Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

zipper111

Humor tam je, příběh tam v podstatě taky je a akce je slušná... ale je to doopravdy, to co bych od pokračování jednoho z nejlepších filmů čekal?...Ne, já jsem zklamanej. Hláškující Arnie je sice vtipnej, ale mě to přijdě prostě jako naprosto nedostatečné pokračovaní, s tuctovou hudbou a triky, né zrovna dobrými herci a scénářem, který je sice překvapivý, ale žádné terno to není. Ne, termouše dvojku žeru neskutečně, v podstatě i humorné scény vypadají mnohem líp, jsou decentnejší a prostě určitě lepší než v trojce. Stalé omívaní "I am back", I'll be back, She'll be back" mě prostě už nebere. Je to škoda, je to škoda.... Na druhou stranu, není to tak neskutečný průser, jako je Salvation. Pro mě jsou Terminátoři jen dva, ten třetí je parodie, a čtvrtej je sračka....ach jo ()

J3dla

Bylo to v jednicce, bylo to ve dvojce a ve trojce tu mame jak pres kopirak treti dil, jen s nutnym modernizovanim trikovych efektu a hooodne otervrenym koncem. Atmosfera, kterou mely prvni dva dily - tizivou, temnou, tady nenajdete. Mostow vsadil spis na popconovou jizdu a rezbu ve stylu, cim vic se toho znici tim lepsi. Jednalo-li se o film s nejvetsim rozpoctem vsech dob, tak jsem za 109minut jeho sledovani neprisel na to, kde reziser ty miliony utopil. Chtel bych jeste zminit fakt, jakym T3 bori logicke vyusteni predchozich dilu a spise nez aby vysetloval, poklada az priliz mnoho otazek. ()

gogos

Dobré jako dvojka to sice není, ale to také nikdo nemohl čekat! Je to vynikající akční film se spoustou akce i překvapení, Arnie je zde, narozdíl od Colateral Damage, v solidní formě. A žena jako T-X??... No opravdu dobré... Na to že to byla první Lokenina role velmi dobré... Je to určitě důstohné poračování, které se bohužel nevyrovná T2. Dávám 4,5 > tudíž 5* ()

blackrain

Budoucnost není dána. Osud neexistuje. Je jen to, co si sami uděláme. Jen to, co bude následkem našeho konání a jednání. Pravdivá slova. Trojka krásně nachystala pole působnosti pro čtvrtý díl. ()

Bat55

Aj bez Camerona ide točiť Terminátor. Otázkou ale zostáva, ako? Terminátor a Terminátor 2: Deň Zúčtovania sú dodnes najlegendárnejšie a pomaly aj najlepšie sci-fi kinematografie. Jednotka má výbornú atmosféru a v dnešnej dobe už aj zastarané efekty, jednoducho spôsobujú menšie pousmiatie nad maskami a efektmi. Ale stále je to skvelý film, nadčasová snímka s výbornými hercami a zaujímavým, netupým, nepríliš klišovitým scenárom. Dvojka je akčnou peckou, v ktorej nechýba nadčasový scenár, skvelí herci, výborné- vrcholné CGI efekty. Akcia tam je skvelá, krásne sa strieda s kľudnými scénami, postavy uvažujú, majú výborné charaktery, skrátka, je to film Jamesa Camerona. A teraz konečne k trojke. Viem, že Mostow sa pokúsil nakrútiť poctivú akčnú jazdu, a to sa mu darí, a že chcel nadviazať na pôvodné dva snímky. S atmosférou 2jky a jednotky už nerátajte, s peknou akciou, sexy Terminátorkou rátajte. Arnold Schwarzenegger je "back" a v skvelej forme, ale hlavným negatívom, aspoň teda pre mňa je Nick Stahl, bezpochýb najhorší John Connor. To aj Christian Bale, ktorý sa mi narozdiel od Stahla páčil, bol oproti nemu ,,peckový". Jednoducho som si naňho nezvykol a celým filmom mi ten herec skorej vadil. Na túto úlohu skrátka vybrali nesprávneho človeka. Aj tak ide stále o pekný akčný film, so skvelými efektmi, so stárnucou filmovou legendou, otravným Connorom, ale s dvojkou a jednokou nezrovnateľné. Kvalita pekne klesla. Aj tak 4*, z kina som vychádzal ohúrený, dnes už v žiadnom prípade nie som, ale nechávam vyššie hodnotenie. Skrátka, je to dobrý akčný film! /75%/ ()

suicide

Tak mám dojem, že změna režiséra zase jednou neprospěla. Hlavně aby film mohl vzniknout, musel na hlavu postavit závěr a ukončení klasické dvojky. Ale nakonec se trojky vyklubal docela povedený ptáček. Akorát mi nepřišlo, že Terminátorka SkyNetu byla modernější než její předchůdce ze dvojky. Rozhodně mi přišla zničitelnější. ()

topi

Odlehčenější díl série, který ovšem nepostráda perfektní a našláplou akci. Kristanna Loken v roli Terminátorky T-X je skvělá vraždící mašina. Árnie v roli Terminátora zastaralejšího typu, chránící Johna Connora a Kate Brewsterovou občas trousí slušné hlášky. Pro mě výborný třetí díl měl být i poslední. ()

movieband

"Tady John Connor, Crystal Peek. - Connor? Co se to děje? Kdo to tam řídí? - Já to řídím.. - Connore, můžete nám pomoct?" Třetího Terminátora jsem si v rámci filmových návratů znovu zopakoval. Doteď sem ho považoval za nejslabší článek celé série, ale opak je pravdou. Vzpoura strojů vcelku solidně ukazuje začátek konce a upevnění Skynetu v celém světě. John zprvu může působit nesympaticky. Vypadá jakoby ještě neprošel pubertou a ten jeho psí kukuč je občas na pár facek. Ale člověk si zvykne a v závěrečných minutách ho jeho slova přikovají do křesla. Stejně jako záběry, které divákovi jedou před očima při jeho závěrečném epilogu. Právě závěr je mimo perfektně natočenou akci to nejpůsobivější, co třetí Terminátor může divákovi nabídnout. Mimo vtipné hláškování, drsné akční sekvence a poutavou, ponurou atmosféru, která roste celým filmem, až do samotného závěru, je právě závěrečných pár minut mrazivým a depresivním náhledem na budoucnost. Tímhle dílem měla celá série i skončit. Salvation je už vyloženě válečné sci-fi, pátý díl rýžuje značku. 85% ()

MATADOR

Popcornová podívaná, která při nadupaných, prvních zhruba čtyřiceti minutách nenechá vydechnout. Arnold už němá takový prostor jako dříve a hraje se zde především na příběh, který jen otevře dveře dalším režisérům, k natočení pokračování. Akce jakžtakž dobrá, pár dobrých hlášek zaznělo a vychází z toho 65% ()

stration

U málo filmů jsem si po jejich shlédnutí tak odeechl, jak u tohoto. Mohlo to dopadnout příšerně. Mohl to být trapný pokus o napodobení nenapodobitelných prvních dvou dílů. Naštěstí se tak nestalo. Mostow má svůj styl a řeže jednu scénu za druhou, nezapomíná na fórky a všechno má pevně v rukou. I z Arnolda jsem měl radost. Už leta letoucí mu žádná role tak nesedla. On je prostě stroj a chtít po něm něco jiného dopadne snad vždy špatně. Takže díky Mostowe, díky Arnolde, že jste nepohřbili klasiku. ()

Derek

ako akčná komédia dosť dobré, ako pokračovanie terminátorovskej ságy dosť velké sklamanie. baviť sa budete určite (nečakajte však pôvodnú atmosféru). ()

Aiax

Sledovat T3 pro mě bylo asi jako se napít ráno po divokém večeru zbytku zvětralého piva. Plus je v tom, že se trochu člověku uleví, ale na dosti nevábné chuti vyčpělého moku to nic nemění. Není to vyloženě nuda, ale technicky vypadá T3 o polovinu levnější, než kolik skutečně stál, a myšlenkově je to jedno z vůbec nejzbytečnějších pokračování, učebnicový příklad tzv. nastavované kaše. A to u Terminátorské série obzvlášť zamrzí. Pro mě celkově palec dolů. ()

FilmFan24

Před uvedením filmu do kin jsem byl připravený víceméně na nejhorší a ejhle - ono se to povedlo. A velice. T"Arnie"2 hláškuje a dospělý John "Nick Stahl" Connor má spolu s Kate Brewster (Claire Danes) v příběhu svoji důležitou roli. A předevěím je tady nový a účinný T-X (Kristanna Loken), který je díky tomu, že má podobu ženy, sexy. Dodávám, vražedně sexy. Velkolepá akce automobilové honičky s jeřábem graduje do šokujícího finále, které je originálním a logickým zakončením trilogie. ()

CarnTheNunya

Film je hezký, ale přišlo mi, že byl dost urychlený. Tomuhle Terminátorovi chyběla pořádná zápletka, ale pořád lepší, než kdyby se toho filmu ujal kdejaký kašpar. Film žel na legendární a excelentní dvojku nemá. Toť vše. ()

Colonist

Sice se asi nikdy nezbavím pocitu, že je to jen parazitování na Cameronově díle, ale i tak se jedná o dobrý film. Akce má grády a celkově se člověk při sledování baví. A jelikož pan guvernér už zřejmě žádný akčňák nenatočí, tak je to zároveň i důstojné rozloučení s žánrem, který z něj udělal hvězdu. ()

kajas

Asi jsem tady jediná, ale nejsem ovlivněná jedničkou ani dvojkou. Tyhle filmy jsem viděla ještě jako malá, houby si z nich pamatuju a prostě jsem dostala příležitost vidět trojku. Vtáhla mě do děje a já jsem netrpělivě čekala na další scénu, kdy Arnie něco (někoho) zničí. Obsazení taky chválím, konec byl mile překvapivý. Budu si fakt muset sehnat ty starší díly :). ()

L_O_U_S

Legendární Den zúčtování prostě překonat nešlo, ale že se Mostowova Vzpoura strojů ponese na vlně šedivé průměrnosti a nekonfliktní zábavy (proboha, vždyť tady už se skoro ani nefakuje), tak něco takového se nezdálo ani Saře Connorové v jejím apokalyptickém snu. Největším kladem trojky je Arnold Schwarzenegger, který slušně solí hlášky ("Budu řídit." mě dostalo do kolen), ale dvojka Stahl-Danes je poměrně nevýrazná a nápad udělat z hlavního záporáka ženskou byl prostě jedním z těch, které je lepší zahodit už v zárodku. T-X v podání Kristanny Loken nepřináší zhola nic, kvůli čemu by se mohla nějak zapsat do dějin akčního filmu, i když ji puberťáci budou asi svlíkat očima. Neoslní zbraněmi ani schopnostmi, je naprosto průměrná a nevyvolává žádné emoce - na rozdíl od T-1000, který když se rozběhl, byli jste podělaní až za ušima. (699., 24. I. 2012) ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)