Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje nerozpoznatelné narušení osobnosti, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila k sobě samé. (oficiální text distributora)

xBarushe

Angelina Jolie v době, kdy její role byly daleko charismatičtější a krásnější, než dnes. Drama z psychiatrické léčebny má silný příběh, výborné herce a já tomuhle všemu uvěřila. Prostě srdcovka a jasných 5 ()

aknamor

Mám ráda filmy z prostředí blázinců a tenhle určitě patří k těm lepším. Že zde hraje Brittany Murphy jsem se dozvěděla až z titulků, vůbec jsem ji nepoznala. Winona a Angelina jsou skvělé. ()

Swingie

Dosť ma zarazilo, že tá psychiatria tam bola fakt ako 5* hotel. Však si tam koniec koncov mohli robiť čo chceli. Flashbacky veľmi podarené, škoda, že len zozačiatku, mohlo by ich tam byť viacej. Doteraz stále neviem o čom ten film bol, asi len o priateľstve v každej chvíli o ľuďoch, ktorí majú v sebe kúsok citu, aj keď to tak nevyzerá a súhlasím s názorom Faidry. Psychiatria nie je dokonalá, ale toto je trošku pritiahnuté za vlasy. ŠOK VEČERA: Poruchy osobnosti sa dajú liečiť. Odkedy? ()

Rastman

Za plno. Ale čistě z osobní roviny. Některé filmy prostě zahrají na vaší strunu a krom toho, donutí vás přemýšlet. Ne nad nějakou velkou filosofickou pravdou, prostě jen nad sebou samými. ()

P3tulQa

Winona předvedl profesionální výkon. Dokonce se tady dala přetrpět i Angelina. Ve filmu bylo skvěle ukázané, jak i psychologové a psychiatři (myslím toho, co byl u nich doma) neumí s pacienty mluvit tak, aby jim pomohli. Bylo to smutné, ale také pravdivé. Jsou lidé, kteří si dokáží pomoci, ale jsou také lidé, kteří si pomoci nedokážou. Zkrátka se jim to povedlo! ()

generalmagor

Díky Angelíně se stal tento film pro mne mimořádným. Uchvacující výkon až jsem z ní měl husinu. Pokud' tě nezajímá psychiatritská léčebna nenech se tím odradit. Mrkni na to už jenom kvůli Angelině, která si zaslouženě odnesla za tento uchvacující výkon oscara. 110% ()

DePompon

Silný zážitok. Naskytuje sa otázka, kto je skutočne blázon a kto má iba slabú chvíľku... Angelina Jolie zo seba po hereckej stránke dostala to najlepšie, čo mohla a obávam sa, že tento výkon je z jej strany dosiaľ neprekonaný. Film sa na nič nehrá, celý sa odvíja tak pútavo a prirodzene, že sa cítite, ako by ste medzi múrmi liečebne žili sami. Práve preto sú otázky, ktoré sa podvedome vynárajú v hlave, také trefné. Plný počet! ()

Dejf4

Čekal jsem a čekal. Bohužel se nedočkal. Tohle je prostě takový deník, který někdo předčítá (hraje), ale žádné emoce to ve vás nenakopne. Strašně sterilní. Nebýt Angeliny, tak je to ještě horší. 5/10 ()

bigjames

James Mangold natočil na sklonku milénia opravdu velmi kvalitní film. Na top úroveň ho posouvají zejména dokonalé herecké výkony ústřední dvojice, kterou tvoří Winona Ryder a Angelina Jolie. Kamera, střih, hudební doprovod - to vše dobře funguje a pomáhá tvořit atmosféru, která spolu se silným příběhem a skvělým obsazením vedlejších postav vytváří tuhle filmovou lahůdku. ()

Phersu

Whoopi ako laskava sestra s milym a chapajucim usmevom ako matka. Sialena Angelina o ktorej si myslite ze je takato od kedy sa narodila. Winona, ktora nevie kto je nasledne je znechutena a potom "nadsena" v blazinci. Film vyborny len skoda ze Clee Duvall sa nedal vacsi priestor ()

xMíšenkax

Zajímavej film se skvělým obsazením, který stojí za zkouknutí a zamyšlení. Angelina je naprosto famózní!!! V téhle roli působí tak přirozeně, že z toho jde mráz po zádech! Kdy je člověk normální a kdy je blázen? Každej má v sobě asi trochu obojího :-)))...... ()

SZYslak

Když film začínal, říkal jsem si něco o kukaččím hnízdě a elektrošocích, naštěstí to skončilo "jen" kuřecíma kostma pod postelí, následoval peppermint clit a peppermint dick. Fascinující Angelína (lepší už nebude) a ztvárnění 60tých let v USA. Zato Winona mi přišla taková nanicovatá. Sestra v akci dostala příležitost se předvést a využila ji na sto procent. Moc pěkný film. ()

Pixie

Příběhově docela slabé. Asi jsem moc malý blázen na to, abych ho plně pochopila. Ale Angelina byla výborná a na ní ten film stojí. ()

klapqua

Film stojí na hereckom talente Angeliny. Vnímala som Whoopi, vnímala som Winonu, Brittany, Jareda, Angelu...ale obdivovala som Angie. Tá baba hrala ozaj dobre, chvíľami som až premýšľala, že človek predsa len musí byť trochu cvok aby toto tak dobre zahral. Film ako celok ma zaujal a videla som ho viac než raz a vždy sa k nemu rada vrátim. Samozrejme, nie je to také skvelé ako Prelet nad kukučím hniezdom, ale vždy ma to pobaví. Musím sa priznať že hl. postava - Zuzana - ma mierne štvala, jej niektoré reakcie a komentáre... Lisa bola síce určite väčší cvok, ale za to úprimnejšia a zábavnejšia... temnejšia ()

deathmoon

Film podľa skutočnej udalosti odohrávajúci sa v prostredí psychiatrickej kliniky.Susanu Kaysen stvárníla Winona Ryder pomerne slušne,no výkon Angeliny Jolie v roli sociopatky Lisy vyráža dych. Podľa môjho názoru Angelinina životná rola (oscar je viac ako zaslúžený). a ak "ste si splietli niekedy sen so životom, alebo ste niečo ukradli,aj keď ste mali peniaze, cítili sa niekedy skľúčene, alebo ste si mysleli že vám odchádza vlak, aj keď stojí", tak tento film stojí zato. ()

AceDandelion

Řekla bych, že toho je jeden z těch filmů, které vás prostě nudí celou dobu a nebo vás naopak dostanou na 100% . Mě dostal na 99%, jelikož bych věděla o minutové konečné scéně, kteroou bych přidala, aby film byl naprosto dokonalý. I tak je ale tenhle film něčím zvláštní, výjimečný a mimořádný. Herecké výkony , nejen Winony a Angeliny, jsou jasně chvályhodné, přestože musim říci,že Angelina v této roli je jako Polárka mezi hvězdami - prostě září a ostatní zastíní tak, že jí zdaleka nikdo není v patách. Osobně považuju toto za nejlepší roli, ve které jsem Angelinu viděla, protože mi vážně vytřela zrak ! Celej film na mě vyvolal dost hluboký dojem a proto ho dneškem řadím mezi nejlepší filmy, který jsem kdy viděla. ()