Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje nerozpoznatelné narušení osobnosti, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila k sobě samé. (oficiální text distributora)

Ještěřák

Věru milutké. Není to tak, že bych se vrátil do pozdních 90s, kdy jsem na holé zemi, s utahanou mámou na kanapi a fotrem, vychrápavajícím jednu ze svých menších či větších opic, hojně čumíval právě na podobné "pocitové nízkorozpočťáky s charakterníma hercema". Že film vůbec existuje, jsem se až dneska dozvěděl prostřednictvím knížky o Micku Jaggerovi, kde se mimo jiné píše, že ji chtěl Mick celkem zoufale ošustit, a jako jednu z mnoha záminek, aby Mickovo torpédo nemohlo zanořit do Angeliny jeskyňky, použila právě soustředění na roli v GIRL, INTERRUPTED. Podle všeho si Angelina Oskara "nevysoustředila", nýbrž - asi jako Duchovny v CALIFORNICATION, nebo Menšík ve filmu IKARŮV PÁD - zahrála sebe sama, jelikož, dle knihy, platila za chodící reklamu na protivnost, kurvovala a píčovala kudy chodila, kariéra se pořád ne a ne rozhoupat, a dokonce koketovala i s najmutím nájemného vraha (na sebe samou - vodlet jaxviňa). Prvních 15 minut jsem si říkal, co na ní Mick (který ji zjevně nakonec stejně klouznul, jen jsem se dál prozatím nepročetl) a spol. viděli, než mi došlo, že se koukám na Winonu:-) Popravdě, film je prdlačku majstrštyk. Je to spíš takový zapomenutý pociťák se zajímavým natáčecím podhoubím a vítězstvím emocí a pocitů nad logikou, racionálnem a obsahem. ()

DannyBoy80

Herecky je to ok, ale celkově mi to přišlo celkem nudné. Nemá to žádný silný příběh. příběh je vlastně veskrze stupidní. Je to škoda protože herecky to potenciál mělo. Každopádně je to moc dlouhé a nudné, na Přelet se to nechyta ani omylem. 50% ()

Cuzan

Mně ten film strašně nudil a ty dvě hodiny se strašně táhly. Knižní předlohu jsem nečetla, a věřím, že bude víc držet pohromadě. Přišla mi zajímavá ta linie popírání svého stavu a následného získání náhledu na celkového zlepšení stavu, ale té tam byl věnovaný jen malý prostor. Nějak mě ty filmy, kde "blázni" bojují s personálem úplně nebaví, přijde mi to jako vulgarizování celé psychiatrie. A pak, není to nakonec celé konstrukt? Viz scéna v restauraci, kde se holky začnou chovat "šíleně", aby zapudili profesorovu ženu. Není nakonec bláznivý přijít k němu v kavárně a začít mu nadávat? Kde je ta hranice? ()

Mauric

Za tohle dostala Angelina Oscara? Ne, že by hrála špatně, ale Winona mi přijde o úroveň výš. Celkově se zde sešla kvalitní herecká sestava. Přidejte k tomu hloubavou atmosférou, vynalézavý střih a povedenou gradaci a máte krásný dvouhodinový zážitek. Poslední půlhodinu jsem od monitoru neodtrhnul oči. ()

Rozjimatel

Výborný film so silnými emóciami, skvelými hereckými výkonmi Angeliny i Winony, pričom druhá menovaná sa mi páčila ešte viac a podľa mňa by si tiež zaslúžila Oscara. Ani ostatní herci veľmi nezaostávali, veľmi sa mi páčila aj Whoopi. Vyzdvihol by som ešte vhodne vybratý soundtrack, ktorý ladí s atmosférou filmu. A tá je ozaj silná. ()

Damielka

Děvčata se snažila, leč marně. Film vyšel naprázdno a ústav pro duševně choré vypadá spíš jako léčebna pro vyčpělé herečky. ()

dehlie

výborná winona ryder, taktiež angelina zvláda s prehľadom rolu mazáčky blázninca. nejak mi ušlo, čo vlastne susanne bolo, že musela skončiť na psychiatrickej klinike. myslím, že robiť rebelku, byť neistý, mať neistý výber hodnôt- nie som psychiater, ale to by boli v blázninci skoro všetci teenegari. o tom, ako sa vlastne zo svojej polohy dostala myslím tento film tiež nepodáva plnohodnotnú odpoveď. filmu s takouto tématikou by takéto rozuzlenie viac svedčalo. ale hovorím som divák, nie som psychiater. ()

