Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

Wormboy

vyborny akcny film s niekolkymi super hlaskami a scenami...jasne,ze sa to nemoze zrovnavat k Dnu zuctovania,ale aj tak som bol milo prekvapeny vysledkom...cakal som totiz uplnu blbost. ()

pakobylka

Pouhá akční jízda, která bohužel až na Arnolda Schwarzeneggera nemá vůbec nic společného s oběma předchozími díly, která se nedá brát jako plnohodnotné pokračování. Vytratila se temná, osudová atmosféra a změnil se i smysl a poselství filmu. Jonathan Mostow jakoby se ze všech sil snažil pohřbít všechno, na čem stavěl James Cameron - a nutno podotknout, že se mu to podařilo. A ještě jedna drobnost: John Connor mohl být úspěšným mladým mužem zrovna tak jako ztroskotancem bez budoucnosti, alkoholikem nebo narkomanem. Ale za žádných okolností z něho prostě NEMOHL vyrůst ten sladký, vyjukaný hoch, jakého předvedl Nick Stahl. ()

asinus

škoda, že mentalita Johna Connora po druhém díle zařadila zpátečku a už to vůbec nebyl ten ulicí protřelý a inteligentní mlaďas. a škoda, že trojka tak rychle vyšumí z hlavy. jinak to bylo dobré. ()

lakikaki

Pokračovanie úspešnej série, ktoré svojmu menu hanbu nerobí, ale status kultovosti oproti predchádzajúcim dielom rozhodne nezíska. Oddychový film, ktorý po vizuálnej stránke vyniká a miestami aj celkom pobaví, ale nič viac sa od neho čakať nedá. Keď si to uvedomíte, čaká vás príjemne strávených 110 minút. ()

Fallen_One

Dobrý triky a filmová kouzla ještě nedělají film filmem. Teda jak kdy, ale zrovna tady...pro mně jen obyčejný průměr. Možná už proto že nějak nemusim Claire Danes. ()

sulimo

Tak bez tohodle bych se klidně byla bývala obešla, fakt nevim, proč to točí, když předchozímu dílu se to atmoškou nevyrovná ani zbla, a ať mi nikdo neřiká, že do toho šli s tim, že překonají Camerona a vytvoří další kultovní film...cha...to těžko. Prostě se na to měli vybodnout a nám by tak zůstala vzpomínka na kultovní záležitost, kterou nikdo nehyzdí debilním pokračováním. ()

necisty

Vzhledem k tomu, že jsme si tehdy všichni mysleli, že trojka bude už z budoucnosti, tak jsem se bál strašného propadáku, protože prostě není možné, aby si udrželi úroveň i u třetího dílu a taky protože už to nerežíroval TEHDY mistrovský Cameron. A světe div se, on to vážně někdo jiný zvládl. Neříkám, že je to nejlepší díl z celé série, ale můžu říct, že to dosáhlo úrovně svých předchůdců a došlo do krásného překvapivého konce. ()

Juto

Dobre urobený podceňovaný a nedocenený film. Špeciálne efekty vo filme sú skutočne úžasné. Všetci herci odviedli skvelú prácu. Osobne si myslím, že príbeh v tomto filme bol skvelý a veľmi dobre premyslený. 8/10 ()

Martrix

Koncept, kdy si to z budoucnosti přičundruje stroj se záměrem stvořit jinou časovou osu v budoucnosti tím, že sprovodí ze světa matku vůdce odboje, v další epce přímo Johna, pak jeho babičku, oblíbeného psa, souseda, učitele tělocviku, manželku...takový koncept je v rámci žánru poměrně vyčpělý, ale hlavně hloupý. Už jen to, že v ten samý den, nějakým zázrakem pošlou odbojáři z budoucnosti někoho, kdo má této změně zabránit... . Je to pořád dokola. Tvůrci T3 si to nejspíš uvědomili, takže zvolili odlehčenější tón. A spolu s vydatnou porcí akce, to vcelku funguje. Přesto je v mých očích scénář tak prázdný, že to nestačí. Je to velmi slušný akční film, ale dost slabé pokračování klasiky. ()

emo

Na toto sme vsetci cakali. Arnoldov comeback ako sa patri. Cele mi to sice pripadalo ako nenormalne drahy pilot k televiznemu serialu,ale koho to trapi... ()

BoXBe

Terminátor 3 se po druhém dílu vydal trochu jiným směrem. Celý film je podřízen vypointované poslední minutě, která těží z geniální Cameronovy Skynetovské budoucnosti. Judgement Day Mostow nepřekonal, ale oproti již zestárlé jedničce a scénaristicky zkažené čtyřce jde o vysoce kvalitní akční zábavu. T3 lze vyčíst, že se vydal cestou humoru, blyštivých atrakcí a konverzačního spádu. Jenže, mohlo to dopadnout daleko daleko hůř a takto krom protestů zbývá jen přimhouřit oko, se slzou zavzpomínat na geniální dvojku, a nechat se krystalicky čistě a kovově bavit... Nemluvě o velmi vydařeném závěru filmu, nic takového předchozí dva filmy nenabídly a mělo to emoce. Update po shlédnutí v roce 2023: Není to tak dobrý, jako bylo v roce 2003. Ale je tam několik hodně ikonických momentů a akční scéna s jeřábem překonává stovku CGI nesmyslných výbuchů z posledních dvaceti let. Za tohle a za ten závěr ten film určitě stojí. Arnold to celé drží hodně nad vodou. ()

Jermann

Docela povedený trikový akčňák, ovšem s totálně rozhozeným poměrem depka/humor .. až zavání parodií. Zkrátka příliš barevný a legrační, než aby pro mě fungoval tak, jako SOUDNÝ DEN. Pouze finále v Crystal Peak je jak se patří působivé .. ale jakoby vystřižené z jiného filmu, jakým bych si přál aby trojka byla. ()

c.tucker

Celkem dosti úctyhodné třetí pokračování robotského trháku s Arniem. Občas velmi vtipné a ne stupidní momenty. Posun o kus kupředu až k Soudnému dni. Akčností se nešetří, ale i dovysvětlující pauzy jsou velmi zajímavé. Až na Kristannu Locken, která mi tam moc neseděla, vše na chvalitebnou plus. ()

WolfR

Terminátor 3 rozhodně nedělá svým předchůdcům ostudu. Pořád je to výborný akční film s výborným dějem. Navíc závěr filmu (cca posledních 10 minut) je prostě úžasný. Arnold Schwarzenegger ve své roli opět exceluje. Špatná nebyla ani Claire Danes (Kate Brewster) nebo Kristiana Loken (T-X). Ovšem Nick Stahl jako John Connor se mi tam moc nehodil. Ale jinak velice slušné pokračování terminátoří mytologie. 4 hvězdy. ()

mortak

Trojka je překvapivě slušný film. Kašle na jakékoliv poselství, a místo toho s nadhledem vrší akci na akci přesně dle gusta fanoušků. Žádná převýchova Terminátora, žádné humanistické poselství, budoucí rodina Connorů je odsunuta na vedlejší kolej, protože hlavní atrakcí jsou souboje strojů z budoucnosti. Právě absence patetických promluv o apokalypse a spáse, dělá z trojky příjemné "guilty pleasure". A Loken dává Arnoldovi pěkně do těla (pardon do stroje). ()

dr.fish

Mise byla splněna, další Terminátor na světě a kasičky se naplnily. Asi se ani víc napsat nedá. Celkově bych řekl, že kult série se vytvořit nepovedlo a válka strojů proti lidem mne nechává zcela chladným. 60% ()

otík

Jde o velmi povedený film, kterému ale přeci jen něco do pěti hvězdiček schází. Arnie je myslím výborný (co se týká hereckého výkonu jako Terminátora, ne Pana herce), triky jsou vynikající a příběh není také zas tak moc špatný. A myslím, že i konec má své kouzlo a může jen potěšit. Film se mi velmi líbil a vřele doporučuji (pokud vám nevadí Arnie). PS: hláška "Řekni to mé ruce" je stejně dobrá jako ikonické "Hasta la vista, baby." ()

Flyer

Příjemné překvapení. Režisér Jonathan Mostow měl nelehký úkol a s úlevou musím říct, že ho splnil takřka na výbornou. T3 si na nic nehraje a docela mě potěšily některé vsuvky parodující předchozí díly. Herecké výkony průměrné, příběh celkem zajímavý a k tomu výtečný závěr. Z Terminátorů sice nejslabší díl, v rámci žánru nadprůměr. ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)