Jerry Welbach (Brad Pitt) dostane dvě ultimáta. Šéf gangu chce, aby odjel do Mexika a dovezl vzácnou starou pistoli nazývanou Mexičan, nebo ponese následky. Další podmínku mu dá jeho přítelkyně Samantha (Julia Robertsová), která si nepřeje, aby jeho spojení s gangem dál pokračovalo. Zůstat naživu i přes problémy se svou dívkou je lepší než být mrtvý, a tak se Jerry vydává k hranicím. Najít pistoli je jednoduché, ale dostat ji domů je jiná záležitost. Zbraň totiž údajně nese prokletí, kterému Jerry stále více věří, zvlášť když se Samantha stane rukojmím chladnokrevného zabijáka Leroye (James Gandolfini), jehož si najal Jerryho nervózní boss (Bob Balaban). (HBO Europe)

OHI

Začátek je skutečně zábavný, ale po rozdělení milenecké dvojice začíná být scénář proděravělý, zvláště pak příběh něžnější polovičky. A ani výkony obou hlavních představitelů s tím nic nezmůžou. ()

dANo

Zbytočne dlhý film, ktorý nemá ani zďaleka na to scenár, aby mohol viac ako 2 hodiny naťahovať nejaký primitívny dej okolo naháňačky nejakej mexickej pištole. ()

Tomesh

Zápletka jako hovado a navíc bytostně nesnáším Julii Roberts. Nevím, co na ní ostatní vidí. Jednu hvězdu za charizmatického Brada a druhou za vtipného Gandolfiniho.. ()

Ravi

Příběhově plytký, herecky rovněž, ale se skvělou hudbou a nečekaně vtipně pojatý film. 60% = 3/5 ()

Autogram odpad!

Neuveriteľne hlúpy film, na ktorý som sa vďaka obsadeniu dokonca išiel pozrieť do kina v čase premiéry. Dnes by ma pred tým „zážitkom“ už zachránilo ČSFD, ale vtedy to bol jeden z dvoch filmov, keď som chcel z kina odísť, ale hanba mi nedovolila, tak som to pretrpel. Už na druhý deň som nevedel, ako to skončilo, a netuším, čo prinútilo Pitta a Robertsovú zúčastniť sa takejto uvrieskanej obludnosti bez nápadu a bez scenára. ()

jefff

Průměrná romantická krimi/komedie se sympatickým obsazením. Přes pěkné výkony všech protagonistů mě nejvíce zaujal James Gandolfini v roli homosexuálního zabijáka. Julia Roberts je jako obvykle trošku šáhlá a histerická. Brad Pitt měl samozřejmě už daleko lepší role a tato v jeho filmografii zapadne do širokého průměru. Přesto jako celek film potěší a překvapí. Za mě dobrý! ()

Josefin

Příběh průměrný a hlavně nudný. Pro mě tentokrát jindy skvělý Pitt, Robertsova byli nějak mimo a ani Gandolfiini to nezachránil.Tahle střela letěla mimo terč! ()

Hortenzia

O čom bol ,prosím vás, tento film? lebo mne to pripadalo ako keby si režisér povedal,že keď tam strčí brada pitta a juliu roberts,tak ani nemusia písať scenár ()

sedm.1

Mexičan by se dal rozdělit na dvě roviny.První,co se děj točí kolem Brada Pitta a druhá dějová linie kolem Julie Roberts.A nutno říci,že mají tyto dvě roviny naprosto rozdílnou úroveň.Zatímco totiž veškeré dění kolem Pittovi postavy je zábavné,akční a má vše ,co správná odlehčená gangsterka mít má,vše okolo Julie Roberts je nudné,pomalé,nezáživné a celkově někde úplně jinde.Nejspíše to je i zapříčiněno herci,neboť zatímco opět skvělý Pitt je výborně zahranou tragikomickou figurkou,Robertsová je jako vždy krajně nesympatická,svou roli šíleně přehrává a je zkrátka naprosto mimo mísu.Alespoň že ji na její pouti doprovází výrazný James Gandolfini.Dějově jde na gangsterku o poměrně sympaticky jednoduchou věc,ovšem celkově o nijak vtipnou či strhující jízdu nejde a tak skutečně největším tahákem zůstává na tomto filmu jen Pitt.Samotný závěr je pak úplně pokažený(dalo by se i říci "hollywoodsky zprzněný"),nicméně celkový dojem z Mexičana je pro mě nakonec spíše pozitivnějšího ražení. ()

Jiří K.

Příliš překombinovaný film o jedné mexické legendě kolem vzácné pistole: Neuvěřitelný scénář, ukřičená vobarvená Robertsová, filosofující nájemný vrah, bandité mířící na sebe dvě minuty pistolemi...to jsou jen některá negativa tohoto filmu. Pozitivem je prostředí a atmosféra, kdy už od prvního pohledu a dojmu poznáte, že nepůjde o poklidnou exkurzi za starobylou mexickou kulturou. ()

Hopper

Robertsová už dlho tek "neopruzovala" ako v tomto filme. Jediný svetlý bod je naozaj zabijak Gandolfini, všetko ostatné stojí za ... ()

Paity

Film, který jsem buď nepochopil, nebo mohl mít tak o 40 minut méně, nebo měl tak pitomý scénář, nebo to bylo všechno dohromady. Rozhodně se u toho bavit nebudete. ()

Tessie

Lehčí snímek, na který se podíváte s radostí a očekáváním, ale za dva roky už si moc nevzpomenete, o čem to vlastně bylo. Rozhodně se nejedná o akční žánr, do takového řadím filmy typu Expendables, RED apod. Julia Roberts a Brad Pitt zvládnou víceméně sami zabavit téměr dvě hodiny, během kterých se trošku střílí, trošku hysterčí.. Stojí za podívání, srdcová záležitost z toho ale asi nebude. ()

mirkaaa

Začátek filmu vypadal docela slibně, ale potom to přešlo do takové prázdnoty a nudy. Navíc nemám ráda zdlouhavé vleklé filmy, i když u těch kvalitních mi dlouhá stopáž nevadí, což ovšem není tento případ. ()

Prochy38

Pro mě velmi povedená akční komedie. B. Pitt i J. Roberts jsou ve svých rolích výborní, i když jako pár se na ně nedá dívat. Hodně se mi líbila originální myšlenka. Bouchačka nádherná a ten její příběh, to bylo něco. Bavil jsem se víc než dobře. 3* by bylo ode mě málo. Nevím, co se vám na tom nelíbilo, mně to sedlo do noty. ()