Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje nerozpoznatelné narušení osobnosti, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila k sobě samé. (oficiální text distributora)

Flyer

Fantatstické herecké výkony Winony Ryder a Angeliny Jolie bohužel nepřebijí celkovou průměrnost snímku. Příběh sice není špatný, ale jeho zpracování do filmové podoby se kvůli unylé režii příliš nepovedlo ()

moviefilm

Narušenie bol pre mňa vynikajúci filmový zážitok. Keď bol nejaký OSCAR zaslúžený, tak to bolo pre Charlize Theron (za Monštrum) a Angelinu Jolie. Výkon tej druhej bol taký geniálny a uveriteľný, že som pri sledovaní jej umenia ľutoval Brada Pitta, akú má doma mrchu...:-D A nielen ona. Aj Winona Ryder a vlastne všetci zúčastnení hrajú na plné obrátky. Narušenie je tak aj vďaka nim jeden z najlepších filmov vôbec! Po tých všetkých strašných hodnoteniach u kritiky a aj tu na čsfd.cz, som dostal excelentný zážitok, navyše skvele zrežírovaný. Od Narušenia si nemôžete sľubovať veľa a dostanete niečo nevídané... ()

dr.fish

Tak tohle je zatím jediný film, kde Angelina Jolie "hrála". Strhlo mne to od začátku a drželo skoro celý film. Něco málo by se vytknout dalo, ale tentokrát budu velkorysý. 90 % ()

eisha3

Mám pocit, že Narušení je celé tak trochu o ničem, nemastné neslané. Nad vodou to drží jen Winona a Angelina. Proto taky 3* ()

sir-dave

Angelina Jolie svou Lisu hraje dobře, ale charakteristicky je stejná jako pět jejich posledních rolí. Opět lišící se od ostatních, ale herecky už tak moc nepřekvapuje. Winona Ryder role v Střihorukém Edwardovi a Beetlejuice nepřekonala. Moc mě to neoslovilo, slabší než Jackův Přelet. Ideálně pro holky, co nemají rády výplachovky a popis filmu je oslovil. ()

URBAN

Nebylo to špatné. Byla to taková mírně intelektuální oddychovna jejichž třešničkou byl výkon Angeliny Jolie. ( 26.5.16/MAC ) ()

dan.pacino

Film pro mě balancuje na rozhraní tří a čtyř hvězd. Vynikajícně hrající Angelina mě však nakonec přiklonila k většímu počtu bodů. ()

Doudis19

Jistě, zvolené téma svádí k nesmyslné komparaci s Formanovým Přeletem a v podstatě tenhle film ani nemá co říct + vyvrcholení je oproti předchozímu počinu Mangolda vyloženě slabé. Tím však výčet záporů končí. Winona Rider není jen krásná, ale její postava je bezednou studnou otázek a pochyb, které příjemně dotváří atmosféru tajemna a mystičnosti. Jolie je spíše nesympatickej pacoš, ale i před ní klobouk dolů. Vůbec slyšet ji říct:"Kouřila jsem chlapy na nádraží abych měla co jíst.", je zážitek. Největší hvězdou pro mě však byla, budíš jí země lehká, obtloustlá Brittany Murphy. Ta je nejpropracovanější postavou i zdrojem nejsilnějších momentů. ()

Triple H

Ženský "Prelet" sa rozhodne nekoná a to napriek relatívne veľkorysej stopáži dobrému obsadeniu. Mangold klasicky vo svojom štýle všetko podáva v stráviteľnej forme, ale na oblizovanie prstov to nie je. Filmu vzhľadom na látku určite chýba prepracovanejší scenár, ktorý po celú dobu kĺže po povrchu a nejde hlbšie. Rovnako absentujú aj silnejšie momenty. Tie, ktoré sa s týmto úmyslom dostavia vyšumia do prázdna, pretože okrem Winony ani jedna postava nevykročí z druhého rozmeru. Lisa Angeliny Jolie je príkladne herecky a divácky veľmi vďačná, psychologicky je ale neuveriteľne plochá - skrátka len figúrka pre hereckú exhibíciu. Winona tu je ešte stále sladučká ako cukrík a poloha slabej, ukňučanej dievčinky jej sedí. ()

Sfinkter

Návštěva ženského oddělení psychiatrické léčebny vás neomámí tolik jako mužští kolegové v Přeletu nad kukaččím hnízdem, ale Winona i démonická Jolie vás provedou zákoutími mysli, které málokdo navštíví a které jsou při jejich odhalení těžko zvladatelné. Susanna měla ještě to štěstí, že šlo pouze o jakési "narušení", ze kterého se dá vypsat a vymluvit a které nemělo destruktivnější následky, než roční pobyt v ústavu, díky kterému si možná uvědomila další věci, které ji dokázaly nasměrovat ven. I když mám Winonu rád, možná se dala vybrat přeci jen vyzrálejší herečka pro tuto roli, nicméně Jolie nám veškerou depresi plnými hrstmi vynahrazuje. Vedlejší role Leta a Goldbergové mě hladily jako bonus. Ve filmu zazní píseň "3:10 to Yuma", přičemž v roce 2007 režíruje Mangold film se stejným názvem. ()

honx

Že bych to hltal plnými doušky, se říct nedá, ale překvapivě se dostavil silný dojezd, který mě nutil nad filmem přemýšlet. Jinak už kvuli Angeline stojí za zhlédnutí. ()

