Padesátá léta minulého století. Manhattanský uklízeč toalet Tom Ripley (Matt Damon) si vypůjčí sako studenta Princetonu, v němž hraje na klavír na zahradní párty. Když s ním pak bohatý otec čerstvého absolventa Princetonské univerzity zapřede rozhovor, Tom předstírá, že jeho syna zná. Rázem tak dostane nabídku, aby se výměnou za tisíc dolarů vypravil do Itálie a přesvědčil Dickieho Greenleafa (Jude Law) k návratu domů. V Itálii se Tom připojí k Dickiemu a jeho vzdělané snoubence Marge (Gwyneth Paltrowová). Předstírá, že miluje jazz a chová homosexuální naděje, zatímco se topí v přepychu. Kromě lhaní je Tom také velmi dobrý v imitaci a padělání, takže když se s ním pak pohledný a sebejistý Dickie začne nudit a zavrhne ho, Tom neváhá zajít opravdu hodně daleko, aby si přivlastnil Greenleafovy výsady. (Cinemax)

VanTom

Když na titulního týpka, nenápadně vlezlého patologického lháře a latentního homosexuála s talentem akorát pro napodobování a manipulaci, se opravdu nedalo napojit, chápat ho, cítit s ním. Určitě to ani nebyl scénáristický záměr a Matt Damon jej ztvárnil přesvědčivě neuchopitelně. Jistým způsobem fascinoval/odpuzoval, ostatní i diváka, přestože právě pro svou amorfnost se jeho proměna (ze snaživce k vrahovi) vzpírala čitelnějšímu psychologickému ponoru. Ten kluk byl sám prostě úplně prázdný, a tak (též talentovaný, perfekcionistický) Minghella ani nemohl dodat lehký, divácký film… který navíc postrádá doslovný konec. ()

Jacob23

Hodne netradicni film,podobny jsem nevidel(ale taky co je podobne?.)skvele herecke vykony-hlavne opravdu Damon se prekonal..Vubec jsem nevedel oc jde-ani po pulce filmu.)ale od scenky na lodi to ma skvely naboj ()

blackJag

Ze začátku film nabízí spíš drama o zoufalé snaze udržet si výhody z nečekaných příležitostí, v dalším vývoji pak přesouvá své těžiště do čisté oblasti mrazivého thrilleru o touze nespadnout z těžce dobytých pozic, kdy roztočenou spirálu vražd už nelze zastavit (Tom Ripley chce být přeci šťastný za každou cenu)... Silná herecká sestava dle očekávání neselhává, daří se i kameře a režii, takže si divák snímek vychutná i po stránce řemeslné. 80% ()

IvyH

Remake francouzského filmu V plném slunci. Vcelku povedený, až na to, že Matt Damon pro mě prostě postrádá jakékoli charisma a po celý ten zdlouhavý film jsem si jen přála, ať už ta jeho podrazárna konečně praskne. ()

J-o-k-e-r

M. Damon v roli nenápadného, ovšem talentovaného hajzla!! Skvělý thriller s výborným obsazením, zasazený do italského prostředí. Možná jsem ale doufal v lepší konec. Rozhodně první půlka filmu (které vévodil J. Law) byla ta lepší, pak mi to přišlo děsně zdlouhavé.... ()

vyfuk

Dobře provedený krvavý geniální příběh o záměně identit a žití dvou životů. Matt Damon na mne nikdy nepůsobil jako výborný herec, ale zde se pro mne opravdu předvedl. Krásně situovaný příběh... jen ten konec byl trochu nesrozumitelný, ale jinak úžasný film. ()

Autogram

Už začiatok filmu mi nesadol a spomenul som si, prečo som ho nikdy nedokázal súvisle pozerať. Dobré zahrané, ale nepríjemné postavy na čele s pánom Ripleym, ktorý je natoľko vlezlý, že jeho akceptovanie okolím je úplne nepochopiteľné. Podľa toho sa celkom nepochopiteľne vyvíja aj celý film a až v závere to dostáva nejaký čiastočný zmysel, ale zase prijateľný asi len pre podobne zasiahnutých alebo mimoriadne chápavých ľudí. A to celé je často podfarbené nudnou džezovou hudbou. ()

