Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje nerozpoznatelné narušení osobnosti, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila k sobě samé. (oficiální text distributora)

Gee.Rocks

Nebýt Angeliny Jolie, tak se obávám, že tento film zapadne. Je jasné, že Angelina celý film táhne a Oscara si, za tuto roli, bezvýhradně zasloužila. Pak tu máme ale další postavy. Whoopi Goldberg i Vanessa Redgrave odvedly skvělé výkony, ale výraznější zde byla Brittany Murphy. Škoda, že tato mladá talentovaná herečka nás opustila tak brzy, protože v ní dřímal velký potenciál. Brittany zahrát šílence uměla vždycky. Ať už s Michaelem Douglasem po boku nebo vedle Angeliny Jolie. Winona Ryder, která mě vždycky rozčilovala sotva promluvila je v tomto filmu příjemnější. Mám z ní lepší pocit, nejspíš se do role hodně ponořila, protože jsem jí veškerou její šílenost věřila. Jenomže se měla snažit víc. Takto ji božská Angie převálcovala svým výkonem na plné čáře. A není to o tom, že Angelinina postava byla více šílená. Angelina umí zazařit. Winona se snaží, ale málo... o x let po tomto filmu zahrála postavu s podobným potenciálem v Černé labuti. Podobně šílenou postavu a hrála ji dobře. Je v tom ale ten rozdíl, že v Černé labuti hrála vedlejší postavu, v Narušení hraje postavu hlavní a v tom je celý Winonin výkon smutný. Ale rozhodně není ubohý. Jen zastíněný. ()

Marqta

Je se mnou něco špatně? Co je se mnou špatně? A je to vůbec špatné? Diagnoza: Narušení osobnosti/ vyléčena z narušení osobnosti. V čem je rozdíl? Co to vlastně je? Co je špatně? Kdo jsem? Krásný film s krásnou hudbou a úžasnými hereckými výkony. Dávám silné čtyři hvězdičky. ()

Aljak

Pomýlili ste si niekedy sen so životom? Alebo ste niečo ukradli, aj keď ste mali peniaze? Cítili ste sa niekedy skleslo? Alebo ste si len mysleli, že vám odchádza vlak, aj keď stojí? Možno som bola len blázon... Týmito slovami začína tento zaujímavý, avšak dosť depresívny film z prostredia dievčenskej psychiatrickej liečebne. Aj keď väčšina filmu pôsobila dosť strnulo a monotónne, aj tak ma to celkom zaujalo a niektoré scény boli naozaj veľmi silné. Zo všetkého najviac však na mňa zapôsobila samotná Susanna, ktorá prichádza na toto depresívne miesto s diagnózou "narušená osobnosť" - zaujímavé ako sa to potom všetko vyvíjalo, no predovšetkým ako navzájom vplývali na seba všetky pacientky v tomto ústave. Hlavne vzájomný vzťah Susanny a Lisy bol poriadne nekompromisný - v jednej chvíli najlepšie kamošky, v inej najväčšie nepriateľky. Takéto filmy z psychiatrických liečební majú naozaj čosi do seba - neviem prečo ale tá atmosféra, ktorá vychádza z týchto filmov je pre mňa vždy silná. Ľudí to proste akoby donútilo zamyslieť sa nad svojim okolím a najmä pochopiť, že nie každý človek je psychicky stabilný a znesie len tak hocičo... ()

Nautila

Silné, i když je to jedno velké klišé. Angelina je fantastická a i ostatní děvčata stojí za uznalé pokývání hlavou. Nebude mi vadit pustit si to znovu. ()

Sinn

Poprvé jsem viděla Angelinu skutečně hrát a musím uznat, že jsem ji křivdila, je opravdu skvělá, sociopat jak vystřiženej...a Winona byla také výborná, navíc mě velmi zaujala i Brittany Murphy, jak herecky, tak i postavou, jež ztvárňuje...velice povedený film.. ()

Streeper

Herecké výkony všech byly úžasné. Nemůžu zkritizovat ani jeden. Hlavně mě zaujala Angelina svým způsobem. Byla tak přesvědčivá a zahrála to nádherně. Říkala jsem si jestli se takhle nechová i doma, prostě jako kdyby to nebyla Angelina. Stejně tak i Winona, předvedla jeden ze svých nejlepších výkonů. Skvělý snímek a děj. Stojí za to! ()

starbrejkr

Narušení jsou takovou lehčí ženskou verzí Přeletu. Působivá je především podobná atmosféra - přestože se jedná o 25 let novější film, i kamerou připomíná opravdu film ze 70. let. Děj se odehrává bez překvapivých zvratů a drží se standardní struktury filmu z psychiatrické léčebny. Obrátky nabírá až na konci, ale o to silněji útočí na vaše emoce. A jako tradičně u filmů s podobnou tématikou podávají herci úžasné výkony, specialitkou Narušených je, že jde jen o ženy. Oscara sice dostala Angelina, ale Winona Ryder si ho rozhodně taky zasloužila, protože její pojetí narušené osobnosti je až minimalisticky přesvědčivé a každý její pohled znepokojivostí jen srší. K dokonalosti chybí jen překvapivější průběh větší části filmu, takhle to jsou hodně silné 4*. ()

1frida2

Prislo mi to desne nelogicke. Spis to vypadalo, ze chovanky mely lecit jak sve rodice a porucniky, tak narusene psychiatry. ()

C0r0ner

Nejzajímavější na tom bylo to, jak moc to bylo nezajímavé. A jelikož to bylo z ženského prostředí, tak samozřejmě nemohlo chybět hodně brečení, křičení, citů, pocitů... ble. Dohromady tedy dost o ničem, nehledě na přepálenou stopáž. 30% ()

pufina

Winona Ryder je vynikající, ale naopak Angelině Jolie role absolutně nesedla. Vteřinová scéna Mishy Collinse nezklamala, ten jeho zjev byl dost vtipný :-D ()

zette

No, na to, ze se jedna o film z psychiatricke lecebny ma strasne malo dejovych zvratu a zajimavych ci snad sokujicich scen. Je to hodne o pocitech mlade divky, kdy jeji problemy neumim uplne odhalit. Mam pocit, ze nerozumim ani zdravym zenam, natoz psychicky nemocnym a Naruseni mi zadne rozuzleni neprineslo. Jedina, skutecne zajimava postava byla Lisa, ktera se odlisovala od ostatnich a dala tak skvele vyniknout Angelinu Jolie, ktera za svuj vykon dostala Oscara. Nicim vyjimecny, ale nikoliv spatny film. ()

campix

To podobenství s Přeletem nad kukaččím hnízdem by tu opravdu byla a silný snímek to také samozřejmě je. Ještě aby nebyl, když vezmeme v potaz téma léčebny pro dívky, ale ta kvalita tak veliká opravdu není. Takže velmi kvalitní film, kterému ale do mého osobního žebříčku kultovních a velmi pocitově silných filmů chybí. Herecky povedené. Líbila se mi především Winona Ryder a překvapivě Angelina Jolie. ()

Juto

Špičkové výkony udržujú film v dobrej kondícii, napriek scenáru, ktorý často upadá do žánrových klišé. 8/10 ()

Riley

When you're alone and life is making you lonely, you can always go downtown. When you've got worries, all the noise and the hurry...........JUST LISTEN TO THE MUSIC! ()

KajusaK

Skvělá Winona, kterou ovšem zastiňuje vynikající Angelina. Trio uzavírá Whoopi. Zajímavý film z prostředí psychiatrické léčebny. ()