Dobrý synek

• USA The Good Son (více)

Henry Evans je rozpustilý a hravý klučina, za jehož andělským úsměvem se skrývá temné tajemství a láska ke smrtelným hrám. Jeho milující rodiče a rozkošná sestra nemají ani potuchy, čeho je Henry schopen. Pouze jeho bratranec Mark, který k němu přijíždí na návštěvu, vidí zlo, které se skrývá za Henryho úsměvem. Zlo, jenž může ohrozit život celé rodiny. Mark se je snaží varovat, ale bezúspěšně a brzy se on stává tím špatným. Dokud nebude Mark schopen ukázat pravou tvář jejich „dobrého synka“, musí proti němu bojovat sám v zápase dobra proti zlu. (Bontonfilm)

svik

Dobrý film úplně si dokážu představit že je Culkin takévý i v normálním životě opravdu kupodinu ehrál svou roli na 1 . Co se týže wooda ten byl zase ten nepochopený chlapec který nic nezkazí. Paráda ()

corpsy

Sem tam napínavý thriller, s ktorým sa Culkin chcel dostať zo zaškatuľkovania jeho osobnosti. Podarilo sa to ale len z polovice. ()

Marsik

PRIMA HD - Dobrý thriller. Sice to plně nedosahuje kvalit čtyř-hvědičkových thrillerů, ale u některých scén máte chuť Kevinaaa zabít pohledem. Culkyn to na svůj věk zahrál skvěle a i Elijah již tenkrát předvedl, že v něm něco je. 69% ()

fannah

Dost drsnej film. Psychotriller který je jediný ve své kategorii. Elijah Wood se projevil mnohem líp než Macaulay Culkin, i když tahle role mu teda sedla naprosto unikátně. Opravdu to pro mě byl hodně hluboký zážitek a dost jsem nad tímhle filmem přemýšlel. ()

zdepapepa

Pár děr v ději je převálcováno Culkinem, vymanivším se ze škatulky family-friendly herce ze série Sám Doma. Těžko se u takovéhoto komentáře nespoiluje, ale zkusím to... V prvé řadě bych toto rozhodně nedoporučil dětem, ostatně v Améru tento film měl hodnocení R, myslím. V druhé řadě zamhouřete oči, kdykoliv se na scéně objeví nějaký dospělý - nejenže rodiče nejsou zrovna z těch nejstarostlivějších, dokonce v jednom momentě selže i psychiatr, aby odhalil, kdo že je skutečným "chessmasterem" a padouchem. A taky tento film obsahuje Elijah Wooda. Nic světoborného si od toho neslibujte, ovšem jako mrazivý film na občasné televizní seance je to naprosto ideální. Za to dávám (trošku slabší) 4 hvězdičky. ()

Krt.Ek

Tenhle thriller mě moc nezaujal. Culkin i Wood hrají své role báječně, ale děj plyne moc pomalu. Je to prostě takové nemastné, neslané. 40% ()

frashmaker

Kdysi jsem koukal na tento film s tím, že když tam hraje "ten ze Sám doma" tak že to určitě musí být sranda a označení horor jsem snad ani nechtěl vidět. Jaké bylo mé udivení, když se můj oblíbený herec proměnil v netvora. Dokoukal jsem až do konce a s otevřenou pusou sledoval, jak Macaulay ničí svojí pověst sympatického rošťáka. Velmi dobrý film se zajímavým námětem a mrazivým pocitem bezmoci matky, kterou na konci filmu čeká nejtěžší rozhodnutí v jejím životě. I když, bylo opravdu tak těžké? ()

mysiak

Taký nudný film, kde sa stretli "budúce nádejné hviezdičky" - Culkin, Wood...lenže hviezdou sa stal iba Wood...ináč je to podpriemerný film ()

nirvanafan

Macaulay Culkin mi tady připadal jako mladší verze Michaela Pitta z Funny Games. A Elijah skutečně hrál dobře už takhle zamlada. Hororem bych to nenazývala, přišlo mi to spíše jako slušné drama se spoustou dobrých nápadů. Navíc vzhledem k délce filmu se u toho vážně nelze nudit. ()

Pierre

Je pravda, že ten ,,dobrý synek´´ byl tak ,,dobrý´´ až mi z něho místy šel mráz po zádech. Než mít takhle ,,dobrého´´ synka to je fakt lepší nemít žádného. Nicméně jsem si nevšiml, že by měl nějaký svůj charakteristický úsměv ďáblíka. Konfortace s rodiči tady celkově trochu chyběla, ale to nebyla hlavní chyba. Film nejvíce pohřbívála přílišná hloupost a hlavně nelogické chování Froda a ,,synka´´. On i ten Frodo byl tady totiž takovej šáblej a s tou jeho teoríí o mámě (tetě mámě) mě štval. To chtěl mít synka za bráchu? A já jsem si ani nevšiml, že by si ho jeho teta, která teď teda měla být teda jeho mámou (či cooo? nějak zvlášť všímala. Krom tedy jedné scény. Opět chyběla jakákoliv konfortace. Nicméně jsem Frodovi pochopitelně fandil. V boji proti synkovi bych fandil komukoliv. Musím uznat, že synek byl fakt možná jednou z nejodpornějších filmových postav, které jsem kdy viděl. Ale závěr filmu zase jedním z nejhorších a doufám, že už žádný takový nikdy neuvidím. Tak nechutně slizký, patosovitý, nerealistický a s takovým přehráváním. Blébléle. Tří by byly moc a vzhledem k malé škále hodnocení musím dát jenom dvě a půl. ()

K.I.N.G.

"Já na zlo nevěřím." ..."Ale to byste měla!" Já osobně teda na zlo věřím. Obzvlášt' po tom, co jsem měl možnost vidět nasraného a zlobou, až do morku kostí, prolezlého Kevina. Asi mu z toho, jak mu pořád domů lezli ti lupiči, Mokří banditi, už vážně přeskočilo. Jako padouch je vážně skvělý. Doufám, že v příštím díle "Sám doma" už poteče krev :-) ()

AlistairMir

Kevin šikanuje Froda co více k tomu dodat? Snad jen, že tento Kevin by mokré bandity pohřbil za domem a nikdo by na to nepřišel. Ze začátku to vypadá, že kluci budou kamarádi. Pak jsou zde první náznaky, že vše nebude úplně v pořádku a atmosféra nám postupně houstne a houstne i Culkinovo chování. Scéna kdy se na svůj věk až děsivě promyšleně snaží zbavit své malé sestřičky je skutečně mrazivá a já Culkinovi tleskám protože i když jsem ho zde nazval Kevinem tak tímto filmem jasně dokázal, že je víc než jen jedna postava z kultovní komedie. Paráda. Avšak potřeba pochválit i Wooda. Jasně dokázal, že dřevo má max v příjmení a už tady dokazuje, že hrát umí. A také to není jen Frodo...jen mrkněte na Maniaka. ()

willow666

Takže. Zpočátku to byly dost nepříjemné chvíle nudy, Wood mě nijak nezaujal, smrt jeho maminky nezapůsobila. Později film začal nabírat obrátky snad až nečekaným způsobem - Culkin hrál výtečně a jeho role mu skvěle sedla, soudí se mi to líp, jelikož rozhodně nejsem fanouškem jeho komediálních počinů. Bylo sice jasné, že dobro nad zlem zvítězí, ale že tvůrce zvolí zrovna tento způsob... tak to by mě nenapadlo. ()

kajas

Aneb jak jedna dětská hvězda už dávno zhasla, ale ta druhá už v naších srdcích zůstane jako Frodo. Napínavé, až skoro hororové. ()

marleyy

65% Tento snímek tahnou na svých bedrech výkony mladých herců Culkina a především Wooda, který ukázal, že pro něj zahrát psychopata už v té době nebyl problém. ()

Trevor

Prvý film, ktorý som ako dieťa videl v kine. Hneď potom som si pod stromčekom našiel aj túto knihu. Ako dieťa som nechápal prečo tam je toľko rozdielov a to ma trochu iritovalo.Yostalo mi to dodnes, pretože aj teraz mi vadia do oči bijúce rozdiely medzi knihami a filmami. Terajšie hodnotenie aj komentár sú už trochu s nadhľadom, v detstve by to dostalo 6 hviezdičiek z piatich možných... ()

easaque

nostalgické -4* Tento film jsem už viděl víckrát a pamatuji, že při prvním shlédnutí jsem byl z něho hodně šokovaný a nejen tím, že jsem viděl Kevina ze Sám doma v nezvyklé roli. Obsazení je slušné a neoslabuje silný příběh, který je aktuální stále, tak si své diváky určitě najde. Čtyři hvězdy si snad zaslouží, i když píšu komentář jen ze vzpomínek. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Maculaye Culkina všichni známe jako toho klučinu z filmu Sám doma, kde si ho spousta lidí zamilovala, no, a tady v tomhle filmu ho budou zase nenávidět. Tady totiž hraje bezemočního psychopata. Ten film začne hodně rozvláčně, budování nějaké atmosféry je zde fakt neskutečně pomalé, avšak potom se to rozjede a začne to být dost napínavé, nemluvě o poslední půlhodině, tam jsem fakt měl oči přilepené k obrazovce a doufal jsem, že už toho Henryho někdo zabije. Pravda, mohlo to jít víc do psychologie, ale pak už si snad nemám na co stěžovat. Bylo to napínavé, hlavní hrdina byl sympatický, hlavní záporák byl hajzl a celé to prostě fungovalo tak, jak mělo, takže vůbec nemám problém tomu dát 4*. ()

balba

Macaulay Culkin je tak dobrý v činění zla , až z toho jde mráz po zádech.Myslím , že mu tahle role sedla jak vyšitá. ()