Roseinka

Tak tohle je správný psychopatický film. Čekala jsem to sice celou dobu a od začátku mi bylo jasný, co se tam stane, ale musím říct, že první rozhodná scéna mě fakt dostala a mám to pořád živě před očima. Když si vzpomenu na hodnýho Bournea, tak nedokážu pochopit tuhle Damonovu roli. Jak sakra někoho takovýho zahrál? Asi je fakt dobrý. Není to herec, kterýho normálně vyhledávám, ale zatím mě vždy přesvědčil, že své místo mezi hereckými top si fakt zaslouží. Musím říct, že si to někdy za pár let zas ráda pustím, ale pro teď mi to stačilo. Od této chvíli se totiž Damona bojim. Skvělý thriller. ()

KarKulA

Rozhodně dobrý filmový počin, nicméně ať se Matt snaží jak se snaží, na Delona "V plném slunci" to zkrátka nestačí a celkově pro mě film neměl tak silnou atmosféru a napětí jako zpracování z roku 1960 - "převyšoval" jenom Jude Law, který byl oproti Maurice Ronetovi ve své roli výraznější. ()

JohnSmith

Bohužel jsem nedokoukal, jelikož mě snímek neskutečně nudil. Tak na druhý pokus jsem to dokoukal. Damon byl sice hustej, ale bylo to takové až moc roztahané a uspávající. ()

Gurtha

Ten pocit, když si spletete Willa Huntinga s Tomem Ripleyem, jinými slovy netušila jsem, do čeho jdu, takže prožitek 100% - hodnocení už je nižší neb místy docela skřípala logika, po stránce filmové to ale bylo dokonalé. ()

Jaro.Krafcik

Hodnotenie s číslom 7.200, zároveň aj posledný film ktorý ponúkalo HBO. Neskutočne časté zasekavanie, až sa mi to absolútne nechcelo pozerať. Pritom internet som skontroloval tak to mohlo byť aj prehliadačom. Ale späť ku filmu. Talentovaný pán ripley sa dal pozrieť, aj keď bol pomerne dlhý a na drámu ma to vôbec nenadchlo. Matt Damon je ale dobrý herec, no má oveľa lepšie filmové kúsky. Na ďalšie okrúhle hodnotenia vytiahnem inakšie skvosty. Bude sa určite na čo pozerať. 3* ()

zigíš

Jelikož jsem si před nedávnem pouštěl Ripleyho s Delonem, nedalo mi takhle bezprostředně zopakovat si jak to s ním hrál před lety Minghella. A lépe -protože byl lepší režisér- promyšleněji, zároveň aspoň v druhé půli by nějaká ta zkratka neškodila, ke konci je to natahované až úmorně. Rozhodně potěšil závěr, ten se francouzské verzi vůbec nepovedl a Damon , ten si střihnul roli s chutí ! Není tak elegantní a slizký jako Delon, což by byl nesmysl se o něco podobného snažit, za to je víc psychoušek. A dle komentářů i tady kolem to byl pro mnohé slušný šok :) ()

Ludivitto

Podmanivá retro atmosféra, výteční herci, precizní filmařina, jazzík a mnoho dalších aspektů vytváří bohužel dosti nedoceněný majstrštyk. ()

ELduderino

Skvělá italská atmoška, perfektní nápad,o režii snad nic psát nemusím. Jen jedna výtka směřuje k Damonovi. On at hraje cokoliv, hraje to vždycky stejně. Nikdy nepochopím jeho 2 nominace na Oscara. Hodně, ale opravdu hodně přeceněný herec. Jinak Jude výborný ,stejně tak Gwyneth a Hoffman. Kdyby byl v hlavní roli jiný herec,tak bych dal jasných 5*,takhle jsou to spíše jen 4*. Ale i tak nevšední filmový zážitek. ()

Philoun1

Po filmové stránce (zpracování, herci atd.) nemám co vytknout, ale obsahově tohle pro mě není, takový zvrat jsem opravdu nečekal, až se mi z toho dělalo trochu špatně. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (více)