Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje nerozpoznatelné narušení osobnosti, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila k sobě samé. (oficiální text distributora)

Tomatáš

Jako divák jsem spokojen. Sice na mě nepůsobil tento snímek stejným dojmem jako fenomenální "Přelet", ale i tak bych mohl vyzdvihnout scény, při kterých jsem se dokonce i trochu bál. To, co tento film dělá, jsou rozhodně herecké výkony Angeliny a Winony Ryder. A propo..můj osobní dojem z hlavní představitelky se ztotožňuje s názorem sestry, kterou představuje ve filmu výborná Whoopi Goldberg: Susanna je pouze rozmazlenej parchant, který neví, co chce. ()

Ace.Anita

Dávám tomu rok, maximálně dva, než vznikne film "Brangelina". Moje oblíbená scéna bude ta, kdy se Brad s Angelinou v pauze při natáčení Pana a paní Smithových začnou hádat, jestli je postava Lisa Row vykradený Tyler Durden, nebo naopak. Nakonec se shodnou na tom, že jde o mužský a ženský ekvivalent téhož, načež budou mít sex v šatně (a s full frontalem). Potom Brad řekne: "No jo, jenže já hrál týpka z cvokhausu už v devadesátým pátým ve 12ti opicích!" Načež se Angelina nasere, a aby tu krizi nějak zažehnali, adoptujou si černouška. Ježiš, to zas bude kravina. ()

Narya89

Narušení mi přišlo jako taková ženská obdoba Přeletu nad kukaččím hnízdem a jemnější verze American Horror Story - Asylum. Obecně mě fascinuje téma šílenství a toho, jak se tento koncept v historii vyvíjel a co představoval. Z tohoto důvodu jsem zhlédla i tento film a byla velice záhy stržena údajně vyšinutou Winonou Ryder, se kterou mi nedělalo problém se ztotožnit a byla jsem zároveň i šokována výstřední Angelinou Jolie a také jsem soucítila se zbytkem obyvatel této psychiatrické léčebny. Prostředí bylo vykresleno velice živě a herecké obsazení mluví samo za sebe, takže doporučuji. ()

Allenka

Musím říct, že mi to teda Přelet nad kukaččím hnízdem nepřipomíná. Okej, prostředí stejné, ale jinak se jedná o zcela jiný film. Naopak mi skvělý výkon Angeliny Jolie nějakým způsobem neustále evokoval Brada Pitta ve filmu 12 Opic, ani nevím proč. Mouchy to má, neustále se mi honilo hlavou, kde je třeba nějaká ostraha. Když už mají tu potřebu neustálých kontrol, proč se v noci po všech slehne zem? Ale neuvěřitelná krása Winony Ryder a ten herecký koncert Angeliny Jolie tuhle stránku dobře kompenzují. ()

VanTom

Zprvu stíraná hranice (prostřihy) mezi současným děním a minulými pocity (a vice versa) naznačila ambiciózní autorský přístup k duševní nevyzrálosti depresivní mladé ženy, ale pobyt v sanatoriu po aklimatizaci už připomínal spíš holčičí kamarádskou selanku na táboře. Nejpovrchnější slzičky skanuly v závěru (a okolo manipulátorské postavy Angeliny Jolie), tam byla absence psychologické hloubky patrná nejvíce. ()

Hennesy

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal a silne som pochyboval, že Angelina predviedla niečo, za čo si zaslúžila Oscara. V prvom prípade som sa mýlil. Film je to veľmi príjemný, civilne spracovaný. Dobre sa to pozeralo a aj problematika psychických a duševných chorôb bola jemne vykreslená. Čo sa týka Angeliny tak v tom som sa nemýlil. Skrz naskrz priemerný výkon, ktorý s Oscarom nemá nič spoločné. Vlastne len predvádza to čo vždy - našpúlené pery a rádoby drsňácky attitude. Ona je trochu ako Dwayne Johnson - čo sa týka hereckého prejavu hýbe sa v svojich limitoch, ktoré teda veľké nie sú. Winona ju herecky absolútne zjedla. Tá vedela presne kedy má zahrať zraniteľnosť, kedy chorobu a kedy vydžubanosť. A ešte "fun" fact - s Angelinou toho času súperila o Oscara aj Toni Collete za Šiesty Zmysel...a to už ani nemá cenu ani komentovať, kto sošku naozaj mal dostať. ()