Renfield

Přibližně první polovina filmu nabízí vcelku zajímavou podívanou a to i přesto, že je prostředí psychiatrické kliniky poněkud směšné. Naštěstí se v něm nachází zajímavé pacientky, dá se říci všechny dobře zahrané. Právě ta seznamovací část je velice zdařilá, o každé postavě se něco dozvíme a vcelku jednoduše si k ni najdeme cestu. Tady je scénář ještě silný, v druhé polovině už tomu tak občas není, navíc je dění několikrát předvídatelné. Dá se říci, že čím déle film trvá, tím více stojí pouze na hereckých výkonech, ale ty naštěstí stojí za to. Nejvíce se mi líbila Winona Ryder, dále pak samozřejmě Angelina Jolie, ale také například herečka vedlejších rolí Clea DuVall. Celkově má James Mangold jiště lepší filmy, Narušení je co s kvality týče s Přeletem nesrovnatelné. 60% ()

vi.cky

Nepatrím k veľkým fanúšikom Angeliny Jolie, jej hranie mi občas príde také nemastné, neslané, avšak v tomto filme to bolo o niečom úplne inom. Dej filmu aj spracovanie sa mi páčilo, ale úžasný herecký výkon Angeliny bolo to hlavné, kvôli čomu dávam 5*. Oplatí sa určite pozrieť. ()

Kroupa

Vynikající pohled do nitra osob psychicky narušených a také do podmínek soukromé kliniky. Samozřejmě je tu jistá paralela s "kukaččím hnízdem", ale tím se divák nesmí nechat zmást. Smysl filmu je jiný, stejně tak závěrečná katarze. Film obsahuje jen minimální společenský rozměr, zaměřuje se na vnitřní život lidí, kteří, ač žijí na klinice, nejsou tolik odišní od ostatních. V tom filmu hraje prim bolest, kterou si lidé působí navzájem, a která zanechává nesmazatelné stopy. Předvapivě vážná a skvělá Whoopi Goldberg a ještě lepší moudrý mentor Vanessa R. ()

zdenur

Ze začátku se to celkem dá, pak už jen průměr, který mě ničím nezaujal. Za zmínku stojí snad jen skvělé obsazení, i když Jolie mě tam absolutně nezapadla. Vždycky když přišla na scénu, měl jsem divný pocit... Nebo to byl účel? ()

strictly

Film postrádá jednotnou dějovou strukturu a stává se příliš dlouhým. Kladem snímku jsou herecké výkony Angeliny Jolie a Winony Ryder. ()

kdosizrosy

Kdyby to víc propracovali, byl by to film, při kterém se vám svírá hrdlo a mrazí v zádech. Takhle to dokoukáte a řeknete si, že to bylo dobrý a nic víc. Každopádně příběh silný a herectví Angeliny prostě brilantní. Kvůli ní a hlavně Winoně s krátkými vlasy (!) ty 4, jinak lehce nedotažené. ()

Ole92

Hezký a zajímavý příběh, hodně se mi líbilo střídání přítomnosti a minulosti. K tomu ještě musím přičíst výborný nerecký výkon Winoi Ryder a úchvatnout, dech beroucí a okouzlující Angelinu. ()

Kervorkian

Spletli jste si někdy sen s životem? Nebo jste něco ukradli i když jste měli peníze? Cítili jste se někdy sklíčeně? Nebo jste si mysleli, že vám ujíždí vlak i když stojí? ()

jarvis

nemůžu si pomoct, ale Winona prostě neumí hrát. jedna velká křeč. nicméně... tenhle film je srdeční záležitost (Kaysenové knížka taky stojí za přečtení) ()

ypres.bass

Je ta Angie šílená doopravdy nebo ne? Úžasný film, přesně jak říká Radek99 - komorní Přelet nad kukaččím hnízdem. Winona Ryder sice vypadá jako zfetovaná, ale to k ní prostě patří a sem to nádherně pasuje. ()