Slovácko sa nesúdí

Československo, (1975–1984), 7 h 9 min (Minutáž: 31–43 min)

Režie:

Petr Tuček

Předloha:

Zdeněk Galuška (kniha)

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek (více)

Série(2) / Epizody(12)

Museli by ste hľadať poriadne dlho a prejsť nejednu dedinu, či mestečko, aby ste našli takých, ktorí by sa im aspoň trochu mohli rovnať. Pagáč a Klásek sú jednoducho príliš svojrázni muži na to, aby ste ich stretli iba tak. Týchto dvoch už sotva môže niečo prekvapiť. Azda len strata zmyslu pre humor, ktorým vyriešia každý problém. Bez akéhokoľvek zaváhania... (oficiální text distributora)

movieband

Rád se k němu vracím a musím podotknout, že na tomhle seriálu sem vyrůstal když býval už po několikáté v tv. Starý Pagáč a Klásek su nezapomenutelní a jejich vtip se nedá opomenout. ()

YURAyura

Toz totok je od nas, bars to nejni jak dyz to Galuska vyklada z plotny, ale jinac pjekne. Svako Ragan je sice enom jeden, ale sak co zasmili sme sa temu kolikrat... ()

Derek

vtipná seriálová klasika so skvelými hercami, originálnymi zápletkami a geniálnymi nadávkami (ty pazgřivče). už som to videl niekoľkokrát a určite si to pozriem (keď to budú dávať v tv) znovu a vy by ste mali urobiť to isté. ()

Frenegonda

Strýc pagáčůj ně zachránili z nejednej blbej nálady. A esli nekdo nerozumí temu o čém to tam vlastně - tož myslím, že to je enem jeho patália. Tož pravda Matůšu? ()

GILLWANDER

Kedysi ako dobrá oddychovka, dnes už asi ťažko by som pozeral na tento československý seriál. I keď má dobrý potenciál...70% ()

Martin741

Mimoriadne kvalitny serial spolu s Chalupari, ake sa tocili v tunajsich koncinach v 70. rokoch. Vysoko vyzdvihujem najma realie zivota obycajneho ludu v oblasti Bielych Karpat. Hlavnu pozornost strhavaju na seba najma Kroner /Janosik 1,2, Obchod na Korze/, ale zisla sa tu fakt plejada kvalitnych hercov - Ilja Prachar /Spalovac Mrtvol, Kladivo na Carodejnice/, dalej napriklad Brodsky /Svetaci/. Aj ked to sice nema na serial Chalupari, stale ide o vysoko kvalitnu podivanu, ktoru mozno len doporucit. Skoda, ze v dnesnych casoch mozeme uz len snivat o natoceni niecoho na styl Chalupari alebo Slovacko sa nesudi. 85 %. ()

Attta

Moje slovácká a valašská krev je asi hodně znát a tak mám k tomuto seriálu velice blizký vztah. Vynikající humor, vynikající herci a ty nejbizardnější momenty života, které si divák může lehce přenést do dnešního života a skvěle se u toho pobavit! Kultovní! ()

MJMilan

Čech jen těžko pochopí jaká je tohle sranda! Na Moravě to hold kdysi takhle bylo, ne moc peněz, hafo vína, dobří lidé a sem tam nějaký ten lump ... a hlavně stařeček Pagáčů a Jurka Klásek ;-) ()

tomeek

Na knížku to ale nemá ani zdaleka, protože celé "kúzlo" je v tem humorném popisu, kerý v televízi néni. Pravda? :) A ty, Tosime... vylez z paneláku, dej si facku a prober se. Obsazení nemoravských herců je totální přestřel, z vedlejších rolí jedině snad Lábus mi tam sedl :) Króner jede! Zdeněk Galuška je král. Ale jak říkám, knížka je knížka. ()

danliofer

Tento seriál mě vlastně tak trochu posunul v životě směrem k folkloru, etnografii, lidovým zvykům a písním. Jeho poetika mě i po letech stále dokáže pohladit po duši. ()

dr.fish

Některé díly jsou naprosto famózní, střed seriálu nuda a pak se to opět zvedá. Místy herci vypadávají z rolí bo jsou přece jen z Prahy. Možná trochu víc preciznosti by bývalo nezaškodilo, ale jinak dobrá zábava, rozhodně filozofii Slovácka v tom člověk pochytí. Doporučuji vřele tento národopisný seriál.... ()

otík

Može rodný Moravák ze slovácké metropole Hradišča řéct něco iného než - "Kurňa, tož dobře to ti naší herci zahráli, tak nějak to u nás dřívěj mohlo vypadat!" Jožo Kroner si stréca Pagáča opravdu užil. Klasika, která nezestárne ještě dlouho. Hudba: cimbálová muzika Dolňácko z Hluku ()

Mylouch

Kožuchy a pohodička na pomezí momentky z moravského života a divadelní stylizace s půvabnou ♫ hudbou a barvotiskovými stylizacemi předělů. Z mého pohledu vysoko převyšuje myjavského příbuzného Sváko Ragana s týmž Kronerem. Silný komediální standard 70.let (1. 6-dílná řada za účasti J.Dietla) a jeden z vrcholů P.Tučka. Kamera: Jiří Kolín ()

Master19

Tož, vydařené vyprávjání. Všedně-nevšední příběhy, všudypřítomní Pagáč s Kláskem a vsuvky s vymalovanými okraji jsou to, co činí tehnle seriál trošku jiným a tak oblíbeným. Je určitě pravda, že ten, kdo v tomto kraji nikdy nebyl a nenasál jeho jedinečnou atmosféru, nemůže si úplně užít ani příběhy z tohoto seriálu. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno