdesátek, spíše šlo o jejich nenápaditou parodii (od někoho bez vztahu k nim). ()

sedm.1

Já nejsem ani trochu zastáncem křížení komedie s hororem, jelikož to v naprosté většině filmů prostě nefunguje, v případě Totally Killer nicméně musím uznat, že se jedná o vážně světlou výjimku, kde se tvůrcům tyto dva žánry podařilo poměrně slušně nakombinovat a já se tak u toho skutečně díky oběma žánrům mohl velmi příjemně bavit, i když je nutné zároveň i podotknout, že se jedná o neskutečnou ptákovinu, jelikož tvůrci se zde pustili do ošemetných hrátek s časem a s jakoukoliv logičností si nebrali naprosto žádné servítky, tudíž se zde zabývat smysluplností zápletky nemá naprosto cenu, ovšem pokud se podaří divákovi od této skutečnosti oprostit, tak neznám jediný další zádrhel, který by mu bránil se pak při této podívané královsky bavit. Celé to má každopádně od první minuty pořádně našláplý spád, po celou dobu zde fungují skvělé a trefné hlášky, stejně tak jako i momenty napětí a i řádění ústředního zabijáka není vůbec marné, i když tedy při zobrazování vražd a násilí se tvůrci drželi přeci jen více při zdi, v tomto případě mi to ale ani nikterak zásadně kupodivu nevadilo. Jinak musím ocenit i fajn atmosféru, stylově mě to též oslovilo, a za opravdu povedené a zajímavé pak musím označit i jednotlivé postavy, kdy je navíc důležité určitě zmínit i fakt, že se po opravdu dlouhé době v rámci hororového žánru povedl i parádní casting, plný výrazných a sympatických tváří, samozřejmě na čele s Kiernan Shipka. Mě zkrátka tento odlehčený slasher velmi příjemně překvapil, sice tedy u toho musí divák vypnout mozek, pak je to ale super zábavná jízda, kterou velice rád nadhodnotím. ()

666Carnage

Teenage slashery ve stylu návratu do budoucnosti. Sabrina mladá čarodějnice z Netflixu se vrátí v čase, aby zachránila mámu. Dobře se na to kouká a má to hlavu i patu. Není to nic extra chytrého, ale je to zábava a to mi asi v téhle kombinaci komedie a hororu stačilo. 65% ()

borec999

Teen slasher, ktorý si od každého zo svojich známejších predchodcov (Vreskot, Freaky, Všetko najhoršie Návrat do budúcnosti) niečo zobral a spojil to dokopy. Vo výsledku ničím zásadný ani originálny, s uchádzajúcimi scénami vrážd a bojov o prežitie, veľa odkazmi na iné filmy a častými narážkami na rozdielnosti medzi uvoľnenými, divokými a without rules 80s a dnešnou dobou. Jediným nadpriemerným aspektom vo filme zostáva Kiernan Shipka v hlavnej úlohe, inak ide o oddychovku ktorá výraznejšie nepohorší ani nezaujme. 45% ()

iXtr3m3

Slabulinké tri hviezdy a popravde premýšľam, či to bola alebo nebola strata času. Na druhú stranu som už videl kopu iných sračiek, tak prečo nie. Pre fanúšika cestovania v čase slabučké tri hviezdy, pre (ne)fanúšika len dve. Málo gore, málo vydareného vtipu, skôr pomrkávanie na rozdiely v danej dobe a v súčasnosti atď. ()

Adramelech

Pěkný oddechový film s motivem cestování časem. Nejlepší byl kontrast amerických  poměrů v roce 1987, kdy v USA ještě nestrašila politická korektnost, s americkými poměry v roce 2023. Na tom se scénárista fakt vyřádil. Už proto stojí za to tenhle film vidět. Kromě toho tam hrají pěkné holky a občas tam padne i nějaká ta vtipná hláška: „Kdyby kouřila ptáky, byla by ještě naživu.“ Anebo: „Zasekly se jim do sebe rovnátka, když se v autobuse ocucávali.“ – O cestování časem spekuluje i fyzika. Podle matematických rovnic by pohyb prostoročasovým bochníkem měl být možný. Jenom není k dispozici technické řešení. Film elegantně zodpovídá otázku známého paradoxu. Konkrétně: Co kdyby během dívčina pobytu v minulosti přišla o život její matka, žijící ve své mladší verzi v této minulosti? Přestala by dívka, tj. tehdy ještě nenarozená dcera oné ženy, existovat? Jedna fyzička odpovídá, že nikoli. Přestala by existovat pouze podoba budoucí reality, kde dívka předtím žila a odkud přišla, takže by se holka neměla kam vrátit a natrvalo by uvízla v minulosti. Změněná verze budoucnosti by totiž nepřipouštěla její existenci. ()

Kacitr

Naprostý zabiják jakože ta stopáž? Jo, to je fakt. Mohla to být pecka, ale byla to spíš nuda. Pár dobrých vtípků, Kiernan, Olivia, Song by Echo & the Bunnymen, reference na Návrat do budoucnosti, Vřískot...no a to je tak vše za co dávám plus. V rámci žánru asi ok, jen škoda že se tvůrci víc neodvážili dát tam trochu víc toho hororu. ()

tenebrae86

Lesbo-woke-feministický comedy slasher o vyjukané holčině, která strojem času cestuje do nechutně homofobních, rasistických a vůbec strašně nespravedlivých, fujky pohoršujících 80. let, kde mimo jiné děvčata cvičí v krátkých kraťáskách, ano slyšíte dobře, v kraťáskách! Mají odhalená stehna a "vypadají jak ze striptýzového baru"! Ehm...Tak myslím, že se stačí podívat na fotku režisérky a hned je každému jasné, která bije 😅. Na druhou stranu musím uznat, že jsem se pobavil nejen na úkor tvůrců. Zabíjelo se sice jen digitálně, ale děj příjemně ubíhal, gagy byly vtipné a sedlo mi herecké obsazení v čele se sympatickou Kiernan Shipkou, kterou jsem si oblíbil v seriálu Chilling Adventures of Sabrina. Takže celkově ok oddechovka. ()

Flopik

Veľmi v pohode prírastok do tohto žánru, ktorý ale bohužiaľ ničím nevyčnieva a ničím neprekvapí. Ako je zvykom, komédie je málo a hororu tiež. Nieže by tu nefungovalo ani jedno, ale je toho proste pomenej z oboch žánrov. Na druhú stranu sa nato veľmi dobre pozerá, herecké obsadenie je skvelé a ubehne to pomerne rýchlo. Takisto mi prišlo, že film vie, že nie je originálny ale vôbec mu to nevadí, čo je len dobre. U mňa za 3* ale rozhodne fajn počin. ()