PabloFuentes

Winona Ryder jakožto Susanna se pokusí o sebevraždu a aniž by si to sama uvědomila, pošle se na psychiatrickou léčebnu, kde o ni pečuje zdravotní sestra Whoopi Goldberg. Setkává a přátelí se zde s dalšími různě narušenými dívkami, ale co je nejdůležitější, setká se zde i s Lisou, která je skvěle zahraná Angelinou Jolie a díky této roli jsem si vlastně i Angelinu zamiloval. Přece jen toho Oscara nedostala jen tak za nic. Tohle je totiž poloha, která ji sedí daleko víc, než všechny ty akční hrdinky, kterými se stala po Laře Croft. Narušení je prostě jeden z nejzajímavějších filmů z prostředí blázince, kterých bohužel příliš mnoho není. Za zmínku pak stojí i velmi povedený soundtrack. ()

Lachtaan

Winonu Ryder jsem jako velká část světa objevil až při sledování Stranger Things, od té doby jsem ale dohnal i spoustu jejích postarších performancí v devadesátkách a na jednu z mnoha došlo i dneska. Sice je v tomhle dramatu dost zastíněna rebelující Angelinou Jolie, i tak jsem si ji tu užil, obdobně i po velmi dlouhé době předčasně zesnulou Brittany Murphy. Jiným filmům z nelehkého prostředí léčeben pro problémové Mangoldův snímek nesahá po paty, ale jsem rád, že jsem konečně zhlédnul. Zvlášť, když to za chvilku zmizí z možností zhlédnout legálně. [viděno na Netflixu 23.4.2023] ()

lennyd

Angelina, Angelina, Angelina ... na ní tento snímek stojí. Svého Oscara za tuto roli dostala zcela zaslouženě. I když ostatní nejsou špatní, tak z filmu si stejně budete pamatovat jen Angelinu Jolie... ()

danoo

Na GIRL, INTERRUPTED som náhodou narazil asi pred 3 rokmi vo videopožičovni a priznávam sa, že ju ľúbim stále viac. A to som ju mal len 5-krát.... Neviem, čím to bude, veď príbeh o hľadaní vl. ja, identity sa zdá byť taký otrepaný. Možno je to psychoticky príťažlivou A. Jolie, možno konečne serióznou W.Goldberg, tiež chovankyne blázninca v zime na zmzline nevidíme každý deň... Azda niekto považuje Mangolda za nudného, ale ja si jeho klasickú, pokojnú réžiu užívam. ()

VittaBella

Můj milovaný film s vyšinutými lidmi! Škoda, že už Angelina Jolie nehraje v takových filmech...zapomínáme, že má vůbec talent. Ráda se do tohoto blázince vracím... ()

LadyDevil

Úžasná podívaná, vážení! Trošku jsem se bála zkreslení psychiatrický léčebny idealistickým způsobem, ale nestalo se tak: naopak je tu krásně ukázáno, jak se mezi "narušenými" dokáže vytvořit o mnohem pevnější a hezčí přátelství než mezi "normálními"..ono obecně - kde jsou hranice mezi normalitou a bláznovstvím? Díky hlavní hrdince máme možnost se nad tímto vícekrát zamyslet..Winona Ryder se bravurně ujala svojí role - ta nejistota a rozporuplnost z ní vyloženě pryští, no a Angelina je rovněž výborná. Celý film má moc hezkou myšlenku, graduje přesně podle mýho gusta a konec mě dojal..koneckonců jsem se vzmohla jenom na "Nádhera!" ()

Pavlínka9

Skvělé herecké obsazení, výborné téma filmu, prostředí, do kterého by nikdo nechtěl dostat, i když je zde hlavní hrdinka dobrovolně. Film se mi líbí hlavně po filmové stránce, jelikož časté střihy, retrospektivy, herečky, které vypadají přesvědčivě jako opravdové chovanky ústavu jsou dokonalé. Snímek se opravdu hodně vyvedl a je těžké říct, která z mladých žen v něm nejvíce exceluje. Sice mám pokaždé od začátku pocit, že film naznačil velké množství témat a problémů, které se ve filmu divák ani nedozví jak doopravdu jsou, ale to pro mě jen umocňuje sílu snímku. Moc povedený film, který si svou slávu řádně zasloužil. ()

pytlik...

Nejdřív jsem měl obavu, že se jedná o remake Přeletu, ale pak se film vyvrbil v trochu jiný příběh. Bohužel, jak film pokračoval, čím dál častěji se také objevovala klasická americká klišé provázená příslušnou hudbou, což nakonec vyvrcholilo v čítankový přerod hlavní hrdinky, která si uvědomila, že hodnoty většinové společnosti jsou ty správné a vrátila se v jejich teplou náruč. Takže srdíčko běžného diváka může zaplesat, jupí! Mimochodem, Angelině ty vlasy vůbec nesekly. ()