Oliver & Přátelé

• slovenský

Oliver a jeho kamaráti

Animovaný / Hudební / Pohádka

USA, 1988, 72 min

Další film který u nás nikdo nezná. Animace je naprosto výborná. Je zde využíváno hodně počítačové Animace a to je jedině dobře. Film vypráví příběh Olivera Twista. Ovšem tady si Disney trošku víc vymíšlí protože film se odehrává v New Yorku a původní příběh je vyprávěn někde úplně jinde.Postavy nejsou ničím speciální nejsou ani špatně ale ani nejsou ty nejlepší. 75% ( 4 hvězdy z 5 ).(16.4.2017)

Asi najlepší Disneyho klasický 2D animák...plný akcie, na animák perfektného humoru, plný zvierat, ktorých si musíte zamilovat a držat im palce počas celého príbehu. Takisto dramatické scény spolu s hudbou a vierohodnými záporákmi sú skvelé. Veľmi príjemné prekvapenie...čivava Alonso rulezz. Hodnotenie: 90%(24.5.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $74,151,346Tržby Celosvetovo $76,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $481,681 //počet predaných kusov 24,132(8.1.2010)

Jeden z mých nejoblíbenějších animovaných filmů tolik vzdáleného dětství ;-)... Ve své době jedna z nejlepších animací.(11.8.2009)

Veľmi milé prekvapenie. Neviem, ako je možné, že som sa k rozprávke nedostala ako malá pri svojich pravidelných návštevách videopožičovne. Nemá to kúzlo Levieho kráľa, Medvedích bratov ani Lady a Trampa; no za to má výborné pesničky a veľmi dobre zakomponovanú akciu. Malý Tito bol rozhodne najlepší.(30.11.2015)