Slovácko sa nesúdí

Československo, (1975–1984), 7 h 9 min (Minutáž: 31–43 min)

Režie:

Petr Tuček

Předloha:

Zdeněk Galuška (kniha)

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek (více)

Série(2) / Epizody(12)

Museli by ste hľadať poriadne dlho a prejsť nejednu dedinu, či mestečko, aby ste našli takých, ktorí by sa im aspoň trochu mohli rovnať. Pagáč a Klásek sú jednoducho príliš svojrázni muži na to, aby ste ich stretli iba tak. Týchto dvoch už sotva môže niečo prekvapiť. Azda len strata zmyslu pre humor, ktorým vyriešia každý problém. Bez akéhokoľvek zaváhania... (oficiální text distributora)

Hombre8

Excelentní nálož čistého, nezkaženého lidového humoru a hlavně lidové moudrosti. Plno nářečové frazeologie, nádherných písniček a melodií. Druhá řada se oproti veskrze půvabné a veselé první, nevyhýbá ani smutným a špatnosti ukazujícím tématům. Přesto ale vždy vítězí laskavý, rozverný humor a spravedlnost. Kde jinde lze tohle vidět? ()

Ctx

Sice mám raději "první" řadu, ale celkově je to prostě MASO! :-))) Spi sladko po obúch stranách...a nahledanú, když už to mosí byť... :-)))) ()

Bojinda

Neskutečná hlína. Také proto, že tam mluví nářečně Lábus nebo Augusta, no řval jsem smíchy. Vždycky, když to vidím. Klásek spící ve skříni vybavený demižónem nemá chybu. ()

Abcbc

Jedním slovem: geniální! :D Více slovy: nevěřila bych, že mě něco tak prosťoučkého a neduchaplného dokáže zaujmout! Možná to bylo herci nebo já nevím čím, zkrátka mě to dostalo. Pět hvězdiček bez váhání :))) Jen mi prosím vás někdo řekněte, co znamená "nesúdi" - to asi nebude nesoudí, co :D (klidně do zpráv, vážně mě to zajímá) :) :D ()

max15

Tož tento seriál sa ně opravdu moc lúbil. Zaprvní protože je to tady ze Slovácka, zadruhé protože tam nejsú žádně trapné vtipy, ale naopak takové věci keré sú směšné a možú sa stat no a zatřetí protože je to ze života na dědině. Mosím súhlasit s Isherwoodem, ten tvůj komentář je velice výstižný. Akorát ně tam vadijú ti herci z Čech, keří směšně napodobujú toto slovácké nářečí. ()

Nptoh

Tak pro mne je to naprosto unikatní a navíc oddechový seriál. Takový Řím ze Slovácka.Ono je to jednoduché: Zapolouchejte se do cimbálovky a užijte si naše nejlepší herce..... Pravda, pro nekoho huj a pro druhého...... Ale druhý musí být nevykůřeny sršeň..... ()

waxtrax

Zvláštní pozornost na tomto seriálu si zaslouží šestý díl s názvem Medicína. Zde totiž jednu z hlavních rolí, roli zlé a pomlouvačné tetky Peléščeny, ztvárnila neblaze proslulá Světla Amortová. Symbiózu povah této herečky a její postavy dokázali tvůrcové nejen ztvárnit v ději samotném, ale i v závěrečném monologu Jozefa Kronera: "Těžko sa léčí ludé, kteří pro zlé řeči žijů. Protože zlá povaha obyčajně roste ze závisti. A zlostné srdce sa daleko hůře léčí, než nemocný břuch." Lépe snad osobní profil a osud Světly Amortové vystihnout nelze. ()

Sheryl22

Jak někdo može napsat, že je tento úžasný seriál nevěrohodný?!! Podle teho co tu na Slovácku vypráví stařečkové a stařenky je to naprosto věrohodné a z jejich vzpomínek by šlo natočit další a další pokračování. Je tu skvělé herecké obsazení v čele s Josefem Kronerem. Jediná "vada na kráse" jsou tady akorát herci, kterým jejich nářečí nikdo neuvěří. Za mě 95% ...a naprosto souhlasím s komentářem uživatele Isherwood ()

annifrith

Seriál mi vždycky zvedl náladu. Dvojice šprýmařů, ale zároveň spravedlivých chlapů mě dostane pokaždé, když se dívám. ()

Péča

Nikdy nepohrdnu panem Kronerem a panem Velenem, příjemná podívaná pro všechny generace a z každého dílu si jde odnést moudro. ()

ToddB

Ale mně se to líbí ...... i když by ty příběhy bez toho folkloru, nářečí a krojů byly poněkud hloupoučké :-) ()

Moretti

Až z toho člověk dostane chuť na vínečko a klobásku :D 100% naše klasika... dnes už podobnou dokonalost nikdo nenatočí ... Budem muset čumět na ulici, babovřesky a podobný sračky... ()

Sazenic

Seriál,který nikdy nezklame. Matůš Pagáč a Jura Klásek jsou prostě borci jak sviňa. Ta bezprostřednost a touha po pohárku vína je neskutečná. Prožít takový život,tak jsem naprosto šťastný. Tohle je prostě seriálový kult,kde všichni hrají naprosto přirozeně a vlastně jim věřím a taky závidím. Protože v době kdy tohle mohli prožít,my už dávno nežijeme. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno