Slovácko sa nesúdí

Československo, (1975–1984), 7 h 9 min (Minutáž: 31–43 min)

Režie:

Petr Tuček

Předloha:

Zdeněk Galuška (kniha)

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek (více)

Série(2) / Epizody(12)

Museli by ste hľadať poriadne dlho a prejsť nejednu dedinu, či mestečko, aby ste našli takých, ktorí by sa im aspoň trochu mohli rovnať. Pagáč a Klásek sú jednoducho príliš svojrázni muži na to, aby ste ich stretli iba tak. Týchto dvoch už sotva môže niečo prekvapiť. Azda len strata zmyslu pre humor, ktorým vyriešia každý problém. Bez akéhokoľvek zaváhania... (oficiální text distributora)

Arccos

Kdybych měl hodnotit, rozhodl bych se spíš pro samostatné hodnocení jednotlivých dílů. Některé za pět hvězdiček, některé výrazně slabší. Jinak ovšem musím vyzdvihnout výkon Jozefa Kronera, který je v této roli naprosto nezapomenutelný a nepřekonatelný. ()

xxlch

Velmi laskavý a šumně vytvořený kousek ze slovácka.Tamní mentalita a humor asi neuspokojí každého ale za ty salvy smíchu při jeho sledování je to za 4 * - a komu se nelíbí nechť spí v klidu po obů stranách,dyž už to mosí byť! ()

Vämpiriüs

Kvalitně zpracované dílko dle knižní předlohy Zdeňka Galušky. Škoda jen obsazení pražských herců, kteří s lehkostí nevysloví některé peprné výrazy. Vyobrazení života jedné slovácké vesnice nastiňuje divákovi jak se dříve žilo ... kroje, nářečí, ozdoby a další. ()

Mykhaluu

Škoda, že jsem četl knihy a slyšel dokonalé nahrávky od pana Galušky, to by se mi asi seriál pak líbil více... :) ()

pekas

Jo, některé fóry a výrazy jsou tam opravdu skvělé a originální. A jak jdou díly za sebou, zdá se, že i čím dál lepší. Laskavě podaný humor, skvělé nářečí, rodina se u toho po čtyřiceti letech od vzniku pobavila náramně. "Když se toho napiješ, bude z Tebe tři dni vycházet i to, co jsi nikdy nesnědl". 83% ()

PlayEasy

Možná vás to překvapí, ale my z tohoto prostředí pocházíme. Jasně, my víme, že to s naším hodnocením nejde do hromady, ale nás tento seriál nijak zvlášť nezaujal. Prostředí je krásné a my ho známe dobře (musíme uznat, že ho dovedli ukázat dokonale, to ne že ne), ale nepříjde nám to vůbec vtipné. Takže průměr :( 50% ()

ostravak30

Tento seriál jsem měl rád už do puberty. Kroje, dialekt a velmi zajímavé charaktery jednotlivých postav, které souvisí i s probléme, jež Pagáč a Klásek řeší. Mnohdy velmi svérázně. Jako by na slováckou vesnici ani nedorazila moderní doba. V seriálu si zahrálo i mnoho známých herců. A aby té atmosféry nebylo málo, tak je vše ještě doplněno studiovými prostřihy s orámovaným zdobením. V naší historii je tento seriál velmi ojedinělý úkaz dodnes. ()

tavvva

Občas v pohodě, občas nelogický chaos a otřesný out of sync dabing, ale zachraňují to aspoň trochu prvky folklóru. Kronerovo šaškování a nevěrohodná neschopnost se vymáčknout mě úplně stejně dráždily v Rysavé jalovici. ()

krivkin

výborná zábava, ještě lepší je číst ty knížky - chvílemi to jako číst něco v cizí řeči, stránky se slovníčkem byly vždycky úplně ohmataný :-) ()

mr.bredok

Mosím sa připójit k těm ogarom a robám co dali najlepší hodnocéní. Sú v tem životní múdra, co neplatíja enem na slovácku. Možu doporučit aj přečténí knížek: Slovácko sa súdí a Slovácko sa nesúdi od Galušky, protože všecko natočené nebylo. Já su z teho pomezí a tož su jednů nohů z valach a druhů ze slovácka a možu řéct že ten folklór tu eště trochu je, ale ztrácá sa a proto je tento seriál tak vzácný. ()

iva_zik

toto báječné dílko mám i v knižní podobě a věřte, není dobré si je brát s sebou do nemocnice, obzvlášť když vás čeká břišní operace... :D ()

ESNYR

Přiznám se že tento seriál moc neznám. Dívám se na něj jen velmi ojediněle, a to jen když mám tu kliku že zapnu TV a ono to tam zrovna jde. Dílů jsem viděl jen velmi málo, a ty byly takové nemastné neslané a moc humorné mi taky zrovna nepřišli. Možná že jsem jen kápnul na těch pár slabších dílů a ty ostatní jsou lepší, tak jsem se rozhodl dát průměrné 3 hvězdy za originální mluvu a dvojku dědků co dělají problémy jak malí kluci. ()

calculus

Z knížky mi dodnes zůstaly v hlavě celé úryvky. Četl jsem ji mnohokrát. A Jozef Kroner bude pro mě vždy stařeček Pagáč. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno