Padesátá léta minulého století. Manhattanský uklízeč toalet Tom Ripley (Matt Damon) si vypůjčí sako studenta Princetonu, v němž hraje na klavír na zahradní párty. Když s ním pak bohatý otec čerstvého absolventa Princetonské univerzity zapřede rozhovor, Tom předstírá, že jeho syna zná. Rázem tak dostane nabídku, aby se výměnou za tisíc dolarů vypravil do Itálie a přesvědčil Dickieho Greenleafa (Jude Law) k návratu domů. V Itálii se Tom připojí k Dickiemu a jeho vzdělané snoubence Marge (Gwyneth Paltrowová). Předstírá, že miluje jazz a chová homosexuální naděje, zatímco se topí v přepychu. Kromě lhaní je Tom také velmi dobrý v imitaci a padělání, takže když se s ním pak pohledný a sebejistý Dickie začne nudit a zavrhne ho, Tom neváhá zajít opravdu hodně daleko, aby si přivlastnil Greenleafovy výsady. (Cinemax)

black_adder

Hodně chytlavý příběh a plný vynikajicích hereckých výkonů. Dokonale chladnokrevný Matt Damon mi chvílemi naháněl hrůzu. ()

cold

Člověk nemůže mít vše na světě, ale může se o to pokusit, jako to zkusil Tom Ripley. Tak dlouho se chodí se džbánem .... Skvělý thriller, který si asi dvakrát nepustíte, ale poprvé si ho určitě užijete. ()

wosho

Další z přikladu filmu, který si sdivákem mistrně pohrává a provokuje ho. Pokud divák bude akceptovat jeho pravidla bude odměněn skvělým filmem. Pokud ne, čeká ho rozstříštěný mix několika žánrů s kvalitním obsazením. ()

Kovaja

Po slabším začátku se film pěkně rozjede a sledovat herectví Damona stojí za to ale konec je hodně nudný.Navíc mě ubíjela neskutečně dlouhá stopáž filmu. ()

Paity

Je to divné, Matt Damon prostě musí hrát kladný postavy a ne záporáky. Celkově ale pan Ripley nic moc. V něčem je to výborné, ale v něčem vás to bude štvát, ale nechci vás ovlivňovat. ()

Hanys_

Při druhém zhlédnutí jsem měl trošku problém s tím větším množstvím náhod (jak tady už někdo píše - postavy se pořád náhodně potkávaly jako by byly Řím nebo Benátky malé vesničky, kde se všichni znají), ale bylo to odpustitelné, protože Talentovaný pan Ripley je možná nejepším retro thrillerem, který jsem viděl. ()

Ripley

Do té doby než dojde k zásadnímu zvratu(což je až v polovině filmu!)je film totální nuda se spoustou zbytečných scén.Říká se tomu "o ničem".Nepotřebuji se hodinu dívat na to,jak se Damon nudně kamarádí s Lawem,načež potém příjde již zmíněný zvrat,který jednak změní žánr filmu a také mi zprotiví hlavní postavu.Uvažuji o změně uživatelského jména(berte s nadhledem).Film:50%. ()

MareT.

Ten pocit,kdy nevite jestli mate hlavne postave fandit nebo ji mate nenavidet! Tak zajimave vykreslene postavy se jen tak nevidi. Bravurni psychologicka hra, kde zlo tvori dalsi zlo, ale vse zacalo v podstate nevinne. ()

Ledkodlaq

Tak tohle jsem vyloženě přetrpěl. Celé se to táhlo jako nudle u nosu tříletého somálského děcka, ty údajně úžasné herecké výkony mě nudily a ona promyšlená zápletka mě zaujala asi jako statistika průměrných srážek na Mauriciu. Psychologický profil pana Kriplyho mi byl celou dobu někde u kostrče. Opět mě překvapuje průměrný divácký vkus a vysoké hodnocení některých bizarností. ()

