Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

Kothy

Další akční klenot, který jsem si musel doplnit. Buddy komedie napěchovaná hláškami, jak má být. Sylvester Stallone a Kurt Russell jsou tu v nejlepší formě. Nemohu opomenout ani úžasnou Teri Hatcher. Na tyto dva poldy mafie narafičí boudu a oni se octnou mimo zákon. Musí dělat, co můžou, aby dokázali svou nevinnu. Dobrá je například část ve vězení. Většina jejich vybavení (hlavně na konci) je na svou dobu dost hi-tech. Ani po letech to neztrácí své kouzlo. "Rambo je trouba." :D ()

nascendi

Tango a Cash bol v minulosti veľmi populárny film, k čomu postačovala účasť dvojice "chlapákov", scenáristom krvopotne vydolované zápletky, pyrotechnici uštvaní na pokraj svojich síl, Jack Palance, ktorý nič iné ako záporáka nemôže hrať a hŕba trápnych hlášok, ktoré mali byť považované za vtipy. Výsledkom je hlúpučký film, ktorý by sa chcel tváriť, ako jedna časť kvarteta Smrtonosných zbraní, ale tie hrajú v inej lige. ()

PetrPan

Jedna z nejzábavnějších akčních komedií, co jsem kdy viděl, nažehlený Tango a buranský Cash v podání Stalloneho a Russella jsou skvělou dvojicí, která sype jednu hlášku za druhou, zábava, zábava a zase zábava ()

Happens

Je to asi klasika těhle pokusů o akční komedii, ale zase, že bych to mohl někomu doporučit, aniž bych ho neměl rád, ani ne... Každopádně jediná dobrá scéna, jak si je chtějí podat ve vězení a přes mříže mu zlomí nos, bravo, je to otřepané, ale stejně se mi to líbí. Ať žije policejní brutalita. ()

klerik

Klasika ťažiaca z nesúrodej dvojice. Bitky sú fantastické a hlášky sa dorovnajú DIE HARD či LETHALl WEAPON. Sylvester naplno využil svoj nový image chlapíka v saku a okuliaroch... ()

SeBig

Co slovo, to hláška ,,Cashi moje sestra není tvuj typ" ,,Rambo je trouba..hele sněží" :D No prostě libovej akčnák a perfektníma hláškama i bitky tam jsou skvělý.. vězenský prostředí, střílení co víc si od akčnáku přát navíc Rambo a Plissken si jdou skvěle do noty! :) ()

jojinecko

Starý dobrý "old school" akčák, ktorý síce v závere stráca dych, ale stále je to pozerateľné... za geniálne hlášky (sú podľa ešte podarenejšie ako v Poslednom skautovi!) dávam bod navyše:) ()

Flego

Typický prípad akčnej zábavy ako má byť. Dobrá akcia, super hlášky, herci sa výborne bavili a výsledkom je parádny nárez plný akcie a humoru. ()

honajz

Dám sice jen siné tři hvězdy, ale nebudu mít v budoucnu problém - na rozdíl o jiných tříhvězdiček a dokonce i některých pětihvězdiček - se na film znovu podívat a pobavit se. Ale objektivně to fakt na 4* není - padouši sice vymyslí geniální plán, ale ten je pitomý už od začátku (přitom ten Japonec měl plán lepší - rovnou oba krouhnout, a byl by klid; jenže to by pak nemohli naši kluci statečně unikat a bojovat), spousta věcí je tu velmi nedůvěryhodných a ta přehršel vtípků na homosexuály je tu nejen zbytečná, ale navíc se párkrát dokonce opakuje, takže to není vtipné. Ale jinak ústřední dvojka jede skvěle, pár hlášek je vymazlených, některé akční scény dobře natočené, a dokonce jsem si vybavil i Teri Hatcher, kterou bych měl znát minimálně z MacGyvera. ()

HellFire

Z Tango a Cashe jsem viděl v televizi jen dvě scény. Hru na dobrého a špatného poldu na střeše (která mně nadchla) a výbušný závěr hraný pouze na efekt. Teď, po zhlédnutí celého filmu musím přiznat, že ani ta parťácká chemie moc nefungovala a hlášky do celého konceptu též nezapadly. Jediné co tak zbylo, jsou dva drsní borci v roli odvážných policistů. ()

eraserhead666

Uf, tohle dost zevšednělo, za ty roky. Vybavuji si, že před lety jsem to ani nedokoukal, teď tak nějak že jsem byl i ospalej a nic jiného se mi nechtělo. Přijde mi to takové matné, přehnaně stylizovaný kontrast mezi dvěma hlavními hrdiny smrdící papundeklem. Pobavil akorát vtípek na Ramba a zaujala mladičká Teri Hatcher. Jinak od obou herců nic moc. 2.5* ()

SOLOM.

Celkem slušná průměrná akční podívanou s dvojkou mých oblíbených herců. Sylvester Stallone i Kurt Russell podali vcelku obstojné výkony, rozmanitost jejich postav byla umocněna několika trefnými hláškami, pár akčních scén bylo taka dobrých, jen příběh jako celek zas až tolik neoslnil, jak bych očekával. Líbila se mi pasáž z vězení s Maniac Copem Robertem Z'Darem v čele. Teri Hatcher byla v té době ještě celkem sexy, Brion James správně slizký parchant. Inu podívaná pro nenáročné, ale víc jak průměrné ohodnocení z toho ani po tolika letech a opětovném zhlédnutí prostě nevykouzlím. ()

kajda.l

Na straně jedné absence logiky a hloupoučký (o ničem) příběh, na straně druhé smršť nekompromisních hlášek, vynikající Kurt Russell a roztomilá supermanova holka za mlada (není divu, když její starší bráška je Sly), jejíž taneční číslo mě nadzvedlo ze židle. Prostě výborná, neředěná 80' zábava, kde bod číslo jedna hoďte za hlavu a jenom se bavte (kolik dnešních svalovců neherců, vám nabídne takovouto porci zábavy, jako Kurt se Slyem?.. Jason Statham?, ale kdeže..) 80% ()

Bauer

Jo tak tohle jsou ty super filmy kde je moc sympatická dvojice a hodně dobrý hlášky kterým se člověk zasměje, potom dobrej scénář a máme tady moc dobrou akční komedii.U čeho sem doslova slintal blahem byly scény ve vězení , to bylo dobrý.Film na který se podívám kdykoliv s chutí. ()

MáŠa

Nevim, nevim, jaké to bylo ve své době, ale v té dnešní mi to připadá takové trošku už přežité. Na komedii málo vtipu, na akční film zase chybí trošku toho drivu - dneska ty filmy bývají takové dynamičtější, rychlejší střihy, temější barvy atd ()

Sawy

Výborný akčňák,jeden z nejlepších Slyových filmů.Hlavní dvojice je výborná,oba dva sympaťáci,Kurta Russella sice žeru víc,ale Sly je taky borec.Teri Hatcher je moc sexy a fakt,že hlášky mají převahu nad akcí rozhodně neberu jako nedostatek.A když už na akci dojde,tak stojí za to.Bavil jsem se královsky,možná ještě víc než u Demolition Mana.85 % ()

ScarPoul

Pre mňa celkom samoúčelná zlátanina snažiaca sa priživiť na vlne buddy filmov, tak populárnych v 80 a 90 rokoch. Stalloneho aj Russella mám veľmi rád. Mnohé filmy s nimi považujem za vrcholy akčného a sci-fi žánru, ale toto spojenie, ktoré by mi za iných okolností spôsobilo príjemné šteklenie v napätom očakávaní čo ďalšie táto dvojica správí, pôsobilo v tomto filme nedotiahnuto. Kančalovskij nie je režisér hodný zapamätania. A ústredná dvojica nevyšla s Blackovho pera a už vôbec sa nejedná o niečo pomätné. To pamätné , nové ukradli Tangovi a Cashovi úplne iné filmy. Hlavným problémom je hlúpy zloduch a nefungujúca chémia medzi ústrednou dvojicou, s ktorých každý sa snaží ukradnúť najväčší kus koláča tomu druhému. Hláškujú každú jednu minútu a tým pádom nemáme ako divák možnosť troška do nich ako do postáv nahliadnúť. Smrtonostná zbraň bola predsa len o niečom inom. Podpriemerná zlátanina, ktorej úspech a kultovosť je pre mňa záhadou. ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)