Puyi

Většina filmu na mě působila jen jako lechce nadprůměrné zpracování, ne nějak výjiméčně zajímavého příběhu. Film na mě začal pořádně působit až ke konci... Winona Ryder mě taktéž nějak zvlášť nezaujala, ovšem Angelina Jolie byla naprosto skvělé, ne-li fantastická! :) + Líbila se mi i Whoopi Goldberg. Na konci filmu jsem rozhodl, že dám 4*, ale tedy hodně slabé 4*... :) ()

Almásy

zivotna rola angeliny jolie ktora cely film ukradla pre seba. film s carovnou atmosferou, nezabudnutelnou hudbou a skvelymi hereckymi vykonmi. velmi velmi nedocenene ()

Vercinka.

Hvezdička navíc za Angelinu, úžasný výkon, jak už tu bylo několikrát zmíněno, herecké výkony tento film drží nad vodou...zpracování mohlo být i lepší ()

standsiller

Blázinec kde sa psychické poruchy liečia na úrovni päť hviezdičkového hotela, kde nikdy chvíľa nebola dosť dlhá na to, aby som si nepovedal " veď tam nikto nefajčí, ako to ? " . James Mangold natoľko zvýraznil krásnu Winony Rider a Angeliny Jolie, že sa celý príbeh vezie na ich chrbte a je slabunký . Psychológia takmer nulová, benevolentný prístup v takýchto zariadeniach tiež nie je nič štandardné a dobrá hudba a tie dve tiež nemôžu vyťahovať daromne film nad priemer. ()

zsn

To za Giu měla dostat Angelina Oscara, ne tady za toto, protože tuhle roli nehrála, zobrazila jen samu sebe, jaká ona je a ona je blázen, což ostatně demonstrovala i při předávání této ceny. Neskutečně bláznivý blázen s příslibem sexu v každém svém pohybu i pohledu, neznající se svou láskou k bratrovi, hranic. ()

venca163

Bloďatá Angelina Jolie? Neni to divný? Cenim to poselství. Některý lidi maj opravdový problémy, takže se přestaň litovat, přiznej si, že to byla chyba a začni žít normálně, jo? Děkuju. (75%) ()

ethos

Celkom sa mi to pacilo bolo to spravene podla mna velmi realisticky a miestami to bolo aj celkom hlboke, ale zase na druhej strane to malo aj slabsie miestecka pri ktorych som sa trosku nudil, ale celkovy dojem je dobry. ()

Lenka_J

Psychiatrická léčebna, kde spolu žijí lidé s různorodými problémy a životními osudy, které nám postupně odhalují v dvouhodinovém filmu. Girl, Interrupted je postavený hlavně na skvělých hereckých výkonech. Angelina Jolie, která si za roli Lisy odnesla Oscara, byla oceněna naprosto zaslouženě, jelikož zde předvedla něco neuvěřitelného. I když tak trochu zastínila hlavní hrdinku filmu v podání Winony Ryder, i její herecký výkon určitě zaslouží zmínit a vyzdvihnout. Skvěle sekunduje i Whoopi Goldberg, Brittany Murphy a další. ()

Maynard.

Tak tohle byla téměř nesnesitelná nuda... Mrknul sem na to, páč to někdo přirovnává k Formanovi. Jako jediný, co to má společnýho, je, že se to odehrává v psych.léčebně. Všecko ostatní se značně rozchází. Tohle je nudnej film s nevýraznýma herečkama. Angelina se sice snaží ze sebe udělat Nicholsna a jeho volnomyšlenkářství, ale vůbec. Winona, tu sem nikdy příliš nemusel, tak sem doufal, že to tady bude krapet lepčí, ale bohužel nebylo. No, Angelina má za tohle oskara, což teda moc nechápu. Nic z tohodle filmu mi neutkvělo v hlavě, takže za mě fakt slabota... ()

JADIM

Nebola navodená taká atmosféra, akú som už v rámci filmov z podobného prostredia videl, ale o to sa Girl, interrupted ani nesnažilo, keďže film nemal a väčšinou ani nepôsobil temne alebo nepríjemne. Niekedy to na mňa pôsobilo až prekvapivo príjemne a priateľsky. Čakal som Prelet 2, nedostal som ho a vôbec mi to nevadí. Lisa často zatienila hlavnú postavu, konkrétne vo väčšine momentov, kedy sa objavila. 8/10 ()