Wishkah

Není to tak hrozné jak se z těch tří hvězdiček může zdát. Je to zajímavý thriller, ale bohužel chvilkama trochu moc zamotaný a přitom docela nudný. Navíc pana Ripleyho měl hrát někdo jiný. Damona mám rád, ale on nedokáže zahrát opravdovou svini. Možná tak drzého floutka Willa Huntinga, ale tu svini ne ()

santiamén

80%... Napínavý psychologický thriller při své stopáži poněkud ztrácí na tempu, jakmile z obrazovky zmizí charismatičtí Jude Law a Philip Seymour Hoffman. Matt Damon je v roli podlézavého sociopata přesvědčivě odporný a celkové výborné obsazení hollywoodskou špičkou by už dnes asi nebylo možné. Téma a chladnokrevný tón filmu jsou ale na můj vkus odpudivější než v kdejakém brutálním hororu, takže nemyslím, že bych ho kdy chtěla vidět znovu. ()

DannyBoy80

No film je trochu od začátku postavený na vodě. Pokud otec mermomocí chtěl návrat syna, měl mu zaříznout konto a syn by byl zpět okamžitě. Takhle z toho máme takový lehký galimatiáš. Nicméně Damonovi toho záporáka moc nevěřím, zbytek hrál nadprůměrně. Ve filmu je spousta nelogičností. ()

spiritus

Výborná záležitost. Psychologický thriller vysoké kvality. Matt Damon zde potvrdil své nadprůměrné herecké schopnosti. Jeho postava je přímo fascinující a to jak věrohodně jí hraje je trošku mrazivé. Pochvalu si ale zaslouží i ostatní herci, zejména Gwyneth a její Marge. Její filmová proměna z milující hodňoučké ženy ve zničenou "paranoidní" trosku je taktéž fascinující. Už se těším na další setkání s tímto filmem.... ()

dehlie

"Každý má talent na jednu vec, na čo ty? na falšovanie podpisov, na klamanie, napodobňnovanie takmer kohokoľvek." to vám verím pán Ripley.-) troška nedocenený film o záludnosti, vypočítavosti, podlosti, závisti. v mojich očiach TOP film posledného desaťročia. ()

Dallas

Veľmi zmiešané pocity mám z Talentovaného pána Ripleyho. Herci sú skvelý. Hlavne Damon a Law excelujú. Na druhú stranu občas som sa trochu nudil. Zo začiatku som myslel, že Ripleymu ide o prachy a zábavu. Neskôr som nadobudol dojem, že je to psychopat (nechápem ako to môže byť niekomu sympatické a ako mu môže niekto fandiť mu). Zdalo sa mi čudné ako lahko mu to všetko prešlo. Čo on v podstate spravil, aby ľudí presvedčil kým je okrem toho, že to povedal a sfalšoval jeden podpis. Celkovo je to pridlhé, ale rozhodne nie zlé. Avšak nič mi to nedalo, nijak ma to moc nestrhlo a zrejme už si to nepustím. 65% ()

aLPaC

Matt Damon podává opravdu bravurní výkon. Takového odporného slizouna si zopakoval snad jen v "Departed". Ostatní herci jsou taktéž na vysoké úrovni, celkově ale film i díky dlouhé stopáži působí moc ospalým dojmem a znovu bych si ho nepustil. ()

laepus

Nechápu, proč jsem tenhle film tak dlouho neokomentoval, i když už jsem ho viděl snad pětkrát - možná je to tím, že je to tak vytříbená záležitost, že jsem si prostě myslel, že už jsem to dávno musel udělat. Matt Damon podle mě doteď nedostal lepší roli než právě Ripleyho - tak slizký záporák se jen málokdy vidí a člověk si pořád říká "vždyť mu to přece nemůže jen tak projít? kde bere pořád tu drzost?" Nebudu samozřejmě spoilerovat, jak to dopadne, i když samotný závěr tady není ani tak důležitý - film je koncert od začátku až do konce. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (více)