Návnada

Návnada

Komedie / Horor / Sci-Fi

Kanada, 2004, 93 min

• Jelly

strašná slátanina. dialogy, herce, děj a vlastně všechno doporučuji zpopelnit, naložit do rakety a vyexportovat za hranice naší galaxie. ať si užijou i jinde... není mi jasné, kdo na něco takového dá v současné době peníze. bylo by mnohem užitečnější je recyklovat na záchodový papír než je použít pro financování takových nesmyslů.(7.3.2005)

• Pepinec

Bylo mi zaječích patnáct let a po boku bratránka jsem vstupoval do světa filmu. Přes den jsme objížděli videopůjčovny, tahali drobáky z děravých kapes a měnili je za filmy s nejzajímavějšími obaly. A v noci jsme pak sjížděli jeden flák za druhým, spali jsme někde mezi videopůjčovnou a domovem. Tehdy, v oněch patnácti, mi přišlel obal Návnady zajímavý. Dnes, po osmi letech, už ani obal neboduje. Nemluvě o filmu samotném, který je naivní stejně tak, jako je naivní patnáctiletý puberťák bloumající po půjčovně. Ta jedna hvězda je z nostalgie, byly to krásné časy.(28.5.2011)

• lennyd

Obyčejná střední škola, kde místní studenti mají na starosti to co všude jinde. Kde (a s kým) si nejlépe vrznout. Mezi ně patří i Luke a Roger. Zatímco Luke se nemůže rozhodnout mezi svojí kamarádkou Alex a krásnou blonckou Lilly, Roger má ve všem jasno. Je hustě zamilovanej do (další bloncky) Constance. Ale ani jeden z nich netuší, že jejich krásné přítelkyně nejsou až tak krásné, a vlastně nejsou ani tak moc přítelkyně. A když okolo začnou záhadně umírat ostatní studenti, je potřeba se mít na pozoru ... Obyčejnský teen-horror, kde obvyklá strašidla (Freddy Krueger apod) nahradili docela nehezcí ufounci. Triky jsou na velmi slušné úrovni, aneb ti ufouni jsou opravdu dost nechutní (teda potom co se změní, jinak jsou móóc pěkní). Jinak jde o film, kde je snad nejvíc "lekaček" za minutu (a většinou pěkně sednou). Suma sumárum, na jedno podívaní tak akorát ...(17.10.2004)

Taková slabounká fakulta. Emzácké čičiny lákající chlapy za sexem. Nechybí zde nic co v takových filmech čekáme. Vysoká škola, vysokoškolské pipinky, 4 kamarádi a jedno velké spiknutí. Není to vyloženě průser, efekty jsou průměrné, herecké výkony slabší, ale herci celkově sympatičtí. Pár humorných scének a nějaká ta prsíčka. Jednou jsem to zvládl bez újmy na zdraví. Po druhé už bych u sebe musel mít asi dohled. Jen nečekejte žádné krvavé žně.(11.8.2014)

• Jello Biafra

Sci-fi o inváziách emzákov mám rád, ale toto je blbina vykrádajúca jak Rodriguezovu Fakultu tak Carpenterovu Vec bez akýchkoľvek vlastných nápadov. Mladý ňouma sa snaží zastaviť dve mimozemšťanky ktoré na seba vzali podobu dvoch sexy žien a lákajú mladých chalanov, ktorých následne zabijú chapadielkami vylezajúcimi z brucha. Chopí sa plameňometu (ďalší nápad vykradnutý z Carpenterovej Veci) a vydá sa ich zastaviť. Čo ma tu úplne položilo boli vyslovene žebrácke triky a v poslednom rade hromada amatérov pred kamerou ktorých ani hercami nemôžem nazvať. U mnohých scén sa smiechu neubránite a začnete premýšlať či je toto vôbec horor alebo komédia. A ako zlatý klinec tohto braku ešte ten predviedateľný koniec. Ďakujem neprosím.(19.5.2012)

• - Natáčení probíhalo v kanadské Ottawě a Ontariu. (Terva)