Jurský svět: Teorie chaosu

• USA Jurassic World: Chaos Theory
USA, 2024, 3 h 56 min (Minutáž: 23–24 min)

Epizody(10)

Parta z Křídového kempu se sejde, aby rozpletla nitky celosvětového spiknutí, které ohrožuje dinosaury i je samotné. Tak rychle do akce! (Netflix)

Stanislaus

Nublarská šestka trochu povyrostla a zúžila se na pětku! Teorie chaosu nezaostává ani o chloupek za Křídovým kempem a nabízí opět svižné dobrodružství plné akčních sekvencí, mysteriózních peripetií, ale i smutných momentů a střídmé romantiky. I když může Teorie chaosu na první pohled (podobně jako Křídový kemp) působit jako seriál pro dětské publikum, dokáže (opět) oslovit i dospělé diváctvo. Během sledování bylo dost patrné, že tvůrci počítají minimálně ještě s jednou sérii, jelikož po skončení 10. dílu zůstává na scéně ještě dost otazníků a živné půdy pro další epizody - já jsem ale pro další sérii (či série) všemi deseti. Z nově příchozích postav na mě nejvíce zapůsobila tajemně krvelačná dvojnice Cate Blanchett ze čtvrtého Indiany Jonese. Jsem zvědavý, jakým směrem se bude seriál ubírat dál. ()

Leftysk

„Jurský svet: Teória chaosu“ je pokračovanie seriálu Jurský svět: Křídový Kemp a filmu Jurský svět: Nadvláda. Ako fanúšik Jurskej franšízy musím povedať, že tento seriál je určite lepší než prvý seriál o tejto bande a zároveň je lepší než posledný film z Jurskej franšízy. Je trochu smutné, že animovaný seriál je lepší než samotný film (Jurský svet Nádvlada), ktorý zarobil veľa, ale neuspokojil fanúšikov série na to aby mohli sa radovať a vyskakovať z okien. Príbeh bol celkom zaujímavý ako aj nové postavy, ktoré sme mohli vidieť v seriáli. Postavy sa veľmi zmenili na to, že to boli 4 roky od kedy naposledy boli všetci. Koniec neomrzí ani nepoteší je taký v pohode a aspoň vieme, že sa môžme tešiť na druhú sériu. Celkovo si myslím, že toto je super seriál oproti prvému seriálu nie len kvalitou, ale aj príbehom a pod. Moje hodnotenie prvej série: 4/5 ()

ricmont

Je to smutné, že animovaný seriál zaměření na mladší diváky je o dost lepší než hlavní filmová série. Stejně jako Křídový kemp mi i Teorie Chaosu dává to co jsem chtěl od hraných filmů. Dinosaury, zajímavý příběh a postavy na kterých mi bude záležet. Teorie Chaosu sleduje hrdiny Křídového kempu a to tento v období mezi Zánikem říše a Nadvládou. Opět je tu několik odkazů na filmovou sérii. Ale po většinu času si seriál jde vlastní cestou. Postavy za dobu co jsme je neviděli se posunuli v dál. A nebýt záhadného úmrtí jednoho z nich tak by možná žili i obyčejný život. ()