Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

ladko

Síce kvalít dvojky nedosahuje, ale aj tak je to akčná jazda ako sa patrí, aj humor funguje("Talk to my hand.", okuliare...). Nenudil som sa ani na chvíľu, stále sa niečo dialo a koniec je tiež príjemne "netypický", takže plných päť. Inak toto bol snáď môj úplne najlepší zážitok z filmu v kine... ()

fannah

Oh no tak efekty jsou perfektní, což se za tak drahou produkci, navíc od Maria Kassara a jeho C2 Pictures (ha ha dříve Carolco - ó ta náhodná podoba znělky...). Bohužel herecky už to bylo horší, a scénář, no tak to potěš teda. Totálně tím porušili souvislosti a tím pádem zrušili smysl prvního a druhého dílu. Já si ale myslím, že po tomhle si každý vzpomene na perfektní dvojku, a té zůstane věrný. Říkám.. film je to perfektní, ale pokud je to pokračování, musel by být hodně jiný. Cameron dal laťku vysoko a nikdo ho nepřekoná. ()

themic

Jeden z mála filmů, který se nedá tak lehce okoukat. Všechny tři díly dosáhly mnoha úspěchů a to se jen tak obyčejným trilogiím nestává.:) Docela mě překvapilo, že se Schwarzenegger dostal opět do formy v jeho 56letech, kdy se tento film natáčel. Terminátor 3 je důstojné pokračování předchozích dvou dílů, jen teď nevím jestli by se ještě měla natáčet ta čtyřka, když už tam nebude Arnie:(. Tímto dílem by to mělo asi skončit, ale co mi je do toho, že? Jonathan Mostow vzal svojí zodpovědnost vážně a dal si na tom i docela záležet, takže díky tomu se třetí díl trilogie taky tak vydařil. Mé hodnocení 5* 90% ()

kikuka

..ako, zaver velmi fajn, ale..chybala trochu pointa diania a nepacilo sa mi ani ako run away or risk your life..a tak..priemer..mohol to radsej robit liman..a miesto lokenky by som ocenila ryan ;-), ked uz tety s implantovanymi..nanotechnologiami.. ()

Pan Filuta

7/10 Mastow si byl určitě vědom, že se kvalitám dvojky nemůžu rovnat. (Osobně si myslím, že dvojka je nejlepší akční film všech dob) Naštěstí přišel s odlišným úhlem pojetí a já jsem spokojen a popravdě jsem ani víc nečekal. ()

Wysch

85% - těžkotonážní pokračování mixující v sobě svižnou moderní akci (kde létá spousta betonu a lidí) a parodii na své dva předchůdce, z nichž si jemně utahuje především pomocí hláškujícího T-101 (čili Arnolda). Snímek se možná nezdá temným pokračováním Cameronových temných předchůdců, ale to přeci vůbec nevadí. Kdyby to bylo jako jednička a dvojka projeté přes kopírák, všichni by to naopak zatratili. Pak si vyberte. Já si vybral tu zábavnou minci. I'm back. ()

SaNcHeZ_cz

Mostow ubral na epičnosti, ubral na důrazu a přešel k svéhlavé akci. Tak by se dal popsat třetí díl návratu nezničitelného ochránce budoucnosti. Na své předchůdce nemá, nicméně stále se jedná o nadprůměrnou akční jízdu. ()

havLord

... nikdo přece od T3 nečekal, že se bude snažit trumfnout T2. Takže tu je příjemná oddychovká, která je schopná sebeironie. Co s tim? Budem vděční, protože je to furt nejlepší akčňák za posledních x let a předevšim je zpátky Arnie a ten je furt bourák. ()

_Moon_

Několik skvělých hlášek. Slušná akce. Dal bych možná i více hvězd, ale zapomněl jsem si k filmu koupit popcorn ()

Praxis

Tak trošku jiný Termouš. Sice zase hodný, zase s ochranářskými sklony, zase se vydal do minulosti, ale něco je jiné. Protivníkem není muž - terminátor, ale žena (a že jí o sekne). K tomu si připočtěte metráky vizuálních efektů, jak se na nové tisíciletí sluší a patří a máme tady trojku Terminátora. Já si myslím, že tento díl není ROZHODNĚ špatný. Samozřejmě, že kvalit předchozích dvou dílů ani zdaleka nedosahuje, ale to přeci neznamená, že film budu považovat za nějaký odpadek. Schwarzenegger hraje klasicky dobře, výborný je Nick Stahl v podaní staršího Johna Connora ale i taková Kristianna Loken jako Terminátorka je prostě sexy a hraje dobře. No a ten konec - tak trochu, přáli jsme si něco jiného? ()

javak810i

Třetí Terminátor - tentokrát bez Camerona, se nese v takovém nostalgickém duchu zčásti parodujícím sama sebe (úvodní scéna s brýlemi, některé hlášky). Z Johna Connora nám vyrostl pěkný chcípák a tak opět potřebuje ochranu před novým Terminátorem, tentokráte T-X. Musím říct, že na Kristannu Loken je pěkný pohled a její Terminátorka je skutečně pěkná mrcha. Avšak proti osvědčenému T-800 nemá šanci. Stárnoucí Arnie na sobě zamakal a stále má pořádnou ránu. Arnold a právě skvělé akční scény jsou tím jediným, čím se může T3 chlubit. Příběh a scénář totiž bez Camerona za moc nestojí. Lepší 4* ()

Ellmariachi

Film, který zraje jako víno. Nebo taky možná film, kterého si začnete vážit až později. Alespoň u mě to tak je. Po řeknu 5ti letech jsem si znovu prošel teminátoří trilogií a není čeho litovat. I když třetí díl je slabší, než dva předchozí, tak stále baví. Především akce je kór z dnešního pohledu nášláplá. A je jí dost. Film se nesnaží být extra chytrý, ale snaží se uspokojit právě nás akční fans. Takže i když mé původní hodnocení bylo nadprůměr, tak po určitý době zvedám na velmi dobré. Prostě jako vždy terminátor podává to nejlepší až když je "zastaralý" . 80 procent ()

aluna odpad!

Esence Téček přebitá smradem splašků hrdinů moderního filmu, kteří si chtěli namastit kapsu. Neexistuje větší prohřešek proti lidskosti, než tenhle odpornej parodickej paskvil, kterej si, bůhví proč, hoví v červených barvách. Rvu si vlasy pokaždý, když je tahle komediální rychlokvaška počítána do "trilogie" Terminátorů. TS ještě snesu, ale tohle čistě a zarputile nenávidím pro tu drzost takovým způsobem zprasit celý nouhau Cameronovek a ještě v žánru zapomenout uvést "parodie". Když klíčovou postavu pro zachování lidskýho plémě honí nezničitelný monstrum s jediným cílem - zabít, není možný se u toho smát. Pokud ano, není to Terminátor. Ani film, ani vraždící sexy mašina, ani mdlej John Connor s ním nemaj nic společnýho. Tohle je výsměch. ()

Laxik

Jestli byl tenhle film dělán, aby neurazil, jak píše Galadriel, pak se to tvůrcům nepovedlo. Z původních dílů to má leda tak vizi apokalypsy, styl hlášek a muskulaturu postaršího Arnieho. Jinak je mi ale do breku, co že to s tím filmem provedli. Jediné, co stojí za zvýšení hodnocení, je konec. Happyend se naštěstí nekonal. No a ta robotka je ke všemu ošklivá... no, spíš není hezká, ale to je to samý. ()

numi

Oproti předchozím dvěma dílům jde o skok úplně jinam. Ta tam je skličující atmosféra plná strachu z budoucnosti a vrah vyslaný z budoucnosti už taky není tak slizký, jako například ve dvojce... ;o) To ovšem ještě neznamená, že jde o špatný film - i když největší příznivci prvních dvou Terminátorů budou jistě zklamáni. To, proč jde o špatný film, je nevyváženost a nerozhodnost snímku, k jakému žánru se má zařadit. V místech, kde už už vrcholí napětí, dojde k odlehčení nějakým vtípkem a zase naopak. Snaha budovat napětí a strach ve chvílích, kdy se na plátně mihne Arnold se svými dvěma třema fórkama je tak trochu zbytečná. Celková nadsázka schopností strojů už překračuje rámec částečné uvěřitelnosti, Nick Stahl v roli Johna Connora mi připadal takový nějaký dřevěný a tak jediné, co ve snímku nadchne, je zajímavý a (možná) nečekaný závěr. Tak alespoň za něj hvězdička navíc, aby té jedné nebylo smutno... [prosinec 2005] ()

Vojcl

Těžké hodnocení.. T3 se rozhodně nemůže měřit se svými dvěma předchůdci, ale faktem je, že navázat na něco tak úžasného je velice obtížné a Mostow to asi nemohl natočit lépe.. Arnie předvádí skvělý comeback mezi akční elitu a líbilo se mi, že tvůrci se nebáli vmísit do filmu taky nějaký ten humor, místy hraničící až se sebeparodií.. Kristanna Loken není zrovna prototypem vzorového záporáka(záporačky) ale herecké nedostatky dohání svými ladnými křivkami :-) Lepší 3 hvězdičky za solidně natočenou poctu T1 a T2, jen se bojím že chystaná pokračování budou už jen nastavovanou kaší a celou sérii pohřbí... ()

buldock

Zcela jiný , nadsázkou a velmi dobrou akcí prošpikovaný nejnovější Terminátor je hlavně oddychovým filmem , který má diváka pobavit a to se mu daří na výbornou. Jonathan Mostow přikročil k látce po svém a jeho třetí pokračování nemá s předešlými díly moc společného , pokud pomineme hlavní postavy a jejich osudy. Ještě bych vyzdivhnul protivnici Terminátora zvanou T-X , kterou dobře ztvárnila a potřebný sex-apeal její postavě dodala krásná Kristana Loken. Pro mě výborný a chutný akční popcorn , který ovšem mnoho fanoušků jen tak lehce nestráví. Musím dodat , že mi nečiní pražádné potíže si na tomto snímku divácky pochutnat a vždy si tuhle jízdu skvěle užiju. Film: 80% ()

Lum3n

Odklon od prvních dvou Terminátorů do mainstreamovějších vod dopadl velice dobře. Temnějšího Cameronova terminátora vyměnil Mostow za zábavnou akční jízdu s Arnoldem, který sází jednu hlášku za druhou. Kromě opravdu vtipnýho zcénáře stojí za zmínku výborná akce (souboj Arnieho s Loken na záchodech je dokonalý), dobře vybraný John Connor, Kate v podaní Claire Danes je roztomilá. Finále (skoro) určitě nikoho nezklame. 90%. ()

Her0.89

U tohoto snímku mi dříve svítili tři hvězdičky. Když jsem se však podíval na trojku po jedničce a dvojce, razantně jsem změnil názor. Jelikož jsem k celé trilogii přišel až s velkým odstupem času, nelpěl jsem tolik na Cameronově stylu a tak dávám čtyři za to, že to byl hodně slušný akčňák a navrch přidávám pátou za Talk to the hand